Špatný příjem rádia na MFD navigaci

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Pedro_cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 09.12.2010 10:18

Špatný příjem rádia na MFD navigaci

Příspěvek od Pedro_cz »

Koupili jsme ze SRN Golfa IV '99 s továrně dodanou MFD navigací. Všechno zdá se funguje(mapy teda máme zatím jen SRN :-) ), maxidot zobrazuje atd., ale rádio má naprosto mizerný příjem. I stanice, která vysílá vedle ve městě a která se dá chytat snad i holýma rukama z okna, vynechává a o jiných si můžeme nechat vůbec zdát(na kopci 30km od Prahy scan chytne cca 3 stanice a ještě bídně).

Zkusil jsem:
1)vyndat jednotku navigace a zkontrolovat zezadu kompletnost zapojení. Vše se zdá být v pořádku - žádný kabel nebyl vypadlý ani nevypadá jakkoli porušený, v jednom dolním rohu jsou nad sebou zapojeny 3 konektory, ve druhém anténa a nad ní je ještě nějaký další plochý konektor. Nic nevypadá jakkoli neoriginálně, neprofesionálně nebo napadené kutilem.
2)odpojit anténu u navigace - příjem šel totálně na nulu
3)vyšroubovat anténní prut - příjem šel opět totálně na nulu

V čem může být chyba?

Ještě jedna divnost - při hledání problému na internetu jsem všude našel, že jednotka navigace měla zezadu připojení dvou anténních kabelů, jeden pro rádio a druhý pro GPS. Tady je ale jak konektor na jednotce, tak i anténní kabel jen jeden, jakoby ten rádiový. Čím to? Anténa je normálně originální vzadu na střeše před hranou kufru a před prutem má GPS "hrbol".

ToddBlackburn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.10.2011 11:53

Re: Špatný příjem rádia na MFD navigaci

Příspěvek od ToddBlackburn »

Ahoj, mám úplně stejný problém. Kdyby jsi náhodou přišel na řešení, tak dej vědět. Mně to do hlavy nejde...

Uživatelský avatar
Brilantis
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kunčice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný příjem rádia na MFD navigaci

Příspěvek od Brilantis »

Já mám MFD v Sharanu II a chytá stanice krásně i BBC. Anténa je v bočním skle. Zkusil bych jiný rádio v autě nebo tu navi v jiným autě aby se zjistilo jestli je problém v Rádiu nebo v Autě

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný příjem rádia na MFD navigaci

Příspěvek od tornado1 »

diagnostika řekne jestli je něco s anténou!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

tronda1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 30.10.2011 18:11

Re: Špatný příjem rádia na MFD navigaci

Příspěvek od tronda1 »

mám také problém s příjmem, na vagu to píše anténa-přerušení, ale nemůžu na nic přijít,všechno se zdá ok.
Pomohlo by tam dát toto napájení? http://www.autoradiashop.cz/autoradia/d ... px?id=6631" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo nějakou jinou,nejlépe vnitřní anténu?
Ford galaxy rv.2003, 96kw.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Špatný příjem rádia na MFD navigaci

Příspěvek od tornado1 »

redukce je pouze pro neorigo radia! raději oprav to co je špatně - anténa nebo kabel
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“