KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Nosáč-N1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.09.2010 07:23
Bydliště: Turnov

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od Nosáč-N1 »

Ahoj, chci se zeptat (nevím jestli to sem patří :roll:) displej mi funguje, ale pod ním jsou tlačítka, podsvětlený, v pořádku, ale 2 modrý tlačítka a 2 červený tlačítka v noci nesvítí? :( Je to v pořádku? (Alík 1-čka) Díky

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od abeljozef »

ee, aj tie maju svietit. Pravdepodobne mrtva ziarovka.

Uživatelský avatar
Nosáč-N1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10.09.2010 07:23
Bydliště: Turnov

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od Nosáč-N1 »

abeljozef píše:ee, aj tie maju svietit. Pravdepodobne mrtva ziarovka.

No, ale výměna žárovek asi nebude jednoduchá, zezadu jsou jen 3 konektory. To vypadá na rozklubnutí :158:
Do toho se mi mos nechce :roll:
Jen nechápu, že okolní tlačítka svítí a jen ty 2 modrý a 2 červený nic . . .

RICHARD1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 18.07.2011 12:14

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od RICHARD1 »

Zdravím,také mne čeká výměna podsvícení tlačítek u aut. klimy Sharan1. Pokud z vas to už někdo řešil,tak,prosím, poraďte jak na to.Nerad bych něco poškodil.Odchází postupně,tak bych je vyměnil všechny.Dík za radu.
Richard.

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od bikes »

Dotaz
Problikává mi šedě display klimatronicu cca co 1 minutu - pokud nemám rožnuté světla. Jak rožnu je podsvětlený modře a šedé problikavání není vidět, nebo se neprojevuje.
čím to asi bude?

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od M@rty74 »

A topení / klima funguje tak jak má ? Co diagnostika-žádné chyby v paměti? Klima se ti v tomhle počasí bude špatně zkoušet,jestli chladí...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
bikes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 26.08.2009 05:42
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od bikes »

Řekl bych, že vše funguje jak má, paměď závad bez chyby na VAS v řízeném hledání závad žadná chyba. Jak bylo tepleji tj. nad 16 °C tak klima normálně fungovala.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od M@rty74 »

Tak to je opravdu podivné :-(

Kdy jsi naposledy nechával klimu plnit? Mám zkušenost, že některá auta blikala při nízkém tlaku, ale taky klima nefungovala . . .

Tak mě napadá - nenateklo ti něco pod tlačítka? Třeba při čištění interiéru nějaká leštěnka nebo něco z držáku nápojů?

Ještě vydrž jestli se ti neozve třeba ďábel moderátor Jožka Abel - to je guru přes SAG elektroniku - případně mu zkus napsat SZ...

Taky je tu samozřejmě možnost zkusit jednotku climatronica vyndat a připojit do jiného auta - teda pokud máš někoho se stejným autem kolem a bude tak ochotný...

Tím moje rady asi končí.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od michall »

Mě se to chová stejně, tj. nastartováno, vypnutá světla a v určitém intervalu krátce problikne podsvětlení. Spíš než závadě bych to přisuzoval nějakému nabíjení kondíku, který se po dosažení určitého malého napětí vybije přes LEDky podsvícení. Celé se to pak opakuje.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od jeff78 »

me se treba deje, ze nekdy se jakoby maxi zblazni a zacne jakoby rychle problikavat. Taky bych to asi prisuzoval nejakemu kondik. Taky jsem zjistil, ze kdyz mam zatazene okno u me u dveri a mackam tlacitko na zatazeni, tak mi problikne taky. Nevite cim by to mohlo byt. Hadam ze by to mohlo byt treba tou pruchodkou. Co myslite??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od M@rty74 »

Panové vy ale odpovídáte na úplně jiné věci - řeší se tu climatronic - bliká displej nikoliv podsvětlení - naopak, když se rozsvítí podsvícení tak to přestane...

Navíc Michalle - ty máš v autě takový malý soukromý TEMELÍN tak se divím, že ti to dělá jen takovou drobnost jako je probliknutí a to vlastně zapomínám na to svévolné noční osvětlení stropních lampiček že ? :laugh:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od michall »

Pochopil jsem to tak, že problikává podsvětlení, LCD neumí blikat šedě, to buď svítí nebo nesvítí.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od M@rty74 »

Michalle LCD u climatronicu umí věci - bys koukal :laugh:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od tomas.nemo »

ahoj lidi

nevím přesně jestli můj dotaz patří sem, ale zkusím to. Mám Šarika I 1997 81KW a mám jednozónovou klimu s jednoduchým ovládáním. Při dasažení určité teploty vody, se mě sám zapne ten zadní větrák na plný prdy a potom postupně ubírá. Někdy jezdím bez všech sedaček a v tom případě mám hnusnej průvan zezadu na krk. Proto se chci zeptat zda je možný vyměnit můj panel za ten co má ovládání i zadního větráku??? Nějde mě ani tak o regulaci teploty i když i ta by byla fajn, ale hlavně mě jde o možnost regulovat samostatně ten zadní větrák. Moc děkuju za každou radu.

A ještě jedna otázka: Slyšel jsem, že panel klimatroniku je schopen po zmáčknutí nějakých tlačítek vypisovat údaje jako palubní počítač o spotřebě rychlosti atd...... Podle mě to je asi dost velká blbost. Nebo snad čirou náhodou není???
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

raylis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 15.11.2013 06:26
Bydliště: trnava

Re: KLIMA, DISPLEJ: nefunguji nektere segmenty displaje

Příspěvek od raylis »

zdravim,potreboval by som poradit.Nefunguju mi niektore cislice na displeji climatronicu,resp.sa nezobrazuju cele.Cital som tu,ze ak by som mal druhy climatronic,tak musi sa prekodovat v pripade ,ze je z modelu auta s inym rokom vyroby.Ja mam sarika 2001 a dnes mam v plane kupit pouzity climatronic zo sarika r.v.2005.Otazka znie,ze ci je mozne vymenit displey,ak by mal inu farbu podsvietenia,ako ten moj,ktory svieti na modro?Pretoze otazka prekodovania ineho climatronicu sa mi zda narocnejsia,prehodenie displaju je myslim jednoduchsie.Som laik v tomto a technicky si to netrufam posudit,bol by som vdacny za nazor od skuseneho typka.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“