touareg 4.2

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
zdenál
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 17.10.2009 12:08
Kontaktovat uživatele:

touareg 4.2

Příspěvek od zdenál »

Ahoj, všechno jsem si tu pročet a chtěl bych vědět váš názor na prvniho tuarega se starší 4.2 s tiptronicem bez vzduchovýho podvozku a manual sedackama cim min el. tim lip a ještě se prý musí motor vytahnout ven při rozvodech je to tak?.Díky za rady.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: touareg 4.2

Příspěvek od Mára_VR6 »

Hlavně, když si koupíš Touarega, tak počítej, že budeš potřebovat peníze na servis. Doporučuji si přečíst téma, kolik koho stal servis jeho auta.
Většinou je to tak, že během dvou let tak sto tisíc. A je jedno, že chceš kvůli tomu auto bez vybavení.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: touareg 4.2

Příspěvek od 15648213 »

JJ, 100% pravda. :potlesk:
Mára_VR6 píše:Hlavně, když si koupíš Touarega, tak počítej, že budeš potřebovat peníze na servis. Doporučuji si přečíst téma, kolik koho stal servis jeho auta.
Většinou je to tak, že během dvou let tak sto tisíc. A je jedno, že chceš kvůli tomu auto bez vybavení.
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: touareg 4.2

Příspěvek od lerak71 »

Souhlas, nekupovat s financema na krev!!!!!!
A těch el. sedaček bych se nebál, ono je tam spousta jiných věcí...čidla náklonů karoserie (měnil jsem už 2x), xenony (blikání) - tady bych spíše ušetřil :-), převodovka - kardan, SPOTŘEBA :-)
Touareg - to musí být láska!

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: touareg 4.2

Příspěvek od Igorsk »

lerak71 píše: Touareg - to musí být láska!
pekne povedané :potlesk: ale je to tak .... no keď už nič tak len spotreba 700 eur mesačne :wink:
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

panklobouk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.07.2009 12:08

Re: touareg 4.2

Příspěvek od panklobouk »

4.2 je opravdu asi nejlepsi motor pro touarega. Tedy alespon pro mne. Zvuk, vykon, neni extremne tezky na predek jako v10 ci v12, spotreba, bezporuchovost.
Rozvody delany pred mesicem cca ve 240. Motor zustal v aute. Kompletni sada rozvodu koupena v DDR u VW , dale vymeneny vanos retizky, vanos napinaky - opravdu draha sranda (mozna bude druhovyroba levnejsi, ale radeji davam VW). Jinak klasicke provozni veci plus nejaky ten silentblock (ramena, stabilizacni tyc, atd) , stabilizacni tycky ci co, jedna predni poloosa, vahy vzduchu (odesla jedna - nepresne mereni), lambdy - jsou 4, oleje - poctive vsechny a porad. Jezdil jsem drive na LL olej a pri rozvodech jsem kouknul do motoru - konec LL oleji. A to jsem ho menil po 15tkm. Navrat ke klasice, vyplach, naject 2 tisice km, vyplach a jiz nikdy vice LL. Radeji normalni olej a menit poctive po 10tkm. Nerikam, ze ten motor byl zasrany jak jetel, to ne, ale jsem zvykly, ze je takovy jako ciste medovy nebo jak to popsat. V kazdem pripade to v servisu doporucili - LL olej je pry na h***o. Jo, castym problemem V8 4.2 jsou praskle vodici plastove tycky od regulatoru zmeny delky sani (kdybych se v nejakem nazvu neceho mylil, tak se omlouvam - nejsem servisak). Take jsem menil zapalovaci moduly a 1 xenonovy starter - vlastni blbost - umyval jsem svetlo mimo auto a nejak jsem to prehnal s vodou. Take byly vymeneny vsechny 4 katalyzatory (jen pro zasmani - cena v CR u VW cca 120tisic, asi i s lambdama).
Nerikam, ze bylo vse potreba menit (rozhodne nebylo) a orzhodne nerikam, ze se to muselo menit za origo VW dily. Ale tak co, mam ho rad:)

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: touareg 4.2

Příspěvek od ameron »

panklobouk píše:4.2 je opravdu asi nejlepsi motor pro touarega. Tedy alespon pro mne. Zvuk, vykon, neni extremne tezky na predek jako v10 ci v12, spotreba, bezporuchovost.
Rozvody delany pred mesicem cca ve 240. Motor zustal v aute.
Ahoj tak trochu uvazujem na touaregom bud 3.2 alebo 4.2. Docital som sa ze pri rozvodoch 3.2 musi ist motor von. Si si isty ze pri 4.2 ist von nemusi? To ti to vymenili naozaj bez vyberania motora von? Dik za odpoved.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: touareg 4.2

Příspěvek od Mára_VR6 »

u 4,2 nemusí. Má řemen.
3,2 řetěz

Btw, nejvíc mě vždycky pobaví, jak každej před koupí auta řeší rozvody a myslí si že je vymění a bude to jediná investice. :laugh:
Jestli tomu nerozumíš a budeš ho dávat normálně do servisu, tak si dej stranou tak kilčo na drobný opravy :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: touareg 4.2

Příspěvek od ameron »

Mára_VR6 píše:u 4,2 nemusí. Má řemen.
3,2 řetěz

Btw, nejvíc mě vždycky pobaví, jak každej před koupí auta řeší rozvody a myslí si že je vymění a bude to jediná investice. :laugh:
Jestli tomu nerozumíš a budeš ho dávat normálně do servisu, tak si dej stranou tak kilčo na drobný opravy :mrgreen:
Aha takze je tam rozvod spredu (zhodi sa naraznik chladicova stena...) normalny pristup?
Co sa tyka servisu ja som vservise nebol uz 6 rokov vsetko si riesim sam, a v tomto duchu by som chcel pokracovat aj nadalej preto si zistujem informacie lebo motor vytahovat v garazi pre hovadinu sa mi fakt nechce.

panklobouk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 09.07.2009 12:08

Re: touareg 4.2

Příspěvek od panklobouk »

jak jsem psal. Pokud chces mit luxusni pristup, odstrojis cumak, vyhnes chladice, vetraky atd. Motor se nevyndava. Hodi se pripravky od VW. Ale jde to i bez nich. Koncepcne je to stara V8 od audi, jako v A8.

Uživatelský avatar
ameron
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: touareg 4.2

Příspěvek od ameron »

panklobouk píše:jak jsem psal. Pokud chces mit luxusni pristup, odstrojis cumak, vyhnes chladice, vetraky atd. Motor se nevyndava. Hodi se pripravky od VW. Ale jde to i bez nich. Koncepcne je to stara V8 od audi, jako v A8.
Dik to znie dobre.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: touareg 4.2

Příspěvek od GeneHawkins »

panklobouk píše:jak jsem psal. Pokud chces mit luxusni pristup, odstrojis cumak, vyhnes chladice, vetraky atd...
Šmarjá - já myslel, že zase čtu o tom kabinovým filtru...

Odpovědět

Zpět na „Touareg“