ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od M@rty74 »

jeff78 píše:
wilíček píše:Tak přátelé, plasty v pojistkové krabici jsem pálil také. Původní oprava, tj. proletování kabelu do nového oka pomohla dočasně, neb nyní se přerušilo spojení přímo v ploché pojistce těsně u šroubku. Plast pod pojistkou byl již tak načatý, že provozem se to nějak uklepalo. Nakonec koupena u AMD autodíly za 810,- Kč skříňka nová. Potíž je v tom, že měli pouze více používaný díl pod číslem 7M3 937 548A, kde je na pozici 2 a 3 pojistka 40A pro dva ventilátory. U mého motoru (96kW) je pojistka pro vent. jen jedna a to 60A na pozici 3 a 2. je neobsazena. Viz příspěvek od Skyppyho výše.
Ptám se zdejších mistrů, zda-li by bylo proveditelné, že ventilátor napojím na pozici 3. Bude tedy jištěn jen 40 A pojistkou místo 60A.
Druhá možnost, kterou se mě moc provádět nechce, že kabel od vent. nějak rozdvojím a připojím na 2. a 3. pozici. Bude jištěn 2 x 40A, tedy 80A.
Třetí další možnost, také se mě do ní nechce jít je, že ventilátor půjde do 1. pozice 60A místo žhav. svíček a ty místo vent. do 40A.

Foto v příloze:
kolik ti prosim stala??

hledej červenou cifru v původním textu
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od wilíček »

Ahoj, 810,- Kč - je to tam napsaný + pošta.

trepifajxl: no jasně že oprava bude v takové kvalitě, provedení, že oheň ani jiné zadýmování se konat nebude. Nevim kde bych (v jakém obchodě - internet či kamenný) sehnal jednu 60A plochou pojistku přímo pro tento typ krabičky. Použiju 60A pro žh. svíčky ze staré krabice neboť tato pojistka je jak nová. Tam to schytalo spojení u 150A nejblíž baterce. Kabely jsou OK. O peníze nejde (samozřejmě s určitými mantineli), taky jsem se rozhodl koupit novou krabici, ale žel bohu nebyla k mání ta 7M3 937 548B.
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od M@rty74 »

Pojistku koupíš jednotlivě kdekoliv ve VW - možná ti jí budou objednávat do druhého dne... Cena se pohybuje od 50,- výš - záleží jak kde.. Pohledám ti obj. číslo . . .
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od Skyppy »

U nás mají tyto pojistky běžně v autodílech. Ty kabelová oka bych opravdu pečlivě mechanicky očistil (jemný drátěný kartáč), namazal speciální vazelinou na kontakty (brání vnikání vlhkosti, následné oxidaci a zvýšení přechodového odporu), namontoval a při provozu překontroloval ampérmetrem. Pokud bude všechno O.K., tak při přiložení ampérmetru na jednu a druhou stranu pojistku nesmíš nic naměřit.
Naposledy upravil(a) Skyppy dne 24.11.2011 05:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
wilíček
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 22.09.2011 21:06
Bydliště: Rakovnicko

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od wilíček »

OK. Díky za odpovědi.
VW Sharan II TDI, ASZ, 2005, šedo-modrá tmavá met.

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od petr-petr »

Ještě pak změř úbytek napětí z oka do kabelu (napíchni ho cca 2cm od oka) při pořádný zátěži (třeba rozmrazování předního okna) jen pár milivoltů - jinak ti to skříňku roztaví znova, jako mně....
Sharan II. 2000 + 2009

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

Tak jsem byl dneska na VW a tam jsem si objednal ten tlusty kabel co je na kraji te krabicky (pojistkove) 1300,- neni to cisty kabel, ale je to kabelovy svazek, protoze ty draty vedou jeste nekam jinam. Tu pojistkovou skrinku za 700,- Abych rekl pravdu tak me to pekne s..e :fool:
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

jeff78 píše:Tak jsem byl dneska na VW a tam jsem si objednal ten tlusty kabel co je na kraji te krabicky (pojistkove) 1300,- neni to cisty kabel, ale je to kabelovy svazek, protoze ty draty vedou jeste nekam jinam. Tu pojistkovou skrinku za 700,- Abych rekl pravdu tak me to pekne s..e :fool:
Tak uz to mam doma a nakonec to je pouze kabel s husim krkem a ruznyma plastovima uchytkama. Stoji 1300,- Jinak jsem tu v plzni nikde nenasel nikoho kdo mi mi ten konektor prelisoval.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

tak me nejak zacalo zlobit dobijeni baterie az mi to nedalo a sel jsem se podivat jak to s tou baterii vypada a pritom jsem se podival na tu cernou skrinku. Uz jenom kdyz jsem sahal na drat tak byl cely rozhaveny. Rikal jsem si ze ty kontakty zkusim vycistit kvuli prechodovemu odporu a co jsem nezjistil nemileho. Ten sroubek, ktery drzi tento drat smerem k alternatoru byl cely povoleny. Je to vubec mozny?? Dam ruku do ohne, ze jsem to vlete pekne dotahoval.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od M@rty74 »

19/12/2011 jsi psal, že máš nový kabel k altíku - to jsi ho ještě nevyměnil? Já jen, že píšeš o dotahování v létě...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

M@rty74 píše:19/12/2011 jsi psal, že máš nový kabel k altíku - to jsi ho ještě nevyměnil? Já jen, že píšeš o dotahování v létě...
ano psal, ale kdyz jsem ho koupil, tak tak zacalo u nas pekne mrznout a to se proste neda delat, tak jsem se s tim trosku zabrzdil a rekl jsem si ze to necham na jaro.
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

michall píše:Tak od přívodu by to měly být
Alternátor - 150A
Interiér - 110A
Ventilátor - 40A (mimo ASZ) nebo 60A (jen u ASZ)
Ventilátor - 40A
Žhavící svíčky - 60A
Chtel bych se zeptat ten kabel na interier vede do centralni elktroniky?? Nebo jenom nekam pod baterku do spinaci skrinky??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Taky, ale taky na spínač světel, relé svorky X, do pojistkového boxu, ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
jeff78
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 02.01.2010 16:19

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od jeff78 »

michall píše:Taky, ale taky na spínač světel, relé svorky X, do pojistkového boxu, ...
¨
ten jeden drat musi vest nekam kde se rozvadi dale. Co myslite. ne bo se mylim??
VW Sharan 1,9 TDI 85KW AUY, tiptronic 5kv. 2005 HEX CAN VAGCOM 10.6.5

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ELEKTRO, KABELY: rozžhavený kabel, je to normální?

Příspěvek od michall »

Zapomněl jsem spínací skříňku :blush: No vede do svazku. Kde přesně se dělí, to netuším, tipuju kroutilovu svorku :laugh: Část schématu
Přílohy
poj1.JPG
poj2.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“