2.0 85kW po zahřátí hůře táhne

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
TheTimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.06.2008 13:39
Bydliště: Ostrov nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

2.0 85kW po zahřátí hůře táhne

Příspěvek od TheTimo »

Zdravím všechny,

mám takový zajímavý postřeh. Nyní v chladnějším období pozoruji u motoru 2.0 85kW co máme v New Beetlu, že pokud je studený (svítí kontrolka, že je studený motor), tak auto hodně slušně táhne (optimálně na 85kW), ale po zahřátí najednou výkon opadne, jako kdybych jel s nějakou 1.6 a jde hůře za plynem a musí se více vytáčet a do kopců podřazovat. Naposledy když jsem byl na diagnostice, tak mi bylo řečeno, že je občas špatná jiskra na 3 válci, může mít toto vliv ? Kabel, nebo svíčka ? Dělalo by to jen při ohřátí ? To, že pak motor jede na 3 se mi nezdá, navíc by žral jak tank, ale žere stabilně v průměru 8 litrů a na volnoběh neškube a jde čistě...

Díky za postřehy...

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: 2.0 85kW po zahřátí hůře táhne

Příspěvek od Martin. D »

Nevím jestli by to mělo takový vliv ale koukni na klapku v sání jestli funguje správně. Jinak zapalovací kabely by se měli taky pravidelně měnit a vliv to taky nějaký má...

TheTimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.06.2008 13:39
Bydliště: Ostrov nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 85kW po zahřátí hůře táhne

Příspěvek od TheTimo »

Dneska jdu k večeru na diagnostiku, tak uvidíme co nám ukáže, mám podezření na tu klapku nebo čidlo teploty vody event. vzduchu, uvidíme...

TheTimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.06.2008 13:39
Bydliště: Ostrov nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 85kW po zahřátí hůře táhne

Příspěvek od TheTimo »

Tak diagnostika ukazuje na snímač klikového hřídele, je tedy možné, že skočily rozvody o zub nebo půl a tím pádem má auto po zahřátí horší tah ?

Uživatelský avatar
Martin. D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2471
Registrován: 16.06.2008 05:57

Re: 2.0 85kW po zahřátí hůře táhne

Příspěvek od Martin. D »

Možný to je ale nejdřív bych asi vyměnil ten snímač...

TheTimo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 02.06.2008 13:39
Bydliště: Ostrov nad Ohří
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.0 85kW po zahřátí hůře táhne

Příspěvek od TheTimo »

Tak vyměněny rozvody, auto jede lépe, ale stále je po vypnutí sytiče cítit znatelný úbytek výkonu, netuším jestli je to normální, každopádně znovu zkusím diagnostiku a pokud ukáže ještě jednou snímač, tak vyměním i ten, ale moc se mi do něj nechce, stojí nějakých 2500 Kč :(

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“