Voda v brzdovém systému

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Ládes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.12.2009 13:48

Voda v brzdovém systému

Příspěvek od Ládes »

Zdravím vás pánové,
v letě jsem si nechal na Passatu vyměnit kotouče vč. destiček.Od té doby, když zapršelo, mi při prvním sešlápnutí brzdového pedálu začalo v brzdách bublat (voda).V létě mě to nijak neomezovalo, ale teď v zimně, když mrzne, tak při sešlápnutí a okamžitém povolení brzdy auto ještě tak 2-5 vteřin samo brzdí.Po pár sekundách se to pomau uvolní a auto zase normálně jede.Dokud tedy zase nesešlápnu brzdu.Na 100% to přichází při mínusových teplotách.

Je to dosti na hov... stav, prostě se s tím nedá bezpečně jezdit.Můj mechanik netuší, kde je problém.Nemá s tím prosím někdo zkušenosti?Poradíte mi?Díky

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: Voda v brzdovém systému

Příspěvek od 1Martas1 »

Ládes píše:Zdravím vás pánové,
v letě jsem si nechal na Passatu vyměnit kotouče vč. destiček.Od té doby, když zapršelo, mi při prvním sešlápnutí brzdového pedálu začalo v brzdách bublat (voda).V létě mě to nijak neomezovalo, ale teď v zimně, když mrzne, tak při sešlápnutí a okamžitém povolení brzdy auto ještě tak 2-5 vteřin samo brzdí.Po pár sekundách se to pomau uvolní a auto zase normálně jede.Dokud tedy zase nesešlápnu brzdu.Na 100% to přichází při mínusových teplotách.

Je to dosti na hov... stav, prostě se s tím nedá bezpečně jezdit.Můj mechanik netuší, kde je problém.Nemá s tím prosím někdo zkušenosti?Poradíte mi?Díky
Asi mas vodu v posilovaci,ta se tam dostane tak,ze mas ucpane odtokove kanalky pod baterkou a voda stoupne a mas ji tam.Koukni na to.
Naposledy upravil(a) 1Martas1 dne 10.12.2011 17:25, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Voda v brzdovém systému

Příspěvek od petule007 »

A co ti mechanik kontroloval? Voda v brzdové soustavě to nevim :? kudy se tam muže dostat.
Každopádně bych jí vyměnil a dokonale odvzdušnil. Asi základ :good: :good: :good:
Nebo rozebrat brzdy a jěšte jednou překontrolovat po případě demontovat prědní pístky zda nejsou zarezlé.
Mužeš taky zajet někam na válce jako maj na stk. a tam zjistit která náprava ti špatně odbržďuje.
Je to ho víc posilovač, abs atd. Od kompu se blbě radí.....

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda v brzdovém systému

Příspěvek od Tomášek »

videl bych to stejne jak Martas, koukni na ty odtoky, clovek by neveril, kolik se tam nahromadi vody.. ja mal baterku dopulky ve vode, a kdyz sem jel do kopca tak mi voda tekla normalne do auta..

Ládes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 02.12.2009 13:48

Re: Voda v brzdovém systému

Příspěvek od Ládes »

Díky moc za radu!

Nechám to raději všechno znovu vyčistit a uvidíme, co to udělá.Snad se vody konečně zbavím.Podám pak info.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Voda v brzdovém systému

Příspěvek od majkl1 »

Z posilovače ti sama nevyteče. Minimálně vyndat hadici a vysát delší stříkačkou. Bez pořádnýho vysušení ti vnitřek ale časem zrezne a posilovač přestane těsnit.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“