Topný olej a TDI

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
john.1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 02.09.2009 20:44
Bydliště: Olomouc

Re: NEZKOUŠEL NĚKDO JEZDIT NA TOPNÝ OLEJ S TDI

Příspěvek od john.1 »

Ta vyjde +- stejně, jak když se budeš drbat s nalíváním po litrovkách do nádrže u Tesca v poměru 1:3 :roll: Vyděl jsem ji nedávno za nějakých 27Kč :wink:

Uživatelský avatar
krbec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2028
Registrován: 31.08.2008 19:59
Bydliště: Louny

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od krbec »

asi přestanu jezdit :-D
pokud někdo chcete něco přepucnout (pohlavní orgány nemyslím) - ALU, kola, sání, prostě všechno : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... %9Bn%C3%AD" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jenicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od jenicek »

to nam pak zdrazej mc donaldy a co budeme zrat? :D

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od matasimek »

Kluci nevím, mě Vento tdi 94 po 3 nádržích bionafty z unikornu začalo častěji poškubávat, bylo tam ale asi načaté čerpadlo, tak sem přešel zpět na naftu+vif a celkem se to ustálilo, pak sem to prodal, majitelka brala zase bio a problémy zase nastaly, tak nevím
motor to přežije, to se nebojim, ale co zbytek? bojim se o čerpadlo, gumičky a těsněníčka + nesmí to zůstat dlouho v nádrži
Jinak co se týká emisí, kouřivost klesne ale na úkor jiných hodnot, stahneš CO a vyletí NOx (říkali chlapi ze zkušebny TUV).
ještě
5l/100km nafty---------1,60 kč na ujety km
3lnafty+2l tescooleje---1,40 kč na ujety km (na 20000km uspora 4000kč ale nutno odečíst náklady min filtr cca 300,-)
pak ještě otázka jak na tom bude spolehlivost auta, doma kolem komína ok, ale co delší cesta např Chorvatsko?

Uživatelský avatar
nulacz
Člen klubu
Příspěvky: 381
Registrován: 06.11.2009 19:24
Bydliště: Znojmo

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od nulacz »

kluci mám takový dotaz určo včichni víte že ja zákázáno jezdit na červenou naftu a že za hranicemi to docela i kontolují nevíte prosím vás jak to kontrolují?? něco sjem slyšel o papírkách které jen přiloží k výfuku a potom jsme slyšel že ti vemou hzorek z hrdla nádrže.

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od Tomášek »

ááá, znojmak.. radsi se na to vyser :)

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od Manhaus »

Jak to tady tak čtu, tak všichni jsou postižení předsudkama z toho nalít do nádrže něco jiného než dovoluje zákon, nebo něco co se tam "normálně" nelije... Zkuste si vy všichni internetoví teoretici trochu "zagůglit" a mrkněte na jaké palivo pan Diesel poprvé rozběhnul svůj motor... asi budete překvapení. Když vezmu v úvahu čerstvý řepkový olej z Tesca, tak mám v něj větší důvěru než v pochybnou naftu kterou neberu u čerpačky... Proč? Nafta pančovaná vším možným + bionafta atp. Olej mnohem líp maže čerpadlo, a pokud má dostatečnou teplotu (k čemuž se váže v chladnějších měsicích alespoň předehřev) tak je olej ať už řepka, nebo LTO, je z mého pohledu mnohem lepší palivo než nafta v současném stavu na čerpacích stanicích. Všichni mají předsudky a na lidi kteří jezdí na olej se dívají skrz prsty, ale ono stačí trochu projít internet a člověk se lecos dozví... S lidmi kteří to mají zaškatulkované - TDI - nafta a benzín -benzín a neuznávají alternativní paliva, byť ekologičtější a levnější, tak s takovýma lidma se nemá smysl ani bavit, natož dohadovat. Sám sem při své konfiguraci najezdil 2000km na olej bez jediného problému, ba právě naopak. Motor se ztišil, zjemnil se chod ale bohužel "hranolkový" smrádek je jasný... Ale zase na druhou stranu, lidi si zvykli na smrad z nafty, tak nevidím důvod někoho buzerovat za to, že mu výfuk voní po hranolkách :) Nejlevnější "origo" přestavbová sada s ručním přepínáním vyjde na nějakých 5 tisíc, což je rozumná cena, i s předehřevem, takže bych se toho nebál a pokud člověk má možnost LTO nebo vyfritu nebo čistého řepkového či jiného oleje
NO SMOKE NO FUN :)

patap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 05.10.2011 21:45

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od patap »

Manhaus píše:...
Koněčně to někdo napsal. Maximálně souhlasím. :good:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od 11mAjA11 »

Já teda jezdím na malinovou a naprostá pohodička motor 1Z nakrouceno přes 300t a na malinovku jezdí mnohem líp než na naftu z pumpy - můj poznatek - krásně voní po petroleji a luxusně maže , přidám VIF a je to luxus..
Za cenu 20kč/litr je to pajáda...

Porovnejte si technické listy např. od ČEPRA na Diesel (Naftu) a LTO Topný olej ( plynový olej..) je to naprosto stejná věc akorát obarvená a není aditivovaná nic víc..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od Manhaus »

no a kde ten LTO brát? díval jsem se na netu ale moc chytrý jsem z toho nejsem. na LTO bych klidně jezdil, ale kde ho brát?
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od Tomášek »

neni nic lepsiho, nez takovy veci resit verejne na netu

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od Manhaus »

Tomášek : ?

To že se normálně jezdí na olej se dá dočíst prakticky všude, idnesem počínaje, forem DieselPower a dalšíma serverama konče... Takže nevím co tím chtěl básník říct. I to, že se dá jezdit na LTO, a konkrétní informace na sehnání LTO se dájí poslat i v SZ. Na DP k tomu mají vyhrazenu přímo sekci...
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od Tomášek »

jo dyt mne to je fuk ;)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od 11mAjA11 »

jo jo jedná se o daňové úniky..
:blush: :blush: :blush: :blush: :blush:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Topný olej a TDI

Příspěvek od Manhaus »

Rostlinný olej jakožto potravinu snad nezdaní jako palivo, dvojí daň na jednu věc je blbost i když... FUCK! Stát nás odírá naprosto na všem, moje těžce vydělané prachy mizí neznámo kam, takže ještě jednou velký FUCK a olej ve velkém!
NO SMOKE NO FUN :)

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“