palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

1.3, 1.6, 1.8, 1.8 16V, G60

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od lister »

přepsal ,ale ne dost rychle :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

super, tam uz neco najit musim
Auto nastartuje, sice po delsim startovani ale ano, po chvilce to pšoukne asi do sání a zdechne to, potom uz nestartuje, podle me se to prechlastava... :?
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Uživatelský avatar
large
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 20.04.2008 16:44
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od large »

Tuším že ne všichi se mnou budou souhlasit ale pokud se Ti někde válí ten karbec a funguje jak má tak ho tam hoď zpátky a máš klid. Já mám už druhého GII s GX motorem. Ten první byl s karburátorem a ten současný má Jetronic (jestli je K nebo KE jsem dodnes nezjistil ) Má zkušenost je taková: u karburátoru je všecko mechanika a pokud něco nefunguje, dá se to po rozebrání najít a většinou i opravit. Seřídit to taky není taková hrůza chce to jen zkoušet jak se to chová. Ale když si postaví hlavu Jetronic, je to hodně věcí co může být špatně a dost těžko se to hledá. Viz můj sytič, který už rok nefunguje jak má a asi už ani fungovat nebude :D

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od mike057 »

otazka zni... jak si nacpal na GX karbec??? vsak by ti tam zustaly diry po vstrikach ne?

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

tákže pokracuju dál..dneska sem tam dal svicky z druheho stejneho motoru (krom toho ze ten motor nema ridici jednotku ale ridi se cidlama) byly tam uplne jine nez na tom motore co zprovoznuju (ja mel s kratkym zavitem a jednim kontaktem a dal sem s dlouhym zavitem a trema kontaktama) a chytlo to jakš takš,tak chci koupit nove, ale prodavaji se s ruznyma odtrhama elektrod.. jako treba 0,7 .. 0,8 .. 1.. vetsinou je to znacka bosch nebo brisk, mam snizenou hlavu lehce kvuli tomu ze byla zvlnena tak co byste mi doporuciliy?
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

jo jenze ten motor tam vymenil nekdo prede mnou, takze motor neni, mam druhej defakto stejnej jen bez te ridici jednotky, ale to neresim,ten je hyn! taky bych tam mel radeji karbec, jak pises je to mechanika nema se tam co vy*rat.. jenomze resim tento motor, snad je to teda to GX..trvalo mi nez sem se dohledal :(
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Golfar_z_donuceni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 22.09.2011 09:30

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od Golfar_z_donuceni »

Trebas to co doporucuje vyrobce :D Osobne mi to pripada, ze hledas zavadu tam kde neni a timhle pristupem jenom odstranujes vedlejsi efekty. Taky jsem si tim prosel, poslouchej listera. Napred uved motor do puvodniho stavu (promerit cidla, zkontrolovat kabelaz, nastavit rozdelovaci hlavu, predstih atd) a potom premejslej o ostatnich vecech. Jezdil jsem rok na spatne/odlisne svicky a vysledek? Trochu hur to tahlo za tepla.

Predpokladam ze kabely mas uz nove, stejne tak jako palec na rozdelovaci a zkontroloval si veskere podtlakove vedeni :)
poradi podle oblibenosti: typ44 ... typ81 ... typ81 ... typ81 ... KdF Golf ...

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

mozna hledam prkotiny, ale kdyz to nastartuje tak mam asi rozdelovac dobre nastavenej, kabely ke svickam vypadaji dobre ale dneska se je taky chystam koupit, kabelaz celkove nevypada dobre, jak sem psal nekdo se v tom vrtal, mam tam dva dratky ktery nevim kam muzou vect,ale k cidlum mam vsechny pripojene- tak jeste asi promerit ty cidla ale kolik ktere ma mit? je jich tam pozehnane.
kazdopadne poznatek z dneska...nastartoval sem A..zacal sem vytahovat kabely ke svickam abych zjistil kterej valec jede a kterej ne, nezalo se mi to..takze sem vytahl prvni a zaclo to zdechat takze dobry..ale kdyz sem vytahl 2 tak se nic nedelo,dal sem kabel zpet a zkusil 3 a zase zadna zmena v chodu motoru a to same se stalo i u 4 valce..muze mi to nekdo vysvetlit? na jeden valec to prece nepojede?! proto resim i ty svicky a kabely jestli to nepreskakuje treba na svicce bokem jiskra nejak..
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Danek18
Řidič
Řidič
Příspěvky: 179
Registrován: 02.05.2011 21:27
Bydliště: Ostrava

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od Danek18 »

taky sem stim mel pul roku problemy nevedel sem si rady az sem vymenil skoro vsechno včetně klapy rozdelovaci paliva atd atd.. taky mi to delalo podobne vecy a jelo to jakby na 2 valce a žralo to jak svina jelo to az ve vysokych za studena to nechtelo chytat jen kdyz se prizvedavala klapa rucne potom to uz jakš takš jelo..

kazdopadne bych skontroloval nastaveni rozdelovače(predstihu ..mam nekde zmerit jestli vsechny vstriky davaji stejne benzinu a jesli je dobra bohatost volnobeh pak ty čidla treba 5 vstrik (pak to šoupatko priodavneho vzduchu...muze mi nekdo roct kčemu tam je potreba ?co by to delaolo kdyby bylo spatne...

a nemuze to mit neco spojeneho s modrym čidlem pro čidici jednotku??
G2 1.8Gx K jetronic.

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

vstriky sem meril a davaji vsechny stejne jak uz se tu resilo..podtlaky by mely byt vsechny ok.
co me napada tak je ze co jde od nadrze hadicka vypar z nadrze tak by mela jit nekam do uhlikoveho filtru ale ten tam nemam a hadice konci jen tak v prostoru u vzduchoveho filtru, ale to by nemelo mit vliv ze to tam fouka ve vysokych otackach ty vypary..
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Golfar_z_donuceni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 22.09.2011 09:30

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od Golfar_z_donuceni »

no, to zni zajimave, pokud by byl ventil porad otevreny, tak by se mohl ztracet podtlak. Zkus tu hadici zaslepit Napriklad u MC/KG/a podobne motory, tam je na zelve bocni vyvod prave do filtru aktivniho uhli a taky jedna na obtok "talire". Takze i tam bych sem se pokusil zkontrolovat funkci, popripade zaslepit a zkusit. (bude to znit blbe, ale pro pokusy se zaslepovanim hadic se mi nejvic hodil kondom :) )
poradi podle oblibenosti: typ44 ... typ81 ... typ81 ... typ81 ... KdF Golf ...

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

ano ano, ja si vsimnul ze tam je jedna dira navic (jakoby ke vstrikum, ale je zaslepenej sroubem) ja tam prave ten ventyl co to foukal z uhlikoveho filtru nemam..takze zkusim zaslepit tu hadici co vede z nadrze ty vypary..bylo by fajn kdyby se alespon zlepsil chod motoru..zkusim :)
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Golfar_z_donuceni
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 22.09.2011 09:30

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od Golfar_z_donuceni »

a jen tak mimochodem, ta hadice co vede na "prifoukavani" vstriku je v poradku? hadice vede ze zelvy primo mezi vstriky. Jak jsem zjistil tak je to dost dulezita vec (motor mi odmital tlacit vic jak 1.2bar, opravil jsem spoj a hned to slo na 2.2)
poradi podle oblibenosti: typ44 ... typ81 ... typ81 ... typ81 ... KdF Golf ...

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

myslis tu co vede do sáni s modrym kontaktem-tu na studene starty?..nebo jen do pal. rozdelovace nejaka tlakova? nastartuju a budu zkouset hejbat s hadickama jestli to nekde neunika u tech vstriku teda
dnes bych mel mit jeste pujceny merak tlaku válců tak uvidim zda jsou v p*deli pistni krouzky nebo co teda :/
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Uživatelský avatar
JuLiJo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.09.2009 17:06

Re: palivovy rozdelovac KE-jetronic zakladni nastaveni

Příspěvek od JuLiJo »

anebo myslis tu kratkou opletenou hadicku co vede ze spodniho dilu air-boxu do vrchniho? to bude ona zejo?
Kdyz sem dotahl dom trojku tak tam byly take podtlaky v ha*zlu, povymenoval sem hadice a hned se zlepsil chod motoru, prestal se klepat.. jenze tady u dvojecky je tam toho vic a ten jetronic je fakt mazanej :D neni tady nekdo z okoli Zlína? čo :)
PAINT SHOP WOODYS

FAST MACHINES GARAGE

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“