Neodemykají se levé zadní dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 662
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Neodemykají se levé zadní dveře

Příspěvek od the_miracle »

Mám problém s levými zadními dveřmi. Začlo blbnout jejich odemykání. Centrál musím občas zmáčknout třeba 6x, aby se odemlky. Zamykají se v pohodě na poprvé a pokud se je jednou povede odemknout, pak to chvíli funguje v pohodě. Proto bych to připisoval spíše nějakému zadření, než elektronickému problému. Sundal jsem plastovou výstel dveří a nastříkal WD do otvoru kam směřuje táhlo od kolíčku. Problém je, že tam není vidět a ten plech se mi sundavat nechce páč to netěsnilo a je dole přilepenej. Zda to pomohlo zatím nevim, protože teď to samozřejmě funguje, poznám až po delším stání. Nenapadá někoho něco?

Díky!
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Neodemykají se levé zadní dveře

Příspěvek od pasat »

Mikrospínač v zámku = přesně takhle mě taky zkoušel :-( Je to tu někde i s návodem...

Uživatelský avatar
the_miracle
Závodník
Závodník
Příspěvky: 662
Registrován: 20.02.2010 10:03
Bydliště: Střední čechy

Re: Neodemykají se levé zadní dveře

Příspěvek od the_miracle »

Prostrikano WD a zatim funkcni
VW Passat Variant 3B6, 1.9 TDI-PD 96 kW, r.v. 2002
VW Passat Variant B7, 2.0 TDI 130 kW, DSG, r. v. 2014

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Neodemykají se levé zadní dveře

Příspěvek od pasat »

To jo, ale časem (nebo i jen počasím) se to asi zase zhorší = měl jsem to taky tak :-( Držím palce!

bumpkin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 413
Registrován: 06.10.2008 19:33
Bydliště: Praha 9

Re: Neodemykají se levé zadní dveře

Příspěvek od bumpkin »

To rozhodně není mikrospinačem. Ten má vliv na zamykání jen u dvěří řídiče.Všude jinde se zámky zavřou nezávisle na tom,jsou-li dveře zavřené,nebo otevřené. Buď studeňáky v zámku,nebo přelámaný kabely ve dveřích,nebo vadnej motorek. Případně oxidace na komfortce. Záleží na tom,co píš vag.

Uživatelský avatar
will.adler
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 25.06.2010 09:34

Re: Neodemykají se levé zadní dveře

Příspěvek od will.adler »

Mě to dělalo u zadních pravých, než se pustíš do mikrospínačů, já jsem to vyřešil následně (dveře i při odemknutém autě byly trvale zamknuté) :
Zatni pěst a dej pořádnou ranu vedle kliky (tam jak je zámek), a potom otevři ;-)

Uživatelský avatar
ZALL
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 11.05.2008 20:55
Bydliště: Okr. Trutnov (Královehradecký kraj - Východní Čechy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Neodemykají se levé zadní dveře

Příspěvek od ZALL »

problémů se zámky je celá řada, ale to s tím mechanickým přidřením se mi taky stalo, vyměnil jsem v zadních dveřích celý zámek a i když je slyšet že se motorek snaží tak ten kolíček prostě někdy nepřetáhne, neměl jsem chuť se v tom znovu vrtat, ale minimálně promazat dobrým olejem by tomu určitě neuškodilo.
Jinak doplním, že když se dveře neodemknou tak stačí před druhým odemknutím zatáhnout zevnitř za kliku a pak znovu odemknout a už pokaždé kolíček vyskočí, jinak při mrazech to bylo mnohem horší než za tepla, kdy se to skoro nikdy nesekne.
PASSAT VARIANT 3BG 2003 1.9TDI PD-96kW AVF + Chiptuning by Motorpower

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“