Touareg 3.0 TDI v Plzni?

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od ajax007 »

Zdravim lidi,

zvazuji v unoru vymenit svoji A6 3.0 TDI za Touareg 3.0 TDI. Mam ovsem trochu strach ze stisneneho prostoru v Touaregu, z kvality materialu v interieru a hlavne z vykonu motoru, kdyz Touareg vazi skoro o pul tuny vic nez A6. Nasla by se nejaka dobra duse v Plzni nebo okoli, ktera vlastni Touareg 3.0 TDI a byla ochotna se podelit o zkusenosti s provozem, servisem, typickymi problemy s timhle autem - a idealne me ve svem aute svezla, abych si udelal lepsi obrazek? Jako protisluzbu muzu nabidnout totez se svou soucasnou Audi ;-).

Diky vsem
AJAX

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od pogy14 »

Prepáč, ale neviem prečo chceš vymeniť Tvoju priestrannú, výkonnú a hlavne z kvalitných materiálov urobenú Audinu za Touarega zo stiesneným priestorom, slabým výkonom a interierom z nekvalitných materiálov :?:

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od Mára_VR6 »

No taky jsem si říkal, když jsem to dočetl.
Jestli máš strach, aby jsi nešel někam "níž" tak si kup Qéčko.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od ajax007 »

Ja jsem nemel uplne v umyslu navazet se do kvality VW a omlouvam se, pokud to tak vyznelo. Nicmene vim, ze koncern zamerne nedovoluje svym "mainstream" znackam pouzivat stejne materialy jako u svych "premiovych" znacek. To aby mohli tvrdit, ze premiova znacka je proste premiova. Stejny problem ma Skodovka vs. VW. Osobne mam VW docela rad, mel jsem pred par lety Passata a byl jsem hodne spokojeny.

A6 odvadela taky skvelou praci, ale proste do mist, kde ted bydlime, se se svym podvozkem nehodi. Q7 je seredna jak noc a najit ji v nejake lepsi vybave je temer nemozne - a to ani u motorizace jako je 4.2 TDI. Touareg ve V10 nabizi skutecne "plnou vybavu" a dilu je dost na to, aby se podobnym zpusobem dala dovybavit i bezna V6. Kromtoho s Q7 bych se do terenu neodvazil.

Touareg je temer o 30 cm kratsi nez A6, takze to nekde musi byt znat a ja bych si rad promluvil s nekym, kdo to auto uz ma par let a neco s tim uz vozil. Takovy clovek mi da daleko lepsi informace o provozu a pocitech z pouzivani toho auta, nez nejakej obchodnik, ktery se snazi to auto jen prodat a bude o nem vzdycky mluvit v superlativech.

Doufam, ze se na me tady nikdo z majitelu Touaregu nezlobi. Nejsem zarputilym vyznavacem zadne znacky a nemam ve zvyku kydat hnuj na ostatni.

Diky
AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
pogy14
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 08.01.2011 21:53
Bydliště: Trnava

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od pogy14 »

Čo sa týka motoru 3,0 TDI V6 sa nevyjadrujem, lebo ho nemám a ani som na ňom nejazdil,ale čo sa týka špecifických problémov tak jeden z nich je stredové uloženie kardanu, odchádza tam ložisko, v servise vymieňajú len celý kardan, ale keď trochu počítaš na fóre najdeš tu o tom popísané, dá sa vymeniť len samotné ložisko (repas kardanu).

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od cosby »

Já zrovna(no před třičtvrtě rokem) vyměnil A6 Allroad 2007 za Turka 2007.Oba 3,0 Tdi.
Jsou to rozdílné auta,oba mají něco do sebe,ale kvalita zpracování u audi je někde jinde.Dynamika samo také,když je lehčí,hluk menší.

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od ajax007 »

cosby píše:Já zrovna(no před třičtvrtě rokem) vyměnil A6 Allroad 2007 za Turka 2007.Oba 3,0 Tdi.
Jsou to rozdílné auta,oba mají něco do sebe,ale kvalita zpracování u audi je někde jinde.Dynamika samo také,když je lehčí,hluk menší.
Tak to me hodne zajima. Muzes se nejak rozepsat o tom, co bylo na Audi lepsi a co je naopak lepsi na Touaregu? Jak moc markantni je rozdil v dynamice motoru? Predpokladam, ze Touareg bude mit motor trochu jinak zprevodovany. Co rozdil ve velikosti kufru? V Touaregu je sice kratsi, ale zase je o neco vyssi... Co rizeni? Audi je povestne preposilovane a od podvozku neciti clovek nic. Jak je na tom Touareg s rizenim ve sportovnim rezimu?

Ja vim, spousta otazek, ale jsem proste zvedavej ;-)

Dik
AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od Peterka72 »

8) Ajax a Cosby můžete prosím napsat jakou spotřebu měli ty 3.0 tdi u Audi ale samo tu vyšší ne tu podle počítače . Dik . 8)

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od LuboR5 »

můžu osobně srovnat :!: INTERIER :!: Touarega 2005 a Q7 2010 a Audi to projela na plné čáře hnus plasták v interieru kam se podíváš material nepříjemný sedačky Sline až moc tvrdý ale na to se dá zvyknout jinak nikde nic, fuj prostě , v Touaregu více kůže nevrzající madla měkčený plasty barevně odlišené příjemné a sedačky velmi slušné .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od LuboR5 »

ke spotřebě taky můžu napsat když byla Q7 v servisu bylo náhradní auto A6 obě dvě auta nová 176Kw motor stejné jízdy stejné podmínky a rychlost Q7 za 12,5 A6 za 8.5 ,Touareg bude stejně jako ta Q7 možná o 0,5 litru méně .

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od ajax007 »

A6 3.0 TDI jezdim pet let. Spotreba prumerne kolem 8.5-9 litru / 100 km. Jsem s tim motorem velmi spokojeny. A6 vazi necelych 1.9 tuny a na tu vahu mi prijde ten motor idealni. Jsem ovsem pomerne umirneny ridic, sportovni jizda neni uplne pro me. Ve meste 50-60, mimo mesto 100-110, na dalnici 150-160.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od ajax007 »

Tak nikdo v Plzni? Ozvete se chlapi! :-)
Dik
AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od ajax007 »

Zdravim,

tak ja si pokusim odpovedet sam a pripadne i dalsim lidem, kteri budou uvazovat o prechodu z Audi do Touaregu. Uz patym mesicem jezdim Touaregem 2008 3.0 TDI 176 KW a musim konstatovat, ze me to auto celkove prijemne prekvapilo. Je tedy treba konstatovat, ze jsem mel opravdu stesti na kus, ktery v sobe obsahuje temer vsechny prvky priplatkove vybavy.

Takze oproti Audi A6 3.0 TDI (rok 2005):

+ prijemne velke sedacky a dost mista pro obe kolena
+ komfortni nastaveni podvozku / klidna jizda (oproti tvrdemu podvozku A6)
+ pekny zatah motoru - auto se jevi velmi zive i pres svoji hmotnost
+ lepe resene prvky technicke vybavy (adaptivni tempomat, hlasove ovladani, startovani)
+ pekny zvuk audiosoustavy (Dynaudio vs. Bose)

- mensi stabilita v zatackach (dana samozrejme tezistem a hmotnosti)
- slabsi ucinnost brzd
- ovladani infortainment systemu (RNS510 vs. MMI)
- mene komfortni zadni sedadla
- mene spolehliva elektronika (jednotlive komponenty obcas "zlobi")
- reseni navigacniho systemu (je az prilis snadne ho ukrast - a taky se kradou)
- ve vyssich rychlostech se Touaregu uz dopredu moc nechce

Celkove je Touareg velmi povedene auto a velmi rychle jsem si na nej zvykl. Zatim bych nemenil :-)

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

Uživatelský avatar
Peterka72
Člen klubu
Příspěvky: 283
Registrován: 24.12.2010 20:15
Bydliště: Díra u Hanušovic

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od Peterka72 »

:potlesk: Pěknej komentář , to potěší . Ještě si ho nech načipovat a to zrychlování bude ješte lepší . :good: A co spotřeba , o proti A6 ale ta skutečná ne počítačová ?

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Touareg 3.0 TDI v Plzni?

Příspěvek od cosby »

Dostal jsem se k tomu až teď takže ve zkratce.Dílenské zpracování mojeho Allroada 2007 bylo na lepší úrovni než nynější tourage 2007.Prostě Touareg více občas vrzne.Stačí vzít za kapličku nad panelem přístrojů a zatlačit pořádně,taktéž okolo navigace,když se zatlaží,tak vrže.To Audi nedělala.
Spotřeba je výhodě u Audi a to cca 1-2 litry,ale to je snad jasné-váha,výška vozu.Aerodinamika při větších rychlostech zase hraje pro Audi.Při 180km jsem v audi nic neslyšel,u Touarega je přeci jen více slyšet proudění vzduchu,ale není to nic strašného.
Pohodlí je pro řidiče a spolujezdce lepší v Turkovi.Turek je kus auta,cítím se bezpečněji.Pokud bych jezdil pouze a jen dálnice a dlouhé štreky,asi bych vzal Audi,ale když se to kombinuje,navíc v zimě hory,vítězí turek.
Ještě k Q7.Jezdil jsem s ní jen chvíli,nemůžu hodnotit,ale dílensky se mi zdála o dost lepší zpracovaná,prostě Audi

Odpovědět

Zpět na „Touareg“