NAFTA V OLEJI

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
pepin12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 08.05.2008 12:52
Bydliště: VW
Kontaktovat uživatele:

NAFTA V OLEJI

Příspěvek od pepin12 »

Nazdárek, mám problém pribývá mně nafta v oleji. Minulý týden mi mechanik měnil olej a za týden mi přibylo asi 0,5 l. (na měrce asi 2 cm od normálu) Měnil zatím jedno těsnění vstřiku (první od nárazníku). Během této výměny zjistil, že mám na tomto vstřiku opotřebovanou vačkovou hřídel - (na tomto vstřiku nemá potřebný ovál). Může to být tímto? Říkal, že vymění radějí všechny těsnění vstřiku, ale podotkl, že to může být i v tandemovém čerpadle? Jak to vůbec funguje...

spydycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 08.07.2009 08:56

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od spydycz »

stejnej problem .............pretesneni vsechnich vstreku to vyresilo( passat 2.0 tdi 100kw)....................vacka prisla na radu po pretesneni o 2 mesiace :P

elbou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.09.2010 16:37

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od elbou »

mam stim taky problem u 2.0 tdi 100kw ale tandemove cerpadlo je vymeneno a tesneni na vstrikach taky a porad pribyva nafta..nevite cim by to mohlo byt? dekuju

spydycz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 91
Registrován: 08.07.2009 08:56

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od spydycz »

elbou píše:mam stim taky problem u 2.0 tdi 100kw ale tandemove cerpadlo je vymeneno a tesneni na vstrikach taky a porad pribyva nafta..nevite cim by to mohlo byt? dekuju
je to urcite nafta ,nemuze to byt voda ??

KamilGTTDI
Pilot
Pilot
Příspěvky: 868
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za humny

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od KamilGTTDI »

spydycz píše:
elbou píše:mam stim taky problem u 2.0 tdi 100kw ale tandemove cerpadlo je vymeneno a tesneni na vstrikach taky a porad pribyva nafta..nevite cim by to mohlo byt? dekuju
je to urcite nafta ,nemuze to byt voda ??
a kdo delal gumicky na vstrikovcich???? nestrihl je...? urcite bych je vyndal a kouknul jestli je nekdo nestrihl

Uživatelský avatar
elit
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1573
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od elit »

Na tohle pozor. Měl jsem to stejný. Motor se na konec kousl, hladina stoupala a stoupala až nebylo místo pro písty. Tolik hliníku co já ve vaně ještě nikdo neviděl.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... t=dojezdil" onclick="window.open(this.href);return false;
Passat 2008 BMP

elbou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 21.09.2010 16:37

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od elbou »

voda to urcite neni...jako menil se olej a uz dvakrat se odsaval a dolival novy olej..mam strach o to aby se to nekouslo kdyz tam ta nafta porad pribyva..a nemuze to byt jewste necim jinym?

Uživatelský avatar
dvml
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 23.08.2009 23:35
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od dvml »

Asi jde taky o to,jestli nové těsnící kroužky ještě zvládnou utěsnit ten hrozný tlak,který PD vstřik vytváří.Viděl jsem díru pro PD vstřik,která byla oválná a s tím asi těžko něco uděláš.
Když nemyslíš,zaplatíš
Obrázek

Uživatelský avatar
_Pasaťák_8
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 15.04.2009 15:11
Bydliště: Trutnov City
Kontaktovat uživatele:

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od _Pasaťák_8 »

8) to bude vinou viklání vstřikovacích jednotek v hlavě . . .
jak píšou chlapy, přestěsnit vstřiky :wink:
"Jezdit nejrychleji, neznamená nejstylověji". :smoke:
I Oldschool. . .

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od skacel99 »

asi mám na motoru 74 kw stejnej problém...najeto je cca 240 000 km...pokud by už díra nešla přetěsnit,jediný řešení je nová hlava??

15648213
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 04.08.2010 06:43
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od 15648213 »

Pokud přetěsnění nepomůže, tak tady ta firma ano. http://www.opravarenstvi.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; opravují sedla pd vstřiků, doporučoval bych generálku hlavy jestli to tam budete posílat. Mám s nimi dobré zkušenosti. :good:
skacel99 píše:asi mám na motoru 74 kw stejnej problém...najeto je cca 240 000 km...pokud by už díra nešla přetěsnit,jediný řešení je nová hlava??
VW Passat B5.5 AVF
VW Touareg R5 BAC

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od tornado1 »

měl jsem to taky a bylo v prdeli tandemové čerpadlo!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od skacel99 »

15648213 píše:Pokud přetěsnění nepomůže, tak tady ta firma ano. http://www.opravarenstvi.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; opravují sedla pd vstřiků, doporučoval bych generálku hlavy jestli to tam budete posílat. Mám s nimi dobré zkušenosti. :good:
skacel99 píše:asi mám na motoru 74 kw stejnej problém...najeto je cca 240 000 km...pokud by už díra nešla přetěsnit,jediný řešení je nová hlava??
tohle vypadá velice slibně...mockrát děkuju

romčo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 25.01.2008 19:39
Bydliště: Považská Bystrica

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od romčo »

Mal som presne to isté.Menil som zdvihátka a popritom si hovorím,keď to je už rozhádzané,tak preventívne vymením gumičky na vstrekoch.Že som si radšej neutrhol paprče,leba mi tlačilao odvtedy mi začala nočná mora.Najprv sa mi začala tlačiť nafta do oleja,tak som to vyriešil okrúžkami z VITONU,ktoré boli vyrobené na mieru o 0,15 mm väčšie.Menil som tie vrchné a olej bol odvtedy v poriadku.Potom mi začala padať nafta a tak som skúšal meniť aj spodné gumičky.No poviem ti,že som mal za pol roka auto rozhádzané aspoň 5x a nič som neporiešil.Tak som sa nas..l a zohnal som zánovnú zgenerálkovanú hlavu,prehodil a asi 100km najazdil a zatial ok.Tie otvory na tej starej hlave boli už také vylágrované,že sa to jednoducho nedalo utesniť.

Uživatelský avatar
dawid_cz
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 09.10.2010 21:50

Re: NAFTA V OLEJI

Příspěvek od dawid_cz »

nemoc motoru PD.Gumičky začnou prolínat,nafta se dostává do oleje,olej přestává mazat - vydíra se vačka (cca 3-5tisíc) ložiska vačky se taky vydřou (cca 1000,-),hydroštely se taky musí vyměnit (černé nitridované - cca 250,-/kus ) pak někoho napadne vyměnit gumičky (cca 300,-/sada na jeden vstřik od BOSCHE)..když už jsou venku vstřiky tak málokoho napadne podívat se na stav otvorů pro vstřikovače.Nevím jak je to možný ale hodně motorů PDi má vymlácený díry od vstřiků - takže ani výměna gumiček nepomůže - takže hlava musí dolů a musí se nechat opravit nebo rovnou koupit novou což je tak cca 13-18 tisic :-) nehledě na to že nidko neví jak vypadá spodek motoru - olej s naftou není zrovna super mazadlo takže možná sou lehce načnutá ložiska na klice ...? kdoví.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“