Závada na potrubí od turba k válcúm

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od MMM8 »

Dnes jsem zjistil při prohlídce že mám ulomený plastový prvek na sacím potrubí..Jezdim s tim už asi rok si myslím. Má to asi vliv na výkon motoru že? Jak se tato součastka jmenuje?a kde ji seženu?
tuar2.jpeg
Prosím o radu.
Přílohy
tuar1.jpeg

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od Mára_VR6 »

Myslíš to, co jsem ti označil na obrázku?
to nemá vliv na výkon, je to jen napojení odfuku splodin bloku(od kliky) do sání.

Když budeš příště cokoliv potřebovat, tak se klidně ptej tady :arrow: http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=200" onclick="window.open(this.href);return false; :good: :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od MMM8 »

Dik, je to ono.ale když do sání žene turbo vzduch tak tám ulomením ten tlak unika ne?Jsem laik tak se ptam asi blbosti.MAlo by se to ale spravit ne?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od Mára_VR6 »

opravit, vyměnit určitě....
Ne, nemá to s plněním motoru nic společného, na výkon, ani na funkci rostlináře to nemá vliv :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od MMM8 »

Stále mi to vrtá hlavou rostlináře, jsem kluk z vesnice .jestli je to odvětrávání klikový skříně jakože to je,pak ta plastová kulata krabička je jednocestný ventil který propouští tlak z klikovky do sacího potrubí ale opačně tlak z turba do klikovky ne! Pokud ale je to utržený, pak tlak z turba fučí permanentne dírou o prúměru 5 mm ven, tedy zakonite je plnící tlak vzduchu nižši si teoreticky myslím a pak i spalování i výkon je ovlivněn .

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od Mára_VR6 »

jak říkáš.... je to propojení odvětrání prostoru klikovky, ten nemá nic společného s pracovními komorami, kde dochází ke spalování. To znamená, není přímé propojení.
Tahle hadice má za funkci vyrovnávat tlaky pod víkem ventilů a prostorem klikovky.

fakt.... věř mi.... nemá to vliv na výkon a ani na spotřebu. Na tu má vliv předvolantová jednotka na sedadle řidiče :mrgreen:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

MMM8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 09.12.2011 11:13

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od MMM8 »

předvolantová jednotka je v okeju! chichi ale těžko se ji ovláda pedál plynu když cítí zátáh pod prdelí. Ona ta V10 neco spapá to je fakt.Potřeboval bych čislo dilu abych ho sehnal. Neporadiš? nejsem zběhlej vyhledávač.
jinak díky za ubezpečení.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od Mára_VR6 »

tyjo, číslo dílu ti nenajdu, nemám etku - sry :oops: :wink:

ale když přijdeš do vw, tak to pro ně bude malina :wink:
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od srotty »

Podle Etky je to "Ventil regulátoru tlaku" a číslo dílu je 07Z 129102A Je to ten levý při pohlehu zepředu do motoru.Je to bez záruky protože nevím rok a kod motoru.

petr-petr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 18.03.2011 17:06

Re: Závada na potrubí od turba k válcúm

Příspěvek od petr-petr »

MMM8 píše:Stále mi to vrtá hlavou rostlináře, jsem kluk z vesnice .jestli je to odvětrávání klikový skříně jakože to je,pak ta plastová kulata krabička je jednocestný ventil který propouští tlak z klikovky do sacího potrubí ale opačně tlak z turba do klikovky ne! Pokud ale je to utržený, pak tlak z turba fučí permanentne dírou o prúměru 5 mm ven, tedy zakonite je plnící tlak vzduchu nižši si teoreticky myslím a pak i spalování i výkon je ovlivněn .
Trochu to upřesním, v klice(skříni) vzniká přetlak vlivem průsaků mezi pístama a válcem tento vzduch smíchanej s olejovýma párama se odvádí do sání - na vstup turba.... v tomto místě je tlak rozhodně nižší než atmosférický (o úbytek tlaku na filtru), a tedy směr proudění je z kliky do turba, nikdy obráceně....
takže leda tou dírou nasaješ něco do turba .......
Sharan II. 2000 + 2009

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“