Jak poznám XENONY

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

tico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.06.2011 22:22

Jak poznám XENONY

Příspěvek od tico »

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jak poznám xenony a jestli se to dá poznám podle tipů lamp.
Mam na autě tyhle lampy, ale svítí vice do žluta.
Asi to tu bylo už vicekrát, ale nějak jsem lama a nemůžu to najít.

díky moc

Ps: mám Passat B5,5 2004 1,9 TDI 96kW
Přílohy
1.png
2.png
Passat 1,9 TDI , 96 kW, 2004.

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od Mažňák »

tak toto nejsou xenony, na B5,5 se dělali pouze bi-xenony viz obrázek, to jsou origo bixenony, jinak ty fotky co jsi dával ty jsou halogen lampy s čočkou, ve kterých je bud žárovka s vyšší teplotou světla, a nebo HID sady xenonů
Přílohy
P1130590.jpg
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od PlusOne »

To je bix? Nevěděl jsem, že B5.5ky už je měly...
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od Mažňák »

taky jsem nevedel a myslel ze mam jen xenony ale byl jsem poučen že ty světla co mam jsou bi-xenony a ze se ani zadne xenony na B5,5 nedelali, tak mi to nedalo a schvalne jsem zkusil jestli se pri dalkovych pohne clona a pohla
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od PlusOne »

Mažňák píše:taky jsem nevedel a myslel ze mam jen xenony ale byl jsem poučen že ty světla co mam jsou bi-xenony a ze se ani zadne xenony na B5,5 nedelali, tak mi to nedalo a schvalne jsem zkusil jestli se pri dalkovych pohne clona a pohla
EDIT:
To ze mě zase vypadla kravina jak peřina :-)
Beru zpět!!!
Naposledy upravil(a) PlusOne dne 06.12.2011 18:04, celkem upraveno 1 x.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

tico
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 27.06.2011 22:22

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od tico »

Prosím tě, co to jsou ty HID xenony? Respektive jaky je rozdil mezi normalníma xenonanama, bi-xenonanma a hid ?

díky moc za info
Passat 1,9 TDI , 96 kW, 2004.

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od Mažňák »

normální xenony maš pouze potkávací
bixenony mas potkavací a dalkové ( je tam v čočce clona která se sklápí )

a HID sada je přestavková sada z halogenů na xenony, používájí se obyč žárovkové patice, kde místo žárovky se dá vybojka a startér a vysokonapětová cívka

jinak 99,9% Hid sad jsou pro provoz u nás nelegální, hrozí pokuta
jelikož xenony, bixenony musí mít nivelační čidla na nápravách ( automatický náklon světel podle zatížení vozidla )
a ostřik světlometů
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od Mažňák »

PlusOne píše:
Mažňák píše:taky jsem nevedel a myslel ze mam jen xenony ale byl jsem poučen že ty světla co mam jsou bi-xenony a ze se ani zadne xenony na B5,5 nedelali, tak mi to nedalo a schvalne jsem zkusil jestli se pri dalkovych pohne clona a pohla
Jestli při přepnutí na dálky zůstane světlo svítit, tak to musí být bixenon ;-) Normoš xenon by měl při rozsvícení dálek zhasnout.
ano při přepnutí na dálky zůstanou svítit, a pohne se uvnitř čočky clona a ještě k tomu se zapnou klasické H7 dálkové ( slouží jako světelná houkačka při zhaslých světlech )
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od PlusOne »

Mažňák píše:
PlusOne píše: Jestli při přepnutí na dálky zůstane světlo svítit, tak to musí být bixenon ;-) Normoš xenon by měl při rozsvícení dálek zhasnout.
ano při přepnutí na dálky zůstanou svítit, a pohne se uvnitř čočky clona a ještě k tomu se zapnou klasické H7 dálkové ( slouží jako světelná houkačka při zhaslých světlech )

No, ono mi zůstanou svítit i tlumené, takže můj předchozí příspěvek jaksi nedává smysl..... :pleasantry:
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od roti »

Mažňák píše:normální xenony maš pouze potkávací
bixenony mas potkavací a dalkové ( je tam v čočce clona která se sklápí )

a HID sada je přestavková sada z halogenů na xenony, používájí se obyč žárovkové patice, kde místo žárovky se dá vybojka a startér a vysokonapětová cívka

jinak 99,9% Hid sad jsou pro provoz u nás nelegální, hrozí pokuta
jelikož xenony, bixenony musí mít nivelační čidla na nápravách ( automatický náklon světel podle zatížení vozidla )
a ostřik světlometů
mam hidky 4300k, x kontrol v Cesku, x kontrol v Nemecku. Nikdy se nikdo nezajimal o xenony!! Tohle neni trojkovej golf!
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
roti
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, München
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od roti »

PlusOne píše:
Mažňák píše: ano při přepnutí na dálky zůstanou svítit, a pohne se uvnitř čočky clona a ještě k tomu se zapnou klasické H7 dálkové ( slouží jako světelná houkačka při zhaslých světlech )

No, ono mi zůstanou svítit i tlumené, takže můj předchozí příspěvek jaksi nedává smysl..... :pleasantry:
pokud mas cocku uprostred, tak mas halogen a pokud cocku na vnejsi strane, tak je to bixenon. nic mezi neni!
S500 L
ex SIII 140kW, OIII RS TDI, GIV Highline 1.6 SR, SII Combi Elegance Black, 125kW, DSG + SII Limo White, Passat 2003 Highline, BMW 740i V8 4.4L, BMW 320dA, VW GIV Varoš,S764+KAT,EGR off,Eibach

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od pasat »

roti píše:
Mažňák píše:normální xenony maš pouze potkávací
bixenony mas potkavací a dalkové ( je tam v čočce clona která se sklápí )

a HID sada je přestavková sada z halogenů na xenony, používájí se obyč žárovkové patice, kde místo žárovky se dá vybojka a startér a vysokonapětová cívka

jinak 99,9% Hid sad jsou pro provoz u nás nelegální, hrozí pokuta
jelikož xenony, bixenony musí mít nivelační čidla na nápravách ( automatický náklon světel podle zatížení vozidla )
a ostřik světlometů
mam hidky 4300k, x kontrol v Cesku, x kontrol v Nemecku. Nikdy se nikdo nezajimal o xenony!! Tohle neni trojkovej golf!
I moje zkušenost : HID 5000K v DEPO světlech + přilepené krytky ostřiků a pohoda několik let :wink:
Přílohy
Depo + krytka :
Depo + krytka :

signalCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 07.10.2009 13:21

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od signalCZ »

pasat píše:
roti píše: mam hidky 4300k, x kontrol v Cesku, x kontrol v Nemecku. Nikdy se nikdo nezajimal o xenony!! Tohle neni trojkovej golf!
I moje zkušenost : HID 5000K v DEPO světlech + přilepené krytky ostřiků a pohoda několik let :wink:
přesně tak, já mám6000K v Depo a i krytky a jezdím dost po Evropě a nikdy nikde problém

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od pasat »

Tak taky nahoď foto klukům pro inspiraci...

signalCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 227
Registrován: 07.10.2009 13:21

Re: Jak poznám XENONY

Příspěvek od signalCZ »

tak já to mám takto...
Přílohy
171220113352.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“