joystick na zrcátka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

joystick na zrcátka

Příspěvek od luk.ass »

mám Pašíka 2 měsíce a až teprve dnes jsem si všiml u joysticku "něčeho čehosi" co jsem viděl u kamaráda v Superbu.vím,že to slouží ke sklopení zrcátek,ale nejsem si jist,zda se to přidávalo i do B5 nebo jestli je to jen vyměněný díky třeba vadnýmu joysticku.je to pouze mobilem,takže kvalita katastrofa,ale digitál je vybitej.no,vlevo je písmeno L a R což je pravý a levý zrcátko,mezi tím je čtvereček na výhřev zrcátek a vpravo je další čtvereček a pod ním je taková čárka co se tváří jako šipka.nemáte to někdo ať vím jak to pracuje?protože pokud to dám na tu polohu sklopení zrcátek,tak se nic neděje ani při vypnutí motoru,zamknutí,hýbání s joystickem atd.přijde mi to jako vychytávka a chtěl bych to hodit do provozu.díky všem za rady a odpovědi.
Přílohy
07122011305.jpg
07122011306.jpg
07122011307.jpg
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
kemo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Reichenberg

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od kemo »

Jj to je sklopení zrcátek. Pokud vim dávalo se to do B5.5 a musels mít ty zrcátka s blinkrem,pár lidí to ale předělává i u B5tky. Můžeš to zkusit dodělat ovladač už máš tak ještě sehnat ten zbytek :wink:
EX Passat Variant Syncro B5 , 1.9 AFN 81kw (lenochod)
EX T3 Caravelle, 1,9 Wasserboxer DG 57 kW (rv.1985)
VW Lupo 1.4 TDI & BMW X5 E53 3.0D
----- Ein Volk, ein Reich, ein Wagen -----

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od napster »

dělalo se to i na zrcátka bez blinkru. mam to na svojí 3BG :wink: jinak neni to jen tak. kaamrád překopával supa a musela na to být i jednotka,zrcátka, a ovladač na zrcátka.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od luk.ass »

předpokládám,že to funguje jak u superba,že když se to dá do polohy "sklopit" tak se to sklopí a to jak za chodu motoru tak i při vypnutým motoru a aby se to vrátilo zas do své polohy tak vrátit třeba na polohu levýho zrcátka.já jsem původně chtěl dodělávat automatický sklopení při zamknutí,ale nevím jak by to chodilo při nějakých mrazech,když by bylo zrcátko omrzlý,tak aby se to pak nekur*ilo.ale jinak ještě se zeptám,když mám ovladač,dejme tomu že se seženou i zrcátka,kde najdu tu jednotku,jak poznám kterou tam dát aby to chodilo a jestli to musí být všechno třeba ze stejnýho vozu aby ty jednotlivý komponenty (zrcátka,ovladač i jednotka) byli kompatibilní?
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od luk.ass »

a ještě jsem zapomněl,když se to teda dělalo i na zrcátka bez blinkru,jak zjistím,jestli to tam bylo dodělávaný nebo ne?jestli třeba nestačí jen něco opravit - výměna pojistky,nějakej přešvihnutej drátek apod.zkrátka jestli tam najdu něco,podle čeho poznám,že je jen někde nějaká porucha,ale jinak že ty zrcátka maj mít sklopnej mechanismus.snad to pochopíte co tím myslím :-)
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od napster »

vůbec nechápu,co tim myslíš :lol: jinak těhlech zrcátek je jak šafránu.
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od PlusOne »

napster píše:dělalo se to i na zrcátka bez blinkru. mam to na svojí 3BG :wink: jinak neni to jen tak. kaamrád překopával supa a musela na to být i jednotka,zrcátka, a ovladač na zrcátka.
Souhlas, mám to taky.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od PlusOne »

luk.ass píše:předpokládám,že to funguje jak u superba,že když se to dá do polohy "sklopit" tak se to sklopí a to jak za chodu motoru tak i při vypnutým motoru a aby se to vrátilo zas do své polohy tak vrátit třeba na polohu levýho zrcátka.já jsem původně chtěl dodělávat automatický sklopení při zamknutí,ale nevím jak by to chodilo při nějakých mrazech,když by bylo zrcátko omrzlý,tak aby se to pak nekur*ilo.ale jinak ještě se zeptám,když mám ovladač,dejme tomu že se seženou i zrcátka,kde najdu tu jednotku,jak poznám kterou tam dát aby to chodilo a jestli to musí být všechno třeba ze stejnýho vozu aby ty jednotlivý komponenty (zrcátka,ovladač i jednotka) byli kompatibilní?
- Přesně tak to funguje
- To úplně ne, za chodu samozřejmě ano, při vypnutém motoru pouze s klíčkem ve spínačce, případně chvíli po dojezdu
- To si nemyslím, že by byl problém
- Na tom si myslím, že nezáleží

Každopádně, já to sklápění používám hlavně, když jedu do myčky, jinak velice zřídka....jako vychytávka je to sice fajn, je to ale další věc, která se může rozbít....
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: joystick na zrcátka

Příspěvek od luk.ass »

moc díky PlusOne za odpověď.no po zimě až bude hezký počasí a teplo se na to vrhnu.tak aspoň jsem zas o kousek chytřejší.
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“