chladící kapalina

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od falko1983 »

Nejdřív sundat hlavu a zjistit co se stalo,může to být jen těsnění.Nikde jsi nenapsal co máš za motorizaci a kod motoru.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
sobik710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.08.2011 22:00
Bydliště: Jihlava

Re: chladící kapalina

Příspěvek od sobik710 »

1.4 16v, rv.99.. kod je AHW

Uživatelský avatar
sobik710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.08.2011 22:00
Bydliště: Jihlava

Re: chladící kapalina

Příspěvek od sobik710 »

Ještě bych se chtěl od vás informovat na kolik taková sranda může vyjít v servisu peněz, když bude prasklý těsnění nebo hlava? Tohle je fakt na kulku..

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: chladící kapalina

Příspěvek od tomakecTD »

To je práce, těsnění, minimálně rovnání hlavy/nová hlava . No, pár tis určitě.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: chladící kapalina

Příspěvek od Goauld »

V lepším případě se vlezeš do 6 tisíc, v horším klidně 15. Všechno záleží na tom kam voda natekla, co se všechno nedomazalo, nebo co s tím vlastne vůbec je. Na dálku se těžko diagnostikuje co se stalo, stejně musíš do servisu zajet, sám to neopravíš. Lépeřečeno nechat se tam odtáhnout a nestartovat.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: chladící kapalina

Příspěvek od tomakecTD »

Goauld píše:V lepším případě se vlezeš do 6 tisíc, v horším klidně 15. Všechno záleží na tom kam voda natekla, co se všechno nedomazalo, nebo co s tím vlastne vůbec je. Na dálku se těžko diagnostikuje co se stalo, stejně musíš do servisu zajet, sám to neopravíš. Lépeřečeno nechat se tam odtáhnout a nestartovat.
No, pokud do 6ti, tak bych to opravil, pokud víc, tak v kovošrotu za ten motor něco dostaneš :D a použitej funkční taky nění drahej :) a beztak nebude tak zle! :roll: Pak napiš co s tím je, jsem zvědav
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
sobik710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.08.2011 22:00
Bydliště: Jihlava

Re: chladící kapalina

Příspěvek od sobik710 »

OPRAVA ZA 10TIS HOTOVA... NOVE TESNENI HLAVY A VALCŮ A VSE KOLEM, NOVY OLEJ, KAPALINA... a co by jste cekali? kontrolka sviti a kapalina porad mizi, uz ne tolik ale mizi,zjistil sem ze mi to utika pravdebodobne pres chladic. Hlavne ze udelaji opravu za desítku a vlastně problém je pořád stejný. Začínám věřit tomu, že co si neuděláte sami, to nemáte...

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od jurod »

To je dnes klasika... pokud si to sám nevykoumáš, tak v servisu vymění půl auta... však proč by ne? :roll:
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: chladící kapalina

Příspěvek od tomakecTD »

Jak já, špatná lambda, pak klapka, pak čidlo... Xtisíc a vlastně to samé :) Fakt to chce třeba pokoumat s někým z klubu a zkusit to nějak. Oba už příště budeme moudřejší...
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vtuni »

a stejěn tam budete dávat auto opravovat dál.. :laugh:
na tohle jsou nejlepší "dílnaři" ne servisy..ale živnostníci.. co dělají sami na sebe.. sice nemají takový profi zázemí..a většinu věcí dělají "postaru" ..tj olej vypouští spodem..neodsávají ho...atd..
ale umí auto opravit.. ne jen měnit díly starý za nový...bez jakýhokoliv smyslu...a když už nic..tak auta opravujou postupem od nejlevnějších řešení po ty nejdražší...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od jurod »

Tak ne každý má zase zázemí aby si mohl auto udělat sám.
Já ho taky nemám, jen co udělám před domem, nebo diagnostiku.

Ale na druhou stranu zase nejezdím k někomu koho neznám, když už něco potřebuji.
Hlavně nemám rád, když mi něco někdo dělá s autem a nemůžu být u toho... :mrgreen:
Což ale může třeba taky lézt na nervy, když na mechoša pak čumím 8O
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: chladící kapalina

Příspěvek od vtuni »

tak jasný neříkám že si máme všichni všechno dělat sami...
ale nežiješ zavřenej ve sklepě... poptáš se po známých, kámoších v hospodě..jestli neví o někom dobrým.. z vlastní zkušenosti.. no a pak k němu jezdíš furt.... on tě zná..pamatuje si tě, pamatuje si auto.....a sám ti řekne...tohle uděláme ted...tohle ještě počká a udělá se to na jaře... atd... :wink:
aspoň takhle to mám zařízený já...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
sobik710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.08.2011 22:00
Bydliště: Jihlava

Re: chladící kapalina

Příspěvek od sobik710 »

Kdybych tomu rozuměl, nikdy bych to nedával nikomu opravit.. každej se asi musí poučit a potom začne přemýšlet :D
Jinak máte někdo zkušenosti stím přípravkem který by měl údajně trvale zacelit skulinky, trhliny a netěsnosti vzniklých v chladící soustavě?

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: chladící kapalina

Příspěvek od jurod »

Ano mám... a fakt funguje... kdysi jsem ho dával do Fiatu co jsem měl a docela dost tam tekla voda přes chladič a pěkně to zacelilo a neteklo to. Jezdil jsem na to asi 2 roky a bez problémů...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
sobik710
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 14.08.2011 22:00
Bydliště: Jihlava

Re: chladící kapalina

Příspěvek od sobik710 »

Mužu se zeptat jak si postupoval?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“