samovolné vybíjení baterie

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
chemik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.11.2011 10:55

samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od chemik1 »

ahoj všem
mám problém a tak se k vám obracím s prozbou,jestli už někdo neřešil podobný problém.
problém je v tom že když autem nejedu 2-3 dny tak mám poté vybytou baterii.Jedná se o pasata 2.0 103 kw rv. 2006
už jsem to měl u několika lidí na opravě a zatím nikdo na nic nepřišel,na diagnostice to nic nepíše.když vložím měřák nastaven na ampéry tak mi to ukazuje odběr který kolísá od 0,85 A až do 1,25 A,což je hrozně moc.zatím jsem nechal vyměnit jednotku na tažné zařízení a je to stále stejné,tento krok nepomohl.
moc dík za rady Roman

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od mirke »

Dodělávalo se ještě něco do auta? Navigace, alarm, atd?
Jinak odběr proudu musíš měřit až po zamčení a uspání auta. Mělo by to být max do 30 minut po zamčení. Do té doby může jet ještě spousta věcí, které mají odběr.
Ale to tu určo někdo poradí lépe.
Jinak jak je stará baterka? Pokud nejedeš třeba jen den, tak nastartuješ? Nemůže být třeba už špatná baterka?

330bobo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.11.2011 21:16

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od 330bobo »

tak tak nebolo strihany nejaky alarm alebo niečo podobné?kamoš mal tento problem na golfe4,auto par dni stalo a baterka bola k.o.normal si človek povie baterka je stara (mala 9 rokov) ale nová robila to iste,tak že zbytočná investicia.odber bol zhruba taký ako pišeš 1,3A.po kompletnej prehliadke kabeláže u elektrikára sa zistilo že niekto odmontoval alarm ale nechal zapojené relátko ktoré malo mať zrejme nejaký skrytý učel.po odstránení relátka auto nema najmenší problém s elekrikou.netvrdím že to musí byť tento problém ale skúsil by som aj túto cestu.

chemik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.11.2011 10:55

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od chemik1 »

na autě nebylo nic dodělávané,vše je v originálním stavu a baterie je to první co jsem koupil nové,tak že je tak max. půl roku stará.Alarm tam sice je ale to je originální a stím to bylo už koupené od výrobce.Jediné co se dělalo je to že se navigace MDF2 krekla na pálené mapy a ty tam jsou nové.Měřil jsem to samozřejmně po zamčení a zajištění celého vozu a nechal jsem to i hodinu stát a je to stále stejné.dokonce jsem i navigaci celou odpojil a vyndal a stále stejné.jediné na co jsem přišel co je divné tak pod kaslíkem jak je komfortní jednotka tak v ní cvaká asi nějaké relé nebo něco takového.

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od newmann75 »

chemik1 píše:na autě nebylo nic dodělávané,vše je v originálním stavu a baterie je to první co jsem koupil nové,tak že je tak max. půl roku stará.Alarm tam sice je ale to je originální a stím to bylo už koupené od výrobce.Jediné co se dělalo je to že se navigace MDF2 krekla na pálené mapy a ty tam jsou nové.Měřil jsem to samozřejmně po zamčení a zajištění celého vozu a nechal jsem to i hodinu stát a je to stále stejné.dokonce jsem i navigaci celou odpojil a vyndal a stále stejné.jediné na co jsem přišel co je divné tak pod kaslíkem jak je komfortní jednotka tak v ní cvaká asi nějaké relé nebo něco takového.
To relé cvaká ,protože nějaká jednotka není schopna přejít do spánku. Zkus odpojit tu navigaci a potom na chvilku odpojit AKU. Bez připojené navi ji zase zapoj a pak změř odběr.
CC 2014
1.4 TSI

chemik1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.11.2011 10:55

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od chemik1 »

ok...dík za radu...
teď mám auto v servisu:-(pak hned zkusím:-)
newmann75 píše:
chemik1 píše:na autě nebylo nic dodělávané,vše je v originálním stavu a baterie je to první co jsem koupil nové,tak že je tak max. půl roku stará.Alarm tam sice je ale to je originální a stím to bylo už koupené od výrobce.Jediné co se dělalo je to že se navigace MDF2 krekla na pálené mapy a ty tam jsou nové.Měřil jsem to samozřejmně po zamčení a zajištění celého vozu a nechal jsem to i hodinu stát a je to stále stejné.dokonce jsem i navigaci celou odpojil a vyndal a stále stejné.jediné na co jsem přišel co je divné tak pod kaslíkem jak je komfortní jednotka tak v ní cvaká asi nějaké relé nebo něco takového.
To relé cvaká ,protože nějaká jednotka není schopna přejít do spánku. Zkus odpojit tu navigaci a potom na chvilku odpojit AKU. Bez připojené navi ji zase zapoj a pak změř odběr.

Adioos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 20.09.2012 14:39

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od Adioos »

Ahoj,
Mam uplne stejny problem s passatem 2.0 tdi 4motion 103kw 2006 jeden den stojim a druhy nenastartuji.Odber po zmereni je uplne stejny kolem 1,40. Nemam sice prehled jak dlouho tam baterie je minimalne cca 2roky co mam to auto. Vybava zakladni radio na CD,klima, vyhrivane sedacky, střesni okno (po repasu na motorku) jedne co je dodelane je handset.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od tornado1 »

už jsem viděl vadnou jednotku parkovací brzdy a vybíjela baterii....
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ejne »

kamaratovy sa zoplo relatko na ostrekovace vyhrievane a to sa sekalo..... a to vybijalo bateriu.
taktiez aj radio dokaze vybyjat bateriu ajked je starsie nielen RNS510 . a to bola RNS300

treba auto nahodit na ampermeter a jednotku po jednotke odpajat a tak zistit co vybija bateriu
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od Alficek »

Kolik by to mělo brát v klidu?

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od macko25 »

0,2 mA je predpisane pre 3C auta s neorigo alarmom cca do 0,35mA...
a nezabudni ak neras kludove napätie tak musis zamknut auto ale pred tým zacvaknut aj zamok kapoty... proste kompletne zamknut auto ale už cez merak...
a ak aj potom je problem tak ako pise ejne odpajat jedno po druhom ...
kriticke jednotky su RNS 510 RNS300, klavesnicka, telefon a z casu na cas aj nieco ine... a vsetky radia po MY2008

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od tornado1 »

ještě jsem neviděl HF jednotku která by vybíjela baterii
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
ejne
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1520
Registrován: 14.09.2008 17:43
Bydliště: SVK ( SLC, SL )
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od ejne »

macko25 píše:0,2 mA je predpisane pre 3C auta s neorigo alarmom cca do 0,35mA...
a nezabudni ak neras kludove napätie tak musis zamknut auto ale pred tým zacvaknut aj zamok kapoty... proste kompletne zamknut auto ale už cez merak...
a ak aj potom je problem tak ako pise ejne odpajat jedno po druhom ...
kriticke jednotky su RNS 510 RNS300, klavesnicka, telefon a z casu na cas aj nieco ine... a vsetky radia po MY2008

ci sa tyka klavesnicky je presny kod zasahu VASom a problem s klavesnicou a vybijanim je porieseny.
VW Passat 2.0 103kw Sportline = Moje presuvadlo
Najväčšou hrozbou v cestnej premávke sú autá, ktoré sú rýchlejšie než schopnosť ich vodičov myslieť

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od tornado1 »

a ted na kterých klávesnicích lze provést update
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: samovolné vybíjení baterie

Příspěvek od Ergo »

0,2 mA ?????????????
To snad nemyslíte vážně! To ve skutečnosti není reálné.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“