přídavné el. topení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

přídavné el. topení

Příspěvek od pohodarkajik »

Zdravim, neví někdo jak je to se zapojením přídavnýho el. topení? Je to taková spirálka na el. je spínaná dokud je motor studenej aby to dřív topilo. Něco podnýho se řeší zde http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=131&t=215395" onclick="window.open(this.href);return false;, ale já to potřebuju na B5.

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od kemo »

to je PTC člen. Už jsem to tu řešil, ale nevyřešil. Tahle věcička se montovala do B5.5 (facelift) a pokud vim je součástí takový tá veloky škatule s klapma který se říká topení. Celý je to po palubkou takže ta musí ven. Pokud budeš mít štěstí tak to topení z B5.5 bude stejný takže v tom by nebyl problém, ale je otázka co s elektrikou? Předpokládám že je to zapojené do climatronicu, ale jak to nevim. Pak je ještě votázka že B5 až na světlé vyjímka má necanou elektriku a B5.5 má CAN. Mnoho otázek a zatim se mi to nepodařilo rozseknout. Určitě bych ale začal porovnáním topení z B5 a B5.5. Ta elektrika by možná šla udělat i nějak ručně na vypínač to nevim, to by ti řekl nějakej elektrikář.

EDIT: Teď koukám že píšeš o B5 a máš B5.5 :D Takže tam by ty problémy bejt aqsi neměli, stačí si to sehnat i s kabeláží a pakt dost času na montáž 8)

EDIT2: Tady mš kdyžtak pro představu video z předělávání manuál klimy na climatronic, myslim že postup přo montáži toho PTC členu by měl bejt podobnej 8O

EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od pohodarkajik »

tak jinak, uvedu co vim, mam to ze superba ( je to stejny, da se to tam vlozit z boku topeni od ridice), el. instalace je napojena na climatronic a ma to 3 okruhy, vsechny tyto informace mam z prace, (driv se u nas delal superb I ), nicmene co sme to resili, tak se to hodi extra na relatka a manualni vypinac, v nedeli bych se na to chtel vrhnout, tak pak muzu poreferovat jak to slo, jak to topi a pod :-) spis mi slo o schema zapojeni na climatronic, sice tam mame nejaky schemata jeste na supa, ale nikomu z nich se do toho nechte a ja tomu tak nehovim, me se musi rict tohle sem, tohle tam, jinak to nedam :-)

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od bumpkin »

Ja jsem to touto cestou taky chtěl řešit,ale absolutně jsem nemoh sehnat to topení. Tak sem to vyřešil Webastem. +-

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od tornado1 »

hlavně je tam jiné topení, 2x relé které spiná jednotka motoru!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od tornado1 »

hlavně je tam jiné topení, 2x relé které spiná jednotka motoru!

http://www.ebay.de/itm/Waermetauscher-Z ... 0136198430" onclick="window.open(this.href);return false;
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od kemo »

Jako že je jiné v B5 a B5.5?
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od pohodarkajik »

tu spiralu sem sehnal nahodou (zbyla v praci, uz tam prej asi 4 roky lezi ve skrini :-D ), o tech relatkach, to mi rikali, ale ja to napojim na extra vypnac a budu to zapinat rucne, zda se mi to lepsi, jinak tim jinym topenim myslis co, komplet box s klapkama, vymenim tepla? Me rikali ze tam je jen kritka a do nni ze se to zasune, zapoji a maka to.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od tornado1 »

no krytka tam nebude dle mého, ale nemám ověřeno
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
pomaru
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 23.06.2009 16:04
Bydliště: Velky grunoW

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od pomaru »

bumpkin píše:Ja jsem to touto cestou taky chtěl řešit,ale absolutně jsem nemoh sehnat to topení. Tak sem to vyřešil Webastem. +-

na kolik te ta sranda priblizne vysla, take jsem o tom premyslel, dikes

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od pohodarkajik »

webasto bude draha zalezitost, pocitam desitka a vic, me to stalo par korun, uz to mam nachystany, jen zapojit dve kostry, jedno plus, natahnout od vetraku ventilace plus pro ovladaci relatko a chodí to :-) zejtra nebo v nedeli se na to vrhnu :-)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: přídavné el. topení

Příspěvek od pohodarkajik »

tak jsem zjistil ze uz to v aute mam, ale nemakalo to, pripojil jsem tu novou ta hrala pekne, pak jsem zapojil tu starou a uz vali taky, je slyset jak relatka spinaj, jinak je to tam zasazeny z vrchu, takze aby se to tam dalo dat musi palubka dolu, jak je to se zaslepkou to nwm, jinak co sem vypozoroval tak relatka spinaj jen kdyz je teplota na hi, vzdy kdyz seplo bylo slyset jak se o neco na mnt zpomalil vetrak a motor dostal vetsi zatez

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“