Nezávislé topení Touran 2007

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Uživatelský avatar
surda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.02.2010 20:28
Bydliště: Písečná 152

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od surda »

A na kolik to tak přišlo,ta oprava.Abych si udělal nějaký obrázek.

Uživatelský avatar
leo67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2009 12:57

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od leo67 »

Tak mám taky špatné čerpadlo,závady smazány v servise vw za 500,- čerpadlo stojí cca 3000,-Když běží motor tak bufík jde.Ale na volnoběh se může přehřát a pak se zamkne.

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od milancr »

no tak čerpadlo stojí různě,ale v ROS 3800, přes známýho jsem ho sehnal za 2000 ale je to repas. Nevím jestli to tam mají běžně nebo jen se známosti. Ale prej ty čerpadla vydrží tak 1-2 sezony. :(

Uživatelský avatar
leo67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2009 12:57

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od leo67 »

A neví někdo postup jak se dostat k bufíku?Nárazník dolu či podběh ,kolo samozřejmě.Díky.To čerpadlo je elektronické ,bez uhlíků a nerozebiratelné,tedy na Tou 2007.

Uživatelský avatar
milancr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 21.12.2010 09:12
Bydliště: Brno

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od milancr »

já jsem si zvedl na kozičky celej předek, pro lepší přístup obě kola, podběhy a náraznik dolů. Je to docela děs s nádobkou na ostřikovače, ale jde to. Jsou tam 3 zápojnice na 1 jsou dva tlustší kabeli (měli by mít 12V) pak je tam 2 a tam je tak 4-5 pozic nevím přesně, ale na čerpadlo jen 2 tenký a když je odpojíš a pustíš do nich 12V tak by se mělo čerpadlo rozjet jinak moje bylo zadřený tak že s ním nešlo prstem pohnout.

Uživatelský avatar
leo67
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 28.09.2009 12:57

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od leo67 »

ok díky,mam kamoše co dělá webasta,vagem jsme zkoušeli jednotlivé členy a u oběhovky to jen zakňučelo a netočilo se,což je jasná chyba chyba a při mém výpisu (málo nafty a potom přehřátí je to jasné) ale neukázalo to chybu čerpadla.Po smazání chyb ve VW servisu to taktéž neukazuje žádnou chybu.Ted ho pouštím jen s motorem než to čerpadlo vyměním.Kámo má jen diagnostiku na bufíky ale tady se musí připojit na auto přes CAN HEX a to nemá.Jinak na topení se připojí ale musí se dostat ke konektorům.

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od pratonda »

surda píše:To né to jsme neproměřili.A co to je to RJ
Zdar, zavítej do sekce Touran,pohledej a možná najdeš co hledáš.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Uživatelský avatar
pratonda
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1658
Registrován: 14.06.2010 21:19
Bydliště: Žamberk

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od pratonda »

milancr píše:já jsem si zvedl na kozičky celej předek, pro lepší přístup obě kola, podběhy a náraznik dolů. Je to docela děs s nádobkou na ostřikovače, ale jde to. Jsou tam 3 zápojnice na 1 jsou dva tlustší kabeli (měli by mít 12V) pak je tam 2 a tam je tak 4-5 pozic nevím přesně, ale na čerpadlo jen 2 tenký a když je odpojíš a pustíš do nich 12V tak by se mělo čerpadlo rozjet jinak moje bylo zadřený tak že s ním nešlo prstem pohnout.
Zdar,zavítej do sekce Touran,pohledej a možná najdeš co hledáš.
VW TOURAN Manželka už nechce vo BMW E30 ani slyšet (nána jedna)... no ať si třeba trhne nohou - E46 330Ci jsem si prostě neodpustil

Chajda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.12.2010 14:57

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od Chajda »

Zdravím, omlouvám se že píši do tohoto tématu ale nechci zakládat nové.
Prosím vás, kde najdu zásuvku pro diagnostiku u Tourana 1.9TDI rok 2003 ? Kvůli nezávislému topení, ono tam je ale nějak asi neni zapojené tak to chceme napojit na dia. Díky moc.

Uživatelský avatar
surda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 16.02.2010 20:28
Bydliště: Písečná 152

Re: Nezávislé topení Touran 2007

Příspěvek od surda »

Zdravím vás všechny
Tak jsem konečně nechal opravit ten bufík.No bylo to oběhové čerpadlo.Oprava stála nějakých 4500kč
Měl jsem to u odborníka na nez.topení.Tak se snad konačně ohřeju.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“