hláška:CHECK HAND RANGE CONTROL-LEUCHTWEITEN REGELUNG PRUFEN

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

hláška:CHECK HAND RANGE CONTROL-LEUCHTWEITEN REGELUNG PRUFEN

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj nevíte někdo co znamená hláška :CHECK HAND RANGE CONTROL nebo - LEUCHTWEITEN REGELUNG PRUFEN často se mi rosvítí na počítači tento nápis a u toho symboly světla a šipky nahoru a dolu, svítí oranžově asi 4 sekundy a pak to zhasne. Mám pocit že mám ted nějak vybitou baterku a jezdím krátké vzdálenosti a tak to dělá při každém nastartování. Je to něco jako seštelování xenonů? poradíte někdo, jestli je to jen že si to samo šteluje výšku xenonů nebo se jedná o závadu?
No fakt netuším co to může bejt, dělá to jen občas třeba jednou ta 3 dny to tam skočí při nastartování, svítí to cca 5 sekund a pak to zmizí. Při dalších startech to nedělá a pak zas třeba až za pár dní :-(
Přílohy
2.jpg
2012-02-29-063.jpg
Naposledy upravil(a) h.h8 dne 29.02.2012 06:55, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: hláška: CHECK HAND RANGE CONTROL

Příspěvek od GeneHawkins »

Není to náhodou hláška: "Check Headlight Range Control"?

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: hláška: CHECK HAND RANGE CONTROL

Příspěvek od Mára_VR6 »

Každopádně, pokud víš, že jezdíš kratke trasy, tak si baterii nabij. Já taky jezdím jen trasu 13km a loni se mi baterie vybila. Odstavil se mi podvozek.
Hlavně ji nabijej odpojenou.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: hláška: CHECK HAND RANGE CONTROL

Příspěvek od ojik »

Hoj.Mel jsem to taky.Je to cidlo naklonu prednich svetel.Je pod autem u zadniho kola(myslim.ze na strane u ridice.ale uz si to presne nepamatuju)je to takovy 10cm valecek.Pekne na nej strika voda a kontakty oxiduji.Kontakty vycisteny,tyden to fungovalo,pak zase porucha.Dali jsme tam nove ze Superba.Je to stejne,ale levnejsi.Cena asi 4000kc.Jinak ted asi pekne oslnujes protijedouci auta,ja jsem svitil do nebe.
Hoj Ojik

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: hláška: CHECK HAND RANGE CONTROL

Příspěvek od GeneHawkins »

http://www.clubtouareg.com/forums/f62/h ... 16993.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ge-Control" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.google.cz/search?q=%22Check+ ... 22+Touareg" onclick="window.open(this.href);return false;

"Zkontroluj dosah světlometů". Může to být kdeco, baterka, snímače výšky vpředu či vzadu, závada na světlometu a tak...

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Re: hláška: CHECK HAND RANGE CONTROL

Příspěvek od h.h8 »

No to fakt netuším co to může bejt, dělá to jen občas třeba jednou ta 3 dny to tam skočí při nastartování, svítí to cca 5 sekund a pak to zmizí. Při dalších startech to nedělá a pak zas třeba až za pár dní :-(

Uživatelský avatar
ojik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 09.04.2011 15:37
Bydliště: Ostrava

Re: hláška: CHECK HAND RANGE CONTROL

Příspěvek od ojik »

Hoj.Jak uz jsem psal,toto mi tam presne svitilo.Prubeh byl stejny.Koukal si na ty cidla naklonu svetlometu?Ojik.

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: hláška: CHECK HAND RANGE CONTROL

Příspěvek od Igorsk »

no mne nieco podobne vypisovalo, ked som mal uz slabe baterky...
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

lerak71
Řidič
Řidič
Příspěvky: 104
Registrován: 30.12.2009 18:23

Re: hláška:CHECK HAND RANGE CONTROL-LEUCHTWEITEN REGELUNG PR

Příspěvek od lerak71 »

Je to hláška jak píše GENEHAWKINS a je to některý ze snímačů výšky podvozku.
Už jsem to jednou měl před lety těsně po záruce - bylo to zadní levý (za řidičem) měnili to i s kabelama a pálka 12tis., protože jsem se tenkrát rozčílil - těsně po záruce, tak nakonec VW Import uhradil...
Teď po dalších 5-ti letech hlásí občas znova... zatím neřeším - dosah světel je stejný, ale projevuje se to v (ne) regulaci při jízdách do kopce a přes hrboly...
Světla se po zapnutí zaregulují do standardní polohy a při jízdě se už pak neregulují. Co se týče oslňování - určitě to neoslňuje více než ty kutilské dodělávky HID sad na ochcávkách apod... :-)

Výhodou je, že už se při jízdě a hlavně popojíždění v kolonách "netřepou" :taunt:

Pokud by jste to někdo uměl někde v středních Čechách za rozumný peníz udělat - dejte vědět, zatím jsem nenašel čas vykutit si to sám.... ;-)

Odpovědět

Zpět na „Touareg“