vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

ZbynekCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.11.2011 23:41

vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od ZbynekCZ »

Chtel bych se zeptat na kolik vyjde nejaka solidni sada z druhovyroby na Passata B5.5 chci aby to hlavne vydrzelo. Drive jsem slychaval sumy 50k + tak by me zajimalo jak se zmenili ceny a kdy uz je akutni viceprvkovou napravu menit ...

predem diky na odpoved

bundis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 522
Registrován: 10.04.2008 19:41
Bydliště: Skuteč

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od bundis »

Solidní sada kolem 10000kč, dobré značky Meyle HD nebo Lömfeder. Vyměnit,když klepe nebo,když se enormně sjíždějí přední gumy zevnitř,může být způsobeno jak špatnou sbíhavostí tak vůlí na silnoblocích ramen.

ZbynekCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 09.11.2011 23:41

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od ZbynekCZ »

bundis píše:Solidní sada kolem 10000kč, dobré značky Meyle HD nebo Lömfeder. Vyměnit,když klepe nebo,když se enormně sjíždějí přední gumy zevnitř,může být způsobeno jak špatnou sbíhavostí tak vůlí na silnoblocích ramen.
Ok, tak to uz dnes neni tak hrozne. Kola se sjizdeji rovnomerne klepani zadne teda aspon co se meho pocitu tyce. Mam najeto 185k je to 96KW kombik a delali zatim pouze dve veci, neco pri prejeti nerovnosti vrzalo, stacilo namazat nejakou takovou malou blbustku a prestalo to rikal ze to nemohl objevit ale nakonec se povedlo nekdy, velmi malo, kdyz prejizdim nerovnosti napr do zatacky tak se to stane i ted, predpokladam ze vrzou zkratka ty stare silentbloky na pohled je videt jak si nektere dosti zdeformovane. Potom ,kdyz mi to cele kontroloval asi po roce znova tak ze pry akorat vymeni gumu silentbloku na tom origu hlinikovim ramenu a ze to tam lupne zpatky a jede se dal. Vule sou porad v mezich.
Ale proc to tady vsechno pisu od zacatku a je to rok 2001 se s autem jezdilo docela svizne. Dokonce sem 2x jumpnul. Celou
dobu mi stim na technickou jezdili lidi co mi to servisujou a pak sem tam zajel sam a ten typek mi zacel lamat do hlavy ze je tam hrozna vule a at to vymenim. Po sleze sem se od kluku v servise dozvedel ze maj radi papirky bokem ... Tak asi proto :rofl:
Nicmene si rikam ku*va neni mozny aby to bylo porad takle v cajku kdyz uz to ma 185k a nijak zvlast to auto nesetrim z toho asi plyne ze to auto je zkratka z vyroby velmi dobre vyladene. Po pravde mi pride ze kdyz stim budu jezdit relativne setrne citlive tak to musi jeste celkem dlouho vydrzet a typek na technicky evidentne zmrdecek mi bulikuje picoviny do hlavy.
Ta naprava mi pride proste neznicitelna takova ku*va robustni az si rikam ze to neni mozny. S autem sem velice spokojenej coz vyplyva z meho popisu situace.
Celkem sem se rozepsal tak se trebas nekdo muzete podelit o sve zkusenosti ....

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od ZALL »

já měnil přední ramena na pašíkoj 96kw (Variant) v 220 000km... a to jsem je vyměnil chvíli potom co se ozvalo první klepání, ale byla vůle už i na čepu řízení tak jsem dal celou sadu a už je zase nějakej ten rok klid ;-)
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od Tomášek »

je tu toho napsano uz hodne o predni naprave, staci hledat :)

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od petule007 »

Tomášek píše:je tu toho napsano uz hodne o predni naprave, staci hledat :)


tak tak napsalo se toho mraky :roll: :roll:
jest-li mohu radit z mé vlastí zkušenosti .....
nech si v servisu demontovat všechny kuláky z těhlice a pak poznáš jak na tom náprava je..tedy ramena

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od Tomášek »

jj a pokud uz to neco pamatuje, tak zjistis, ze to je vsechno v prdeli a na vymenu :-D

Uživatelský avatar
mecek1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 12.10.2009 19:20
Bydliště: Husova 2754

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od mecek1 »

ZbynekCZ píše:Chtel bych se zeptat na kolik vyjde nejaka solidni sada z druhovyroby na Passata B5.5 chci aby to hlavne vydrzelo. Drive jsem slychaval sumy 50k + tak by me zajimalo jak se zmenili ceny a kdy uz je akutni viceprvkovou napravu menit ...

predem diky na odpoved
Zdar ja jsem tady v Cechach kupoval nemeckou druhovyrobu od firmy ATP,je pravda....ze mi po deseti tisicich zacalo klepat,tak jsem mel vztek,ale mechanik zjistil....jen jedno vadne rameno a to z duvodu,protoze praskla prachovka a vychcal olej,jinak vsechny kosti cajk.....mam uz na nic nalitano skoro 35 tisic....a nic neboucha.Cena v Cechach byla po sleve 5999kacek,ted jsem koukal ze je k mani za 5500kacek.Samosebou pokud chces kvalitu,jasna volba je MEYLE nebo LEMFORDER.Ale ja ted brousil na nemeckym EBAY....a tak jsem nasel ATP za 118 euro,tak jsem si ji hned objednal a mam ji doma.S pozdravem passat 2002 96kw.....bussines
cus

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od Meggy »

LMI 10000,-
SWAG 8000,-

případně se ozvi do SZ
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

salazar777
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.01.2012 18:35

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od salazar777 »

Zdravím našel jsem tyto na e-shopu mají normální prodejnu i záruku jen nevím ta značka mi nic neříká. Máte někdo zkušenost ?
http://www.aftermarket.cz/cz/detail/ruv ... pravy-sada" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od Meggy »

je tady toho napsáno mraky, o ruville taky...chceš li riskovat tak si jí kup
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

fojt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 13.02.2008 13:57

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od fojt »

Ahoj,
teď jsem četl, že někdo mění sadu např. když začne mít vybitý čep řízení... je v tom nějaká vazba (zkušenosti)? Já na pravé před čtyřmi lety vyměnil asi tři ramínka a teď na levé straně mám volné spodní rameno a vybitý čep řízení = mám to vnímat, jako čas na výměnu celé sady??
dík
VW Passat 1.9 TDIPD 85kw variant r.v.2000 (B5)

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od Meggy »

no měnit 3 ramena je nesmysl vzhledem k ceně celé sady, jedno - dvě ramena není problém, ale i tak bych si to rozmyslel
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od Tomášek »

jak rika meggy, 3 ramena te vyjdou na 7t a cela sada na 10, takze se to nevyplati, nehlede na to, ze pokud sou v prdeli 2, bude volny i 3 a takhle to jde az zjistis, ze sou volny vsechny

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vymena predni vyceprvkove napravy - sada

Příspěvek od Meggy »

kvalitní sady mám již od 7700,-
tu nejlepší potom za cca 10000,-

sávat tedy samostatná ramena se opravdu nevyplatí
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“