Bliká kontrolka žhavení u TDi

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
lukibrodeur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 02.09.2010 22:35
Bydliště: Moravská Třebová

Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od lukibrodeur »

Zdarec chlapáci
Dneska se mi asi po 110km jízdy rozblikala kontrolka žhavení. Už jsem se ptal známýho, ale řekl, že je to beztak jen spínač brzdovýho světla. že to má stejný cosi. A že když začnu brzdit, tak že to přestane blikat. Zkoušel jsem to, ale bliká dál. Takže bude problém asi v něčem jiným. Že by relé? To se mi vysralo na dvojce golfu před pár lety. Dal jsem jiný a to fakčilo v pohodě.

Nebo máte ještě nějaký jiný návrhy?

Jezdil jsem s tím jen po městě a se studeným motorem(potom), takže nevím, jestli by to zklouzlo i do nouzáku.snad né.zítra mě čeká 115 km zpátky, takže by mě to pěkně sralo. A hlavně, když zkouším, kolik mi to žere. Takže bych měl po testu.

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od golfar »

DIAG !

pod blikající kontrolkou je dohromady pokud se nepletu 7 závad, nesvítící brzdy jsou jedna z nich...
a příště hledat ! řešilo se to tady snad 100x
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

blonn
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 310
Registrován: 03.09.2008 21:35
Bydliště: Praha

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od blonn »

Třeba tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=74&t=201970" onclick="window.open(this.href);return false;
Stačí fakt jen HLEDAT :!:

lukibrodeur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 02.09.2010 22:35
Bydliště: Moravská Třebová

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od lukibrodeur »

blonn píše:Třeba tady: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=74&t=201970" onclick="window.open(this.href);return false;
Stačí fakt jen HLEDAT :!:
blá blá blá. To vím taky,že to stačí jen hledat. Ale pochybuju, že bych se do toho podíval, když mi kontrolka esp svítí pořád (snímač příčnýho rozjezdu odešel).

Zjistil jsem, že mi brzdy vůbec nesvítí, tak to teda bude asi ten spínač. Dík za rady

Diag jo...ale až přijedu domů

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od majrek001 »

a kup hlavně origo spínač (třeba v carnově SY) stojí skoro stejně jako replika, ale vydrží déle. (a pak musíš smazat chybu)

p.s. když si z moravské třebové tak by ses mohl někdy ukázat na srazu, pokud máš zájem :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=2 ... &start=255" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od Petee »

Spínač brzdových světel - vadný. ;) Vyměnit ;)

andoRK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 30.11.2011 16:20

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od andoRK »

V mojom pripade to nebol spinac ale preseknute kabliky brzdlovych svetiel v mieste kde prechadzaju z kabiny do 5tych dveri, popripade este pred vymenou skontroluj poisktu c.13.

Uživatelský avatar
Scratchy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 27.08.2011 21:53
Bydliště: Chrudim

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od Scratchy »

Dnes jsem zkoušel zapojit led podsvícení na nohy, píchnul jsem to na plus k rádiu když zapnu klíček aby se to rozsvítilo a kostru na radio jak to bude svítit, ale já vůl si kopnul do toho led pasku a dotklo se mi + a - od té doby mi bliká žhavení a rádio se nerozsvítilo. Vyhodilo to nějakou pojistku na radiu je však dobrá. V pojistkovce nevíte nahodou na co muze byt zapojeny radio? zkousel jsem tak nejak vse co me napadlo dle pojistek a nic furt to stoji na mrtvem bode. Diagnostikou jde to zhaveni smazat pise to ten brzdovy spinac ale pritom brzdy normalne sviti a pote se to zase rozblika. Nevim co dál...prosím o radu

zakv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 19.11.2011 22:15

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od zakv »

Mně se také po nastartování, asi po ninutě, rozblikala kontroka žhavení. Byl sem na diagnostice a nakonec to byly jen žárovky brzdových světel (obě dvě). Po výměně žárovek je vše OK. Bylo mi řečeno, že to může být ještě spínač brzdových světel pod pedákem nebo pojistky a nebo žhavící svíčky.

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od VWmathes »

Zdravim panove dnes se mi take rozblikalo zhaveni .... no a nakonec nesviti brzdova svetla...
Diagnostika mi vyjela tyto chyby

00526 - Brake Light Switch-F
008 - Implausible Signal - Intermittent
01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)
008 - Implausible Signal

Jen se chci ujistit vypada to opravdu na ten snimac co je u pedalu k brzdovym svetlum? Dekuji :)
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od morlog »

vymenil jsem brzdovou zarovku a proble uz neni uz to neblika a nerve

VWmathes
Závodník
Závodník
Příspěvky: 644
Registrován: 15.05.2008 13:38
Bydliště: VWarnsdorf..
Kontaktovat uživatele:

Re: Bliká kontrolka žhavení u TDi

Příspěvek od VWmathes »

Zase to tu trochu uživím :mrgreen: :oops: rozblikala se mi opět kontrolka žhavení.. jak už někdo psal tak to signalizuje snad 7 různých závad... byl by tu prosím někdo kdo by věděl o jaké závady jde? Poprvé to byl spínač na světla... těd ale vše svítí jak brzdová tak zpátečka... kontrolka se rozblikala a bliká i když je motor vklidu. Tedy pouze na otočeném klíčku... nedělá to vždy,a občas i blikat přestane sama od sebe.. jsem z toho jelen auto jede a funguje normálně ... na diagnostiku se dostanu až příští týden tak mě zajímá jen hrubý odhad :oops: děkuji
VW Bora Variant Special 1.9 TDI 74kw Seat Ibiza GT TDi EVO1 81kw AFN VW Touran 2.0 TDI 125kw HIGHLINE plna polni Golf mk2 1.6 Td

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“