Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv 2010

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
jprichmond
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 20.02.2008 11:51
Bydliště: Ostrava

Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv 2010

Příspěvek od jprichmond »

Prosím nemáte někdo montážní postup k výměně obrysové žárovky v předních světlometech (jsou to s Xenony).
Nedávno mi praskla ta obrysová, k výměně svetla do zatáčky což je H7 jsem se dostal, ale k té maličké ne.
Musel jsem do servisu a cena 650 za výměnu mne opravdu zarmoutila, neboť ta žárovečka stojí do 20 CZK.
Technik mi potvrdil, že je to složité a "zkušený mechanik s dlouhými kleštěmi má taky co dělat".
No asi nejsem zkušený mechanik, ale tyto maličkosti si rád řeším sám.
Děkuji za případný postup, fígl nebo foto.

Děkuji
J

Uživatelský avatar
Coster
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1512
Registrován: 04.11.2010 21:14
Bydliště: Praha-Barrandov
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv

Příspěvek od Coster »

Složité? :-D:-D:-D otevři plastovej poklop co je na světlu..koukni se do nich a vedou do vnitr 2 dráty který jsou volně..di po nich a na konci narazis na takovej podavač..chytni ho a normálně vytahni směrem k motoru ..je to tam jen nasazené nemusíš ničím točit nebo tak něco.. vyleze ti bilej cca 10cm podavač na jehož je žárovka s patici t10...taky jsem nad tím poprvé dumal..dnes už to měním za 2min.. žádné kleště potřeba nejsou!!!! Jinak návod je v sekci FAQ

vavra.lukas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 11.03.2010 11:42

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv

Příspěvek od vavra.lukas »

to je krasna cena 650... tak hodinu na to budou koukat a za 2minuty to vymeni..jde to jednodusse...sahnes tam v pohode rukou....

jprichmond
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 20.02.2008 11:51
Bydliště: Ostrava

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv

Příspěvek od jprichmond »

Děkuji za odpověď. Hned jak budu mít chvilku vyzkouším :)
J

Uživatelský avatar
newmann75
Pilot
Pilot
Příspěvky: 708
Registrován: 11.11.2008 10:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv

Příspěvek od newmann75 »

A co xenon? Musí se vytáhnout světlo?
CC 2014
1.4 TSI

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv

Příspěvek od mirke »

Jj, nárazník dolů :-)

xoslic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 15.01.2012 17:33
Bydliště: Praha

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv

Příspěvek od xoslic »

Dnes som vymenil obe H7 v tlmenych svetlach u Passata B6 2009.
Skusim teda detailne popisat postup (podotykam, ze maximalne laicky):

1- čelovka, male kozmeticke zrkadlo, jemna a cista mikrovlaknova utierka (napr. Rodenstock na fotoobjektivy)
2- odstranit gumovy kryt (vpravo pred nadrzkou ostrekovaca, vlavo pred krytom s poistkami), zrkadlom skontrolovat, aky je system uchytenia ziarovky - v mojom pripade bajonetovy na umelohmotnej obijmke ("rychloupinaci)
3- su tam dva droty, kt. koncia v umelohmotnej patici- strcit ruku a chytit paticu, lahko zatlacit a otocit protismeru hod.ruciciek.
4- tym sa uvolni cela patica aj s H7 ziarovkou, opatrne vybrat z paraboly (droty su dost dlhe, takze nie je problem nasledne so ziarovkou manipulovat)
5 - ziarovka je len nasunuta do kontaktov na dne obijmky - takze opatrne vykyvat, alebo jednoducho vytiahnut
7 - novu H7 nasunut (da sa to len jedinym sposobom a to vdaka vybezku hrany ziarovky, kt. zapada presne do tvaru umelohmotnej obijmky
8- nedotykat sa skla H7, pokial k tomu doslo, mikrovlaknovou utierkou (napr. na fotooptiku) ocistit otlacok prsta
9- paticu vratit spat na miesto, zrkadlom skontrolovat, ci je ziarovka s obijmkou spravne v otvore paraboly
10 - naslepo, podla hmatu nasunut paticu na otvor paraboly, tak aby oba kovove vybezky paraboly zapadli do vyrezu na obijmke, zatlacit a v smere hod. ruciek zaistit (ziarovka v obijmke vdaka pruznemu drotu pod nou pri zatlaceni na jej okraj pruzi)
11 - kontrola polohy zapadnutia zrkadlom
12 - zapnut zapalovanie a skontrolovat funkcnost svetla

- v podstate sa jedna o moj , cisto laicky a polopatisticky popis obrazkoveho navodu, ktory je v sekcii FAQ - návody
VW Passat Alltrack B8 2019
VW Passat Variant Highline B6 2009 2.0 TDI 103 kW (CBAB)

varanus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 02.09.2010 11:31

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv 2010

Příspěvek od varanus »

Ahoj,
tak dnes jsem se s tím pral, měnil jsem žárovku 5W obrysového osvětlení v pravém předním světlometu Passatu B6 (3C) r.v. 11/2005. Nejprve jsem to zkoušel bez demontáže čehokoliv, pouze jsem po hmatu sundal gumovou prachovku, prsty nahmatal patici, ovšem ven nešla, moc místa tam na ruku opavdu není 8O Pak jsem zkoušel vyndat světlomet, povolil pár šroubů, hnout s ním trochu šlo, ale vysadit jej ven se nedařilo a demontovat nárazník se mi fakt nechtělo. Tak jsem sedl k internetu a hledal...zmínka zde na fóru o nutnosti demontáže nárazníku mě silně rozladila :evil: , ale pak jsem našel i zmínku, že to jde bez toho a snadno :!: :idea: Vzal jsem tedy mobil, nasoukal ho za světlomet a udělal pár snímků, jak to tam vlastně vypadá, podle fotky se mi zdálo, že by to ven jít mělo pouhým vytažením, žádný zacvakávací mechanismus jsem neviděl.
Tak jsem to zkusil ještě znovu, zalomil si ruku a nakonec se mi tahem podařilo patici i se žárovičkou vytáhnout ze světlometu ven :good: Kabely se zdály být nejprvé krátké, ale trocha popotažení je nakonec uvolnila a patice šla vyndat tak, aby se žárovka dala pohodlně vyměnit :smoke: Zacvaknutí patice zpět už nebyl celkem problém, pak jen nacpat drátky zpátky do světlometu a nasadit prachovku. S tou je trošku úskalí, v horní části kruhového otvoru je ten okraj jakoby dvojitý, prachovka se nasouvá na ten vnitřní. A to je vše, strávil jsem laborováním, focením, šroubováním atd. skoro hodinu, ovšem to bylo jen díky neznalosti, příště to bude za 5min hotové. Tak žárovkám a s vépomoci zdar! :wink:

kasparek
Profík
Profík
Příspěvky: 1048
Registrován: 22.05.2013 23:40

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv 2010

Příspěvek od kasparek »

no mě to museli udělat až v servisu. dokonce mi trochu ubrousili ty "zoubky" za který to tam zapadá. nebyl jsem schopný to vyrvat ani kleštěma.

Uživatelský avatar
Pajinos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 06.10.2019 09:18
Bydliště: Nový Jičín

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv 2010

Příspěvek od Pajinos »

varanus píše:
18.05.2015 23:19
Ahoj,
tak dnes jsem se s tím pral, měnil jsem žárovku 5W obrysového osvětlení v pravém předním světlometu Passatu B6 (3C) r.v. 11/2005. Nejprve jsem to zkoušel bez demontáže čehokoliv, pouze jsem po hmatu sundal gumovou prachovku, prsty nahmatal patici, ovšem ven nešla, moc místa tam na ruku opavdu není 8O Pak jsem zkoušel vyndat světlomet, povolil pár šroubů, hnout s ním trochu šlo, ale vysadit jej ven se nedařilo a demontovat nárazník se mi fakt nechtělo. Tak jsem sedl k internetu a hledal...zmínka zde na fóru o nutnosti demontáže nárazníku mě silně rozladila :evil: , ale pak jsem našel i zmínku, že to jde bez toho a snadno :!: :idea: Vzal jsem tedy mobil, nasoukal ho za světlomet a udělal pár snímků, jak to tam vlastně vypadá, podle fotky se mi zdálo, že by to ven jít mělo pouhým vytažením, žádný zacvakávací mechanismus jsem neviděl.
Tak jsem to zkusil ještě znovu, zalomil si ruku a nakonec se mi tahem podařilo patici i se žárovičkou vytáhnout ze světlometu ven :good: Kabely se zdály být nejprvé krátké, ale trocha popotažení je nakonec uvolnila a patice šla vyndat tak, aby se žárovka dala pohodlně vyměnit :smoke: Zacvaknutí patice zpět už nebyl celkem problém, pak jen nacpat drátky zpátky do světlometu a nasadit prachovku. S tou je trošku úskalí, v horní části kruhového otvoru je ten okraj jakoby dvojitý, prachovka se nasouvá na ten vnitřní. A to je vše, strávil jsem laborováním, focením, šroubováním atd. skoro hodinu, ovšem to bylo jen díky neznalosti, příště to bude za 5min hotové. Tak žárovkám a s vépomoci zdar! :wink:
včera jsem se svými garážovými parťáky pustil do této výměny pomocí tohoto návodu a vše proběhlo ok, takže díky :wink: je nicméně pravda, že člověk musí mít někoho s menší ručičkou a hodinářskou trpělivostí v prstech :D
VW Passat B6 2.0 TDI Highline BKP - 103 kW, r. v. 2005, DSG, při koupi 161 tisíc km
od 5.10.2019 (předtím 6 let Hyundai Lantra 1999 1.6 GLS - 77 kW, r. v. 1999, najeto cca 50 tisíc km)

nathannavi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.07.2020 10:30

Re: Postup výměny obrysové žárovky př.světlometPassat 3C rv 2010

Příspěvek od nathannavi »

video návod výměny obrysové žárovky zde:
https://www.youtube.com/watch?v=s6us7Ge4rwU

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“