Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od lukin2 »

Zdravím. Mám takový problém. Tyden zpátky to čalalo. Motor byl studený a při rozjezdu se ozval takový podivný zvuk, jako by byl prasklý vlnovec, ale během chvilky to zmizelo. Druhý den se ten samý zvuk ozval opět, ale už byl slyšet i během jízdy, sice jen velmi slabě když jsem vypnul rádio, ale slyšet byl. Třetí den už byl výrazný a tak jsem šel pod auto, ale vše bylo v pořádku a nic vizuálně vidět nebylo co by mělo na to vliv.
Na volnoběh to nedělá, ani když sešlápnu plyn, tak nic slyšet není. Teprve až se rozjedu, v zátěži při sešlápnutém plynu se někde z motorového prostoru začne ozývat takový tupý zvuk jakoby klepání z motoru. Jedná se o 1.6 16V benín z roku 2000 a má najeto skoro 200 tis. km.
Neřešil někdo z vás podobný problém? Olej sme vypustili a byl čistý, žádný kovový pyliny a nic podobného v něm nebylo. Kamarád sundal vanu a na klice nic nezjistil co by mohlo být v nepořádku a teď tápeme a nevíme.
Budu rád za každou radu a připomínku, popř. jestli se někdo z vás s něčím podobným už nesetkal...

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od tomakecTD »

Neklepe třeba zdvihátko ventilu? Jednou se mi to stalo na jiném autě a klepalo to jako když kladívkem klepeš do železa..
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od lukin2 »

tomakecTD píše:Neklepe třeba zdvihátko ventilu? Jednou se mi to stalo na jiném autě a klepalo to jako když kladívkem klepeš do železa..
Tohle je jiný zvuk, je to takový výrazný tupý zvuk, zdvihátko to nebude. Dnes se podíváme na vačku a ventily a uvidíme víc.

Tominko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 09.05.2012 18:46

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od Tominko »

Uz jsi zjistil cim to bylo, protoze me to taky zacalo delat

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od lukin2 »

No asi Tě nepotěším ale u mě to nakonec skončilo generálkou motoru. Postupně se všechno procházelo až v autě zůstal očesaný blok motoru a pořád nic. Vlatně nic konkrétního se nenašlo. Spíš bych řekl běžné opotřebení vzhledem k najetým km. Měnily se vahadla, písty, kroužky, udělal se výbrus a ještě olejové čerpadlo který u těhle motorů odcházejí a od té doby mám klid a motor zase v pohodě šlape. Ta sranda mě stála 26 tisíc, ale třeba u tebe to bude jiný, těžko takhle říct.

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od originalbmwparts »

Typnul by jsme to na čepy mezi pístem a ojnicí, na první pohled nic vidět není ale jsou skoro vždy KO a že jsme tyhle motory dva už dělal. a další mám rozebraný. U jednoho to byla i pružina o 5mm kratší. Asi opotřebení.

Waleron
Řidič
Řidič
Příspěvky: 141
Registrován: 25.05.2010 17:33
Bydliště: okres Ústí nad Orlicí

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od Waleron »

Mě se občas tak jednou z 10 stane, že po startu se něco rozklepe na 4s. Zvuk to má jako dědův traktůrek. :D
G4 1.6 16V AZD

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od originalbmwparts »

Waleron píše:Mě se občas tak jednou z 10 stane, že po startu se něco rozklepe na 4s. Zvuk to má jako dědův traktůrek. :D
Hydroštel

originalbmwparts
Řidič
Řidič
Příspěvky: 111
Registrován: 07.10.2011 09:59

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od originalbmwparts »

No a jedna universální OT rada když vám něco klepe v motoru? Zavolat vstupte a uvidíte co to bylo :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od xerxes »

pokud to dělá z zátěži tak bych to viděl na problém na ojničnim ložisku,hydroštěl klepe zpravidla při sešlapnuti plynu

Uživatelský avatar
lukin2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od lukin2 »

U mě ani na ojnici ani na pístním čepu žádná vůle cítit nebyla a na pohled taky nic vidět nebylo, pochopitelně jsme to ale vyměnili. Šli jsme od spodku, ale bohužel v mém případě to asi ještě nebylo tak moc chycený, aby se to více projevilo a bylo to na první pohled poznat kde je problém. Ale typovali jsme to taky na ložiska na klice nebo na pístní čepy. Jelikož tam nic viditelnýho nebylo a nechtělo se mi s tím jezdit tak dlouho dokud se to výrazněji neprojeví, tak jsem přistoupil ke kompletnímu rozebrání motoru a aspoň mám na chvíli zase klid.

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Motor 1.6 16V - "klepání z motoru"

Příspěvek od Doctor Driver »

Krásná práce tedy ;) Mi připomínáš mě z Octávkou :D Sotva sem ji koupil, hned sem všechno vyměnil, jen když někde něco vrzlo, tak se dalo komplet všechno nový v okolí místa toho zvuku, aby byla jistota, že to bude ono :D :D
Ale jako tohle potkat mě, tak to v lese rozhulym a těsně před stromem vyskočim, než platit více než 1/3 ceny stejného vozu za generálku motoru :drinks: :mrgreen:
Dělam si z toho pr**l, ale tak mě zase s největší jistotou nečeká s timto motorem nic jiného..:) Najeto mam 124 tis., ale tak určitý neidentifikovatelný až podezřelý zvuky se občas ozvou :D :D Hlavně když řadím..spojku se mi fakt rozebírat teď ani nikdy jindy nechce, takže budu řadit, dokud tam ty rychlosti budou skákat ;) :baseball: Pak taky občasný výpadky až zpoždění el. plyn. pedálu při lehkém sešlápnutí (jízda ve městě) a nakonec mi čekají ještě brzdy :fool: ; asi se zachovám jako p*ase a na ty obroušený kotouče prdnu jen nové desky :D Dozadu to určitě vadit nebude, tam to zase tak moc nebrzdí. Ale předek ještě zvážím..jako desky u obou jsou tak max. na měsíc ještě, tak to udělám příští víkend nejpozději :good: Asi se na kotouče vyprdnu nu :tongue: vyměním tu jenom desky. :mrgreen:
Jinak to klepání jde většinou od ventilů, ale tak třeba kamarádovi zaklepala sama velká klikovka na podlahu :D; když sme jeli pod dálnici v Germánsku. Takže klepání a klepání zase :D Radši si koupim zvonek, aby nic neklepalo :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“