nejde centrál nebo jak to nazvat

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

původně co jsem k tomu autu přišel byl čínskej alarm .
od samého začátku to blblo , kolikrát si auto odemknul sám, někdy nešlo odemknout či zamknout, tak ručně přes kufr se to řešilo tam je jedinej vlez přes klíč.
a pak to přestalo fungovat . a já nevim co teď ?
v klíči je nová baterka před tím tam nebyla vůbec, zmáčknu tlačítko na klíči cvakne komfortka a nic problikne osvětlení v interiéru a nic se neděje. a někdy když si s tím hloupě mačkám už ani komfortka necvaká, musím odpojit baterku a pak zase cvaká ale nic se pořád neděje.
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od pino.t »

Tak si najdi správnou sekci, o centrálu se tam řešilo kde co, tady jsi dost mimo mísu.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

jo je ale není tam tohle , prohledával jsem to půlku noci na dnešek, sekce servis? či pomoc to je..
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od pino.t »

To jo, ale tady ti někdo neporadí :roll:
Předpokládám, že se jedná o Passat B5,5
Vhodnější je to dát do podsekce k tomu určené
Interiér + Elektro
Zabezpečení
Ale dělej jak myslíš.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od majrek001 »

Tak pokud je to neorigo dálkáč (čína) tak je to napojené z pravidla na řidičovi dveře.. Máš v pořádku zámky řídič-spolujezdec-případně kufr? Rozsvítí se interier světlo (světlo ve dveřích) po otevření (všech) dveří, co SAFE? většinou je problém v mikrospínačích zámku.. ale to by se měli otervřít alespoň ostatní dveře, problém může být také v přelámaných drátech v průchodce to by pak vysvětlovalo proč to nic nedělá..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

neorigo dálkáč si dělal co chtěl, a když už se začínal odemykat sám. nebo zamykat tak jsem se rozhodl že bude lepší mít auto zamčené že tam radši polezu kufrem.
na zamknutí jsi otevřu zadní dveře zavřu, zmáčknu na předních ze vnitř zamknutí zadní se taky zamknout i když jsou otevřené zabouchnu dveře a nic neblbne, a když ho chci odemknout tak do kufru šáhnout k zadním dveřím otevřít je a pak ze zadních na přední a taky to funguje. ale to nic neřeší a chci to dát do cajku, původní systém nebyl přerušen, čína byla jenom připíchnutá na původní kabel, tak by mě zajímalo kde je problém, vadnej klíč? či něco s jednotkou ? nebo někde přefiknutej drát do toho...
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od majrek001 »

tak to je celkem jasné co to dělá, buď je studeňák na plošném spoji a nebo některý z mikrospínaču, ale typuji to první je to klasika u VW. mám taky neorigo. a taky se mi to jeden čas samo odemykalo a když jsem to chtěl zamknout tak se to zamklo jen "na jeden západ" ale na SAFE až tak na po páté.. takže bych propájel zámky řidiče a spolujezdce a mělo by to být v pohodě

jinak tu část jak to odemykáš kufr je řešen mechanicky? pootočíš klíčem a odemkne se jen kufr nebo celý auto? podle mě ti ani nebliká dioda na řidičových dveří že? protože když je auto zamknuté na SAFE tak kličkou zevnitř nic neotevřeš

a ještě k tomu neorigo. dálkáči - ten jen dělá to že simuluje jako by si otáčel klíčem v zámku dveří řidiče (zamkne pošle impuls na zamykací kabel a odemkneš a pošle na odemykacím kblu) a pokud je ten zámek poškozený tak tím pádem všechno blbne a pokud to není alarm tak to nemá zpětnou vazbu tudiš když zamkneš tak čeka že další volba je odemknout.

oprava - vytáhnout zámky hlavně řidiče a spolujezdce a propájet plošňák a další dražší varianta je koupit nové zámky ale je to nesmysl když oprava výjde na páár stovek navíc je potřeba koupit origo zámek ne nějakou repliku ta vydrží půl roku a jsi zase na tom samém jako teď
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

co znamená to slovo SAFE?
když ho odemikám tak odemkne jenom kufr, dioda u dveří řidiče nebliká, jak to takhle otevřu tak se rozblikaj všechny 4 blinkry a když dám klíček do zapalování tak přestanou blikat a už to nijak nepociťuji .
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od majrek001 »

safe to můžeme nazvat zamknutí "na dva západy" když to je zamklé na safe tak ti blika dioda na dveřích řidiče a žadnou klikou ani z venku ani zevnitř to neotevřeš ani tou kolébkou na odemykání u ovládání oken- zatáhneš za kliku vyjede ti sice capl ale jak ji pustíš ta zase zajede.. když to zamyká "na jeden západ" ta dioda nebliká tak to otevřeš každou klikou zevnitř i kolébkou..

koukám, že máš varianta tak tam je to vetšinou řešený že je na kufru taky mikrospínač a je to el. ovládáné - otočíš klíčkem v kufru odemkne se celé auto. ale tobě to asi jen odemkne jako by o jeden západ
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

až když odemknu v předních dveřích tak začne blikat ale auto je už odemčené, a při tom začnou blikat 4blinkry jak zastrčím klíč do zapalování už to nebliká .
nevim jestli to dokážu vyřešit
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od majrek001 »

propájel bych ty zámky a pak uvidíš.. co signalizace rozsvícených světel tak funguje?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

všechno funguje, nebo zatím jsem na nic jiného nepřišel
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

no mikrospínač ten v kufru je asi v háji když je otevřenej kufr tak v palubce nesvítí kontrolka a ani se nerosvítí světlo v kufru, má to na to vliv?
ten číňan když fungoval tak s tím problémy nebyli
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od majrek001 »

tak na chod centrálu mají vliv všechny zámky.. a ten neorigo. dálkáč ovládá zámek řidiče a pokud je v háji tak to blbne
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
jimmy.floyd
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 27.02.2011 22:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: nejde centrál nebo jak to nazvat

Příspěvek od jimmy.floyd »

hele měl jsem u kámoše na kabelu(z aukra za 300kč) píchnuté auto a komunikovalo to s navigací,motorem,imobilizérem, vším co v tom autě mám ale když jsme koukli na centrální zamykání 35-tak to hledalo a hledalo a pak to napsalo: JEDNOTKA NEODPOVÍDÁ...JE SKUTEČNĚ NAMONTOVANÁ VE VOZE? myslíte že je v čudu?
VW Passat Variant , 1.9TDI 96KW, HighLine

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“