teploměr

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
indous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.06.2008 21:03

teploměr

Příspěvek od indous »

zdravím klubáky, mám problém s teploměrem, po výměně čidla teploty chladící kapaliny mi přestal ukazovat teplotu a nevím si s tím rady, ve vagu mi teplotu ukazuje, za rady děkuji

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: teploměr

Příspěvek od PoMa »

A ve VAGu ti ukazuje v "Motoru" , nebo jsi kontroloval i v "Přístrojové desce" ?
Čidlo je dvojité a a pro budíky je jiný signál, než pro motor. Ověř si to tedy i tam.

indous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.06.2008 21:03

Re: teploměr

Příspěvek od indous »

tak jsem projel i přístrojovku a teplotu ukazuje VAG, ale teploměr ne, když dám testovat akční členy tak se teploměr normálně pohybuje, tak nevím.

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: teploměr

Příspěvek od Currahee »

Vadné nové čidlo :?: Může se stát, ale asi bych mrknul na konektor a dráty.
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
karelretik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: teploměr

Příspěvek od karelretik »

indous píše:tak jsem projel i přístrojovku a teplotu ukazuje VAG, ale teploměr ne, když dám testovat akční členy tak se teploměr normálně pohybuje, tak nevím.
prosím přišel si na to ? má na to vliv barva toho čidla? měl jsem černý a podle VINka jsem koupil čidlo a bylo zelený...prý mají nějaké různé předřadné odpory....

siu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.10.2011 20:17

Re: teploměr

Příspěvek od siu »

Ahoj,nedávno jsem řešil podobný problém,ve VAGu mi to házelo hlášku o vadném čidle teploty vody,objednal jsem dle vin nové,ale místo stávajícího modrého mi přišlo zelené,to jsem namontoval a nyní mam pocit,že mi to baští nějak moc nafty.Chyba ve VAGu zmizela,ale teplé starty,které jsem zrovna řešil mi nové čidlo nevyřešilo.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: teploměr

Příspěvek od pohodarkajik »

pokud bylo cidlo cerne, tak musi jit cerne, taky jsem ho menil, nedavno jsem naopak zhanel modre na 1.8T AEB a bylo mi receno, ze se da zamenit jen za zelene, pri te prilezitosti jsem se zeptal, jak je to zelene/cerne a ty pry kombinovat nejdou, jiny odpor, tzn. pri stejne teplote dava kazde cidlo jiny udaj, takze hura do mototechny a koupit cerny, pokud to je teda na stary hranaty typ konektoru, pokud je ovalny, tak je to jasny, ale ovalny se zas delaly jen zeleny

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: teploměr

Příspěvek od M@ty »

Já to upřesním,i když je to tu stokrát... Čidlo s oválným konektorem starého provedení je černé barvy OEM č. 078919501C a nové provedení je teprve se zeleným konektorem č. 059919501A.
A je dobré vzít originál.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“