horní přední rameno-výměna

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od majkl1 »

No nevím, co je jednodušší. Já zvednu druhé kolo, práce na půl minuty a nemusím se bát, že nějaká fixace(pokud to nejsou stahováky) pružiny praskne a přerazí mi pazoury. Už jsem to jednou viděl jak pružina letěla cca 30 metrů a vyrazila kus cihly ze zdi. :mrgreen:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
karelretik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od karelretik »

díky všem dám to do servisu...potřebuju vyměnit i manžetu na poloose a za všechno chce litr za práci...co nadělám...:-( jen mi ještě vrtá jestli nemám vyměnit zároveň i ty zadní horní...zatím volné nejsou...

Uživatelský avatar
karelretik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 251
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od karelretik »

ještě se zeptám, když s tím takhle bouchacím budu jezdit, rozbíjí se něco nebo může něco upadnout?

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od prassat »

majkl1 píše:No nevím, co je jednodušší. Já zvednu druhé kolo, práce na půl minuty a nemusím se bát, že nějaká fixace(pokud to nejsou stahováky) pružiny praskne a přerazí mi pazoury. Už jsem to jednou viděl jak pružina letěla cca 30 metrů a vyrazila kus cihly ze zdi. :mrgreen:
Pravda, přesně tak.
Já poprvé kvůli lehčímu vyndání tlumiče vyndal jeden šroub z "céčka", ale to je blbost. Stabilizační tyč je napružená a dávat zpět to se člověk stejně zdržuje.
Na podruhé jsem céčko nepovolovat ani druhou stranu neheveroval, rukou jsem tahal tlumič a nohou si poskočil na kotouči a ještě si u toho zasportoval :twisted:

Je fakt že u manžety je to o fous.
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od prassat »

karelretik píše:ještě se zeptám, když s tím takhle bouchacím budu jezdit, rozbíjí se něco nebo může něco upadnout?
Záleží jak hodně to bouchá, pokud je tam vůle tak se musí tak jako tak odstranit (čep vyměnit). Vypadnout by ten čep neměl ( leda, že by byla vůle tak 1cm do všech stran, nebo po strážce s Avií :wink: ). Myslím že pokud je vůle velká, takto zbytečně odnáší i rameno naproti.

... někdy i vytahaný "céčka" dokáží po velmi drobných nerovnostech vyvolat pocit špatných čepů ....
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od majkl1 »

prassat píše:
majkl1 píše:No nevím, co je jednodušší. Já zvednu druhé kolo, práce na půl minuty a nemusím se bát, že nějaká fixace(pokud to nejsou stahováky) pružiny praskne a přerazí mi pazoury. Už jsem to jednou viděl jak pružina letěla cca 30 metrů a vyrazila kus cihly ze zdi. :mrgreen:
Pravda, přesně tak.
Já poprvé kvůli lehčímu vyndání tlumiče vyndal jeden šroub z "céčka", ale to je blbost. Stabilizační tyč je napružená a dávat zpět to se člověk stejně zdržuje.
Na podruhé jsem céčko nepovolovat ani druhou stranu neheveroval, rukou jsem tahal tlumič a nohou si poskočil na kotouči a ještě si u toho zasportoval :twisted:

Je fakt že u manžety je to o fous.
Právě, takhle jsem to dělal poprvé a protrh jsem si jí. :budo:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

karadžo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 88
Registrován: 14.12.2008 18:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od karadžo »

TAk podle toho obrázku bych řekl že to rameno má dost a mlátí to jak kr..a.Každopádně ta výměn a je možná a jednoduchá když teda ten šroub co drží obě ta ramena jde dobře ven(pak to stojí za prd)Jen tak pro zajímavost,projedˇsi net a koukni za kolik se dá sehnat sada ramen?? :?:

živočich
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1387
Registrován: 07.07.2009 22:33
Bydliště: Žďár nad Sázavou a kósek k tomu

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od živočich »

karelretik píše:ještě se zeptám, když s tím takhle bouchacím budu jezdit, rozbíjí se něco nebo může něco upadnout?
na audině upadlo spodní zadní rameno,naštěstí pří odbočování na křižovatce. Kolo zajelo do podběhu,poloosa vyběhla ven a roztrhla koš(vnitřního kloubu) na převodovce.Docela štěstí,že to dopadlo jen takhle,měl namířeno po dálnici na Prahu,
Zdraví a sílu najdeš ve VW

Uživatelský avatar
pepin12
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 08.05.2008 12:52
Bydliště: VW
Kontaktovat uživatele:

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od pepin12 »

Potřeboval bych taky sehnat přední pravé rameno. Nemáte někdo? Originál.

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od pasat »

Meyle HD by ti stačilo? Záruka 4 roky a hlavně férové jednání...
Přílohy
LOGO.jpg
1.jpg
1.jpg (17.36 KiB) Zobrazeno 877 x

sambalabus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.12.2010 20:27

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od sambalabus »

Taky taky,kuli vytlučenému čepu se utrhlo spodní,přední rameno pravého kola+roztržená klec vnitřního kloubu poloosy

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od FandaTDI »

máte někdo tip jak vyndat zatuhlej šroub z těhlice (co drží čepy horních ramen) bez origo stahováku?

Uživatelský avatar
Tomášek
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9666
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lovčovice u Jemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od Tomášek »

jakyho stahovaku? nahrat švajcem a opatrne protocit a pak uz pujde ven sam :-)

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od FandaTDI »

no je na to takovej pripravek, kterej se na to nasadi a vytlacuje se s nim jak ten sroub, tak ty cepy ... mam obavu, ze ani po nahrati to nepujde, protoze to vypada, jako by to nekdo utahoval snad pres lesenarskou trubku a nejsem si jistej, jestli ten sroub vubec zustal rovnej, ale ani po dukladnym prostrikani, pobouchani ("opatrnym", aby ten sroub neskoncil jako nejtek ;) ) i snaze o paceni v tech "zarezech" tehlice (aby se rozevrely) nemam sanci jeho hlavu pootocit ani trhakem ...
btw. potrebuju neposkodit ty ramena, protoze ty z toho taxiku (co rozebiram) paradoxne vypadaj v lepsim stavu nez na mym aute ...
Naposledy upravil(a) FandaTDI dne 14.12.2011 10:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: horní přední rameno-výměna

Příspěvek od petule007 »

Tak tak....švajc doma nemam tak jsem si před demotáží zajel ke známému ohřál a vyměnil šroub.
Potom doma v garáži už to šlo samo. Jednu stranu jsem dělal bez nahřátí (samozřejmě
že to nešlo....a na tu druhou jsem byl připraven.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“