špatně chytá

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

špatně chytá

Příspěvek od Roman19 »

Koupil jsem novou baterku značky banner 55AH do venta 1.8 a má problém chytnou,dlouho točí,nic,tak trochu přidám plyn a chytne,do práce to mám cca 20km jezdim denně,tou cestou by se to dobít mělo.Dá se nějak proměřit alternátor jestli to dobíjí nebo kde by mohla být ještě chyba ? Měl jsem baterku z naftáku ta měla 80AH a na tu to ráno taky nechytlo.Když jsem auto koupil,byla tam jen 45AH.

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

nechytá!!

Příspěvek od Roman19 »

Trochem to oživim,už nechytá vůbec,baterka drží,alternátor mi známej proměřil,dobíjí to.Včera večer sem přijel domu kolem 6 hodiny večer,dnes před půl 2 chci jet do práce a nic,nechytne to,točí to jak blázen,zkoušel sem tam dát jinou baterku,nic,propojil jsem je kabelama,nic.Ve startéru by chyba bejt neměla si myslim když točí s motorem.Kde ted mám hledat chybu? čerpadlo benzn taky dává.Tak svíčky?zapalovací cívka ?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: špatně chytá!

Příspěvek od 11mAjA11 »

Odpojit kabel od svíčky a vrazit tam jinou, přiložit proti kostře a protočit pokud dává jiskru - vyndat svíčky dát nové , jinak toho může být hafo, třebas i rozdělovač, kabely, nějaký snímač, atd. atd..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: špatně chytá!

Příspěvek od cervik »

Svíčky,kabely,cívka,rozdělovač :wink:

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně chytá!

Příspěvek od Roman19 »

To je přesně co sem čekal,no svíčky tu mám ještě ty starší co sem z toho vyndal,na zkoušku je tam dát můžu.jinak už jednou sem měl problém se zapalovací cívkou,na rychlo sem sehnal z vrakoviště novou za 500 a chytalo to bez problému,zkusím odpojit kabel co jde z cívky do rozdělovače,ten přiložím proti kostře jestli hodí jiskru,jestli ne,tak je to znova cívkou.Může tam být cívka třeba z 1.8 66kw ? Já mám 55kw.

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: špatně chytá!

Příspěvek od cervik »

Jo může :wink: já mám v passatu z felicie je stejná ale levnější :D

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně chytá!

Příspěvek od Roman19 »

Tak vyřešeno,nejdřív sem kabel z cívky a z rozdělovače dal obráceně,auto chytlo a hned zdechlo,tak mi kolega startoval já dal konec kabelu proti kostře a nejde jiskra! jen už je to druhá co mi odešla :(

Burke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 10.07.2011 20:43

Re: špatně chytá!

Příspěvek od Burke »

Tyhle díly kupovat jen nové, buhví co to má za sebou...

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Chytne pomocí přidání plynu!!!Pomoc

Příspěvek od Roman19 »

Problém se startováním vyřešen,ale pořád mu něco je,po delším stání cca po více jak 12ti hodinách nechytne,je to 1,8 benzín,startuju se spojkou,točí a nic,po druhém pokusu mu přidám trochu plyn a chytne,stalo se mi že chytnul jednou až na po 4tý s plynem,kde může být chyba? Může u něho někde spadávat benzín ? Za tepla chytne na otočení.

Uživatelský avatar
cervik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 06.06.2009 21:53
Bydliště: Veselíčko

Re: špatně chytá

Příspěvek od cervik »

Začal bych u teplotního čidla :wink:

Uživatelský avatar
Roman19
Pilot
Pilot
Příspěvky: 737
Registrován: 11.10.2010 13:05
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně chytá

Příspěvek od Roman19 »

Teplotní čidlo ? Jakej na to má vliv ?? Auto mi v tomhle počasí prostě bez přidání plynu nechytne jak je studený,pročistil jsem stříkačku a nepomohlo to,může bejt chyba v ní ? Mám jí rovnou zkusit vyměnit ?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“