Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

lulubi46 píše:Dobrý večer, prosím o radu... mám 6 mesiacov vw passat variant rok výroby 2003, kupovaný s oficiálnymi km cca 170000... Hneď po kúpe šiel do servisu, boli vymenené filtre a olej, auto šlapalo. Po čase začalo robiť problémy - pri zaradení D alebo R autom hrkne a neťahá. Plynový pedál nadoraz a auto ide dvadsiatkou...... Kam, na koho sa s ním v Bratislave obrátiť? Pýtala som sa v troch servisoch, ani jeden automatické prevodovky neservisuje..... ďakujem za radu
Ale toto nemusi byt prevodovkou ! Moze byt aj problem v motore, slabsi vykon a prevodovka ide do nudzaku. Nutne hodit na diagnostiku, neviem to na dialku posudit... Blika alebo svieti PRND ?
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

serda.008 píše:co je tam za problém s tím měničem? nejde měnič opravit nebo se to nevyplatí? ale nejdůležitější je cena? kolik???
ide opravit ale doma na "pongu" ho neopravis. Uz som videl aj takych, co ho na sustruhu rozrezali ale zistili, ze s tym nepohnu. Su na to specialne stroje, potrebujete dnu nove loziska, vymedzovacie podlozky, spojkovu lamelu, turbinu, lapatky, vyvazuje sa pred zlozenim a po zavareni... byva znicena lamela, poohynane, vystrbene lopatky, znicene loziska... mam na sklade hned na vymenu
Přílohy
DSC00282-1.jpg
DSC00283 - kópia.JPG
DSC00284-1.jpg
DSC00285-1.jpg
DSC00817-1.jpg
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

takze podla obrazkov vidite poskodene lopatky, loziska vo vnutri menica.... Ked sa tento nevymeni, kovove ciastocky z neho postupne znicia - obrusia prevodovku, nevraviac o tom, ze menic nema spravny zaber a olej sa prehrieva vplyvom presmyku. takisto sa nesmu kombinovat rozne menice, pretoze zo slabsej prevodovky tam menic moze sadnut, ale vydrzi ovela menej, pretoze nie je stavany na vyssiu zataz, krutiaci moment...
Přílohy
DSC00005-1.jpg
DSC00006-1.jpg
DSC00008-1.jpg
DSC00012-1.jpg
DSC00013-1.jpg
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

takto vyzera zavrety konvertor - hydromenic /menic/. na niektorych su zuby na starter, inde je ozubenie na unasaci konvertora
Přílohy
DSC00286.JPG
DSCN0958-1.jpg
DSCN0960-1.jpg
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
serda.008
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.03.2009 22:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od serda.008 »

O.K. už je to v servisu :-) cena cca 25tisíc i s olejem, když nebude nic se samotnou převodovkou...snad ne,...
a vadí tý převodovce zvýšení výkonu, nebo je na něco navíc stavěná?

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

a toto caka toho, kto sa vykasle na to a dorazi prevodovku do "konca"... Kazdy den jazdenia so zavadou na prevodovke ju nici
Přílohy
DSC00054-1.jpg
IMG_0019-1.jpg
IMG_0061-1.jpg
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

serda.008 píše:O.K. už je to v servisu :-) cena cca 25tisíc i s olejem, když nebude nic se samotnou převodovkou...snad ne,...
a vadí tý převodovce zvýšení výkonu, nebo je na něco navíc stavěná?
vsetko ma viac menej rezervu. Pre priklad mam A6 3,0tdi 176kW/239k 500Nm, po zvyseni vykonu mam teraz 232kW/315k 615Nm a no problem... Takze kazda prevodovka vydrzi nejake zvysenie vykonu, ale nebudeme si navravat, nie s tou istou zivotnostou :baseball:
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
lubomt
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 14.12.2010 19:49
Bydliště: Martin, Sk

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od lubomt »

ste jedna vec. vymena menica neobnasa len vymenu menica, treba dat dole olej.vanu a skontrolovat, ci v nej nie su piliny, vymenit filter a tesnenie. Ak su tam piliny, treba otvorit prevodovku a vycistit - skontrolovat ju.
Renovácie a opravy automatických prevodoviek všetky značky, vzduch.vankúše. Výmeny prevodoviek na aute, profesionálna diagnostika všetky typy áut. Príbovce 25 lubomt1@gmail.com , 00421908777779

Uživatelský avatar
serda.008
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 26.03.2009 22:39
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od serda.008 »

Tak už je to hotové,...výsledek je super, jako nový,...cena s DPH 28.000:-(

navrc01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.01.2012 17:25

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od navrc01 »

Dobrý den.
S touhle závadou jsme se určitě setkali.
Více info na tel:732358743
Děkuji

opravy-automatickych-prevodovek.eu

navrc01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.01.2012 17:25

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od navrc01 »

serda.008 píše:no a na kolik vyjde repase a na kolik novej,...samozřejmě i s prací? a co se vyplatí?


Dobrý den.
Máme zkušenostmi s těmito převodovkami.
Více info:732358743

http://www.opravy-automatickych-prevodovek.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

navrc01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 01.01.2012 17:25

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od navrc01 »

bundis píše:Ok,to mně bude zajímat.Kolik jsi tam dával toho oleje a kdo ti to dělal? Tady se to taky řešilo,že olej u tiptron. se má kontolovat v poloze páky "D", někdo psal zase "P". Já to sám nevím. Ale kluci tady psali,že rozdíl při zařazení voliče do polohy "D" prý olej klesne až o tři litry,takže pak jde o to zda se tam ten olej nemá lejt,když je volič v "D" a kontrola se dělá taky v "D"-Takže to by bylo dobrý taky zjistit jak se to vlasntě kontroluje plní, jestli v "P" nebo "D"


Dobrý den,
mnohokrát jsem už měnil olej u tohoto vozu, tak vám mohu dát přesný návod.
Auto by mělo být trochu zahřaté, aby vyteklo co nejvíce oleje.
Poté sundáme olejovou vanu, pod vanou vyměníme filtr za nový.
Vanu vymyjeme a nasadíme zpět s novým těsněním.
Nový olej napouštíme ze spodu vany přepadovým otvorem dokud olej nevytéká.
Až začne olej vytékat nastartujeme auto v poloze P a plníme dokud opět nevyteká (motor je pořád nastartován!!!!).
Pak při nastartovaném motoru auto párkrát prořadíme (musíme držet brzdu!) a v poloze P ještě jednou
zkontrolujem hladinu oleje a popřípadě doplníme.
Při hodně znečištěném oleji se dělá i proplach.

Pro více informací mne kontaktujte na tel:732358743

http://www.opravy-automatickych-prevodovek.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
icemaker
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od icemaker »

Zdravím, mám taky problém s tiptronicem, mám passata 2005 96 kw.
Když po nastartování zařadím D a přidám plyn, tak auto nejde "do tahu", jako by tam byl neutrál, po 3-4 vteřinách se ozve něco jako "kopnutí" s autem to cukne a auto zařadí za 2 nebo za 3. Potom se rozsvítí všechny kontrolky PRND432. Byl jsem s tím v servisu na diagnostice, ale tam jim to žádnou (prý) chybu neukázalo, jediné co mi pá sdělil, bylo že to bude celé na repas převodovky a pokud budu chtít, tak mi ji udělá......... cena vyjde na 60.000.- 8O - což mi přijde jako uplně šílená cena !
Je mi někdo schopnej říct, co teda s převodovkou udělat, je možné, že odešlo jen něco nebo je opravdu nutnej kompletní repas ?
Kdo se směje nejlíp ten se směje naposled !!!

Výkup věcí Německo 1933 - 1945. (literatura, army, chladné zbraně atd. )

Passat TDI 2005 96kw, Renault Scenic 1.6

zadar1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 25.06.2013 15:49
Bydliště: BA, Slovensko

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od zadar1 »

Pri jazde ustálenou rýchlosťou (napr. 60 km/h, 80 km/h) mi kolísali otáčky, ale len v rozmedzí cca 1500 - 1800 ot./min. Kolísanie sa prejavovalo ako keby som jemne pridával a uberal, kolísalo to cca +/- 200 ot. v tom rozsahu čo som uviedol. Ešte doplním, že voľnobeh bol bez problémov a diagnostika neukázala nič.

Problém nebol v motore, ale spôsobovala to prevodovka - konkrétne hydrodynamický menič. Predsa len 310 tisíc km je celkom dosť...
Dal som urobiť komplet opravu prevodovky a už to nerobí, radí ľahučko, a najmä ťahá od nižších otáčok, auto ide tichšie, proste paráda. A aj spiatočka mi už ťahá do kopca, čo predtým nebolo možné.
Veľká vďaka chlapcom z Príboviec (okr. Martin) -> lubomt1@gmail.com !!!
Passat B8 Variant, 2.0 TDI, CRLB, 110kW, DSG6, r.v. 03/2015, 370tis. km

krabja
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.07.2009 18:11

Re: Tiptronic automatická převodovka ,, prosím o radu,,

Příspěvek od krabja »

zdravím,
já mám trošku jiný problém.
Tiptronik mi řadí uplně ok, jenom občas si kopne. Sledoval jsem to ted ,na dlouhé cestě do chorvatska po dálnici, při přeřazení z P na D si kopnul a asi dvakrát když podřazoval z 5 na 4. po chvilce klidu na odpočivadle to bylo o mnoho lepší, po chorvatsku uplně ok a až na dlouhé trase zase. A zdálo se mi, jakoby z pod auta smrděl spálený olej.Je možné, žeby se přehříval ?

olej v převodovce měněn před cca 20 000km

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“