Výměna visko spojky ventilátoru

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
snapkarene
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 29.10.2009 19:55
Bydliště: Karvwiná

Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od snapkarene »

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat jestli mi někdo poradí: potřebuju vyměnit visko spojku ventilátoru na svém pašíku a chci se zeptat jestli musí celý předek ven 8O anebo to povolím bez demontáže předku :D .Poradíte mi někdo?Koukal jsem tady na tohle téma,ale popis výměny jsem nenašel.

vit.siroky
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 19.01.2011 19:38

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od vit.siroky »

Na B5.5 1.8T jsem poridil v pohode bez demontaze predku celek ventilator i s tou spojkou odmontovat, ale nedokazal jsem pak ten vetrak se spojkou vytahnout z motoroveho prostoru ven, jezek v kleci. Ale delal jsem to kvuli praci na alternatoru, kdy mi vetrak prekazel a po odsroubovani mi ten vetrak uz potom neprekazel, takze jsem to nezkousel nejak moc dlouho dostat ven, s jinou motorizaci to muze jit snadno. Problem ale muze nastat pri povolovani sroubu co to cele drzi v aute, pry drzi obcas opravdu hodne, u me to slo dobre. Je potreba nejaky trn nebo kvalitni imbus, sroubovak ci neco jineho, co se prostrci otvorem v drzaku vetraku az do vetraku, aby se neotacel pri povolovani.
Passat 2.0 FSI

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od Marshall007 »

ja som si predok auta posunul trochu dopredu o par cm :)
Nezhadzoval som celi predok bokom.
Cela demontaz (posunutie predku) trva cca 15min. Aj s cigou :) Takze nieje to take hrozne.

snapkarene
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 29.10.2009 19:55
Bydliště: Karvwiná

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od snapkarene »

Tak dneska spojka vyměněna,je to teda ježek v kleci,ale po namontování nové stejný výsledek :fool: - stále se otáčí a stále chladí motor :?: .Koupil jsem od Topranu č.109 607 755 orig.č. 058121350.Tak to teda nechápu.Máte někdo s tím zkušenosti?

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od cernohousmartin »

mě se taky pořád otáčí,nevím čím to je.Rozhodl jsem se že na to seru,lepší jak kdyby se netočila vubec.

snapkarene
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 29.10.2009 19:55
Bydliště: Karvwiná

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od snapkarene »

No,jo,tak prý je to zcela normální,že se stále otáčí,prý to funguje na principu nuceného brždění nasávaného vzduchu přes chladič(vyjádření mechanika v servise).
Tak budu muset vyměnit ještě termostat.Mám koupený nějaký BEHR(Made in Germany :lol: ).Poradíte mi někdo kde ho na té mojí 1,6 najdu?Díky všem.

snapkarene
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 29.10.2009 19:55
Bydliště: Karvwiná

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od snapkarene »

Takže vše vyřešeno - termostat vyměněný,auto zhruba po 4km je zahřáto na 90stupňů a v autě je konečně teplo.

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od PavelSv »

Ono jde taky o to jakou silou se viskospojka otáčí.

Uživatelský avatar
johnns
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 482
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: west

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od johnns »

Větrák se točí stále, je to normální.

Viskospojka je u studeného motoru poháněná pouze vzduchovým polštářem, lze ji rukou přibrzdit. (Bacha na prsty!) pro empiriky :fool:

Ve středu viskospojky je thermospojka s kapalinou (nevím jestli parafín), která se teplem roztahuje. Tzn., že čím větší teploty postupně motor dosahuje, tím pevnější převod nastává. Po dosáhnutí provozní teploty motoru se větrák točí v závislosti na otáčkách motoru.

Btw. to snapkarene: kolik jsi dal za tu novou viskospojku?

snapkarene
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 29.10.2009 19:55
Bydliště: Karvwiná

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od snapkarene »

Cena 750,-kč.

Uživatelský avatar
bauer
Pilot
Pilot
Příspěvky: 705
Registrován: 19.07.2012 18:11
Bydliště: Ostrava

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od bauer »

Zdravím pánové. Budu chtít taky vyměnit tu spojku, ale nevím přesně jak na to. Resp. co jsem se dočetl, tak postup by měl být následující - zašprajcovat vrtulu a zezadu nasadit imbus č.8. Zarvat, vyšrubovat a vytáhnout celou spojku i s vrtulí jak ježka z klece ven. Je to správně? Teda když přeskočím sundání řemene apod...
ex Passat B5.5 sedan 2.3V5 125kW 4motion
ex Touareg 7LA 3.0V6 165kW+chip
ex Rapid Spaceback 1.2TSI 66kW
Touareg 7P6 3.0V6 193kW
Octavia Combi 5E 1.5 110kW

snapkarene
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 29.10.2009 19:55
Bydliště: Karvwiná

Re: Výměna visko spojky ventilátoru

Příspěvek od snapkarene »

Jo,jo tak nějak to bylo.Velikost toho imbusu si už nepamatuju,ale vzpomínám si,že ještě šel ven alternátor,aby bylo více místa.A pozor na vrtule ať nějakou nezlomíš a pozor na žebrování chladiče ať toho moc nepomačkáš.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“