Opet zamky a mikrospinace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od majkl1 »

Chjó :lol:
Ne, ta se nachází na tělu konektoru zámku. Rozdělej ho(zámek) a to, co jsem dal na obrázek nemůžeš nenajít. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od roninv1 »

ok , taky jsem vyvodil že to asi bude tam jak píšeš. Díky. Tak toho jsem se trochu bál, protože to musím vyndat sklo abych se dostal na zámek , jestli se nemýlím

Uživatelský avatar
vwento
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 317
Registrován: 04.12.2008 23:22
Bydliště: Brno

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od vwento »

sklo nevyndavej, jen povol ty 2 sroubky co drzi sklo na stahovacce, kdyz je budes mit povoleny tak elektrikou vyjed se sklem az nahoru a se okno "zavre", pak par dlouhejma paskama izolepy pripevni sklo k hornimu ramu dveri a pak elektrikou sjed zas stahovacku dolu do pozice kde ji chces a sklo zustane nahore a muzes ho tam nechat po dobu demontaze..
B6 BKC

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od roninv1 »

díky wento , jsem už z toho tak neštastnej a nasranej , že by mě tohle určitě nenapadlo. A myslíš že teb rozbitý zámek může zbůsobovat i to že mi stále svítí levá strana blinkrů. Se z toho asi fakt zbláznim , takovýdle závady, ach jo. Vyhazel jsem všechny pojistky , relátka , i jsem odpojil spínač varovnej světel a blinkry si stejně stále a stále svítí. Prostě pakárna , po každý jízdě odpojovat baterku :-(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od majkl1 »

Koukni ke komfortce. K ní též vedou dva káble od blinkrů. Pokud budeš mít někde pistáciový prášek, budeš vědět, kde je chyba.:roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od roninv1 »

majkl1 píše:Koukni ke komfortce. K ní též vedou dva káble od blinkrů. Pokud budeš mít někde pistáciový prášek, budeš vědět, kde je chyba.:roll:
díky moc Majkle , zejtra se na to podívám , je to fakt hnus. Už jednou mi to dělalo a asi po 2 dnech to samo přestalo , tak jsem to pak neřešil , jenže ted je to tu zpět. A mohl by to dělat ten zámek nebo je to blbost ?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od majkl1 »

Samotný zámek by na blinkry neměl mít vliv. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od roninv1 »

Zdravím Majkle i ostatní. Zámek musí počkat a dnes jsem se pustil do těch blinkrů. Nevím co mě to popadlo , ale než jsem začal s rozebíráním krycí lišty koberce jsem bouchnul pěstí do koberce v místě kde se nachází komfortka a ejhle !!! blinkry zhasli !!! Na jednu stranu radost , ale na druhou stranu rozpaky z toho co na mě čeká pod kobercem. Když už jsem koberec nadzvedl a komfortku vytáhl trochu stranou , co mi dovolili kabely tak jsem bohužel nenašel vizuelně vůbec nic kde by mohla býti nějaká chyba. Vše krásně v suchu , všechny dráty v pohodě , nikde viditelně žádná oxidace. Podíval jsem se i do komfortky na plošný spoje a součástky a také vizuelně nic v nepořádku. Tak já nevím co se tam děje. Tak to nechám zatím být a uvidím co se bude dít dál. Možná nějaký studeňák ?? Jenže to bych musel vědět co v tý komfortce má společnýho s těmi blinkry, že jo... Každopádně díky moc za radu , protože už aspoň vím kde příště hledat...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od majkl1 »

No já měl letos chybu na plocháči přímo v komfortce. Stále mi blblo vnitřní osvětlení - intenzita (mezi 5-12V). A taky jak říkáš po úderu do koberce nad komfortkou se to měnilo. Takže jsem šel na jisto. Rozkuchal jsem komfortku a zapojil do auta. Kroutil jsem s DPS až jsem našel přibližně místo, kde to zlobí. Pak jsem vzal lupu a po chvíli to našel. Úplně stejný kaz jako na DPS u zámku. U jednoho kondíku byla mikroprasklina. Přepájíno a chodí jak za mlada. :fly2:
Napsal bych ti piny na komfortce, ale kleklnul mi laptop a zálohy nemám. Ale myslím, že jsem letos sem někam dával kompletní schéma v PDF. Bylo to tuším 4 nebo 5 soborů. Zkus pohledat.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

roninv1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 16.03.2010 18:23
Bydliště: Plzeň

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od roninv1 »

Aha , tak to by mohlo být , protože jak říkám při normálním prohlídnutí jsem nic neviděl. No jak říkám , hlavně , že vím kam jít a kde hledat. Vrátím se ještě k tomu mikrospínači v zámku. Kdyby to náhodou tou průchodkou nebylo, dá se koupit , sehnat, vyměnit samostatně ten mikrospínač nebo se musí vyměnit celý zámek? Někde jsem četl že jen celý zámek. Ale ptám s ještě Tebe , ty to budeš určitě vědět .

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Opet zamky a mikrospinace

Příspěvek od majkl1 »

Mikrák jde vyměnit, ale je tu malý zádrhel. Ten samý neseženeš. Kdysi jsem se po tom pídil a nejmenší množství je 5000ks od výrobce (CHERRY - made in Germany) po 1,40 euro.
Kup do oktávky (kolem 40 korun) a rozeber ho. Vem střeva a foukni je do těla toho tvého. Má totiž krapet jiný tvar a uchycení do DPS. Případně by sis musel vyrobit jinou DPS, aby ti tam pásli ty škodovácký. Je to sice na první pohled složité, ale opak je pravdou. Výhodou je potom, že lze případně spínače jednoduše měnit bez přehazování.
Další možností je sehnat nefunkční zámek a použít funkční spínač z něj.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“