Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Milob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2011 21:26

Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od Milob »

Ahoj všem,

hledám pomoc s problémem se spojkovým pedálem. Mám Passat variant 1,9 TDI, r.v. 2007, 124 Tis. Km.

Při dlouhé jízdě po dálnici, bez použití spojky, cca. 200+ km začíná spojkový pedál na sešlápnutí velmi měknout, pro rozpojení spojky se musí sešlápnout až do podlahy, někdy se ani nevrací zpět. Při sjezdu na okrsky a častější používáním spojkového pedálu se pedál opět natlakuje a začne fungovat normálně.

Byl jsem s tím ve VW servisu, rozmontovali, řekli, že oba válečky jsou OK a odvzdušnili. Problém se ale vzápětí objevil znovu cestou do Mnichova. Nechal jsem to nyní u našeho automechanika, který také tvrdí, že na pohled je vše OK. Ještě to znovu odvzdušnil, a trochu se to zlepšilo, nicméně to pořád není ono.

Je to zkrátka typický šotek...Víte někdo co s tím?

Diky moc.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od 11mAjA11 »

Zavzdušnuje se to jen je potřeba zjistit na to kudy..Ale moc možností nebude je potřeba pořádně to prokontrolovat ( odhrnout manžetky a prachovky , třeba tam někde bude mírný průsak s možným zavzdušněním..)
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
martinS_VW_Bora
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 01.05.2009 19:42

Re: Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od martinS_VW_Bora »

dej novy spojkovy valecek na pedal a odvzdusni, stoji totiz za prd...

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od Keflek »

tak tak,vetsinou pedalovej valecek
Touran 2.0 TDi

Milob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2011 21:26

Re: Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od Milob »

Diky moc za odpovedi.

Milob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2011 21:26

Re: Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od Milob »

tak bohužel výměna válečku na pedálu nepomohla.

Pedal porad drží správnou pozici, ale na sešlápnutí klade jen malý odpor a záběr spojky se sníží prakticky až na podlahu. Asi budu muset vyměnit i druhý váleček u spojky, ale nevim...

Milob
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 14.12.2011 21:26

Re: Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od Milob »

@Manray:
když jsem s tím přijel po třetí do autorizovaného servisu, tak zkušenější mechanik hned/konečně poznal, že je spojka opotřebovaná. Následovala komplet výměna (přítlačný kotouč atd.). Passat mel 120tis. od té doby klid.
nevim co si o tom myslet. tohle přece musí v autorizovaném servisu ze zkušenosti poznat a vědět, ale misto toho mě tam nechali 2x zbytečně přijet :-( Pak mi zadarmo umyli auto :-p (Když už jsem tam nechal zbytečně 10tis za zbytečné návštěvy)

Za rok se to samé stalo služební octavii II v 80tis. taky v servisu rikali voloviny a já je přesvědčoval, po mé zkušenosti, že je to opotřebovana spojka - nevěřili ale nakonec museli :-)

Jakun
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.10.2022 21:50

Re: Měkký spojkový pedál, pedál špatně vystavuje

Příspěvek od Jakun »

Ahoj všichni,
Mam problém s passat B6 2.0 tdi 103kw 4motive motor common rail r.v. 2008

Vyměnil jsem hlavní spojkovy valec cca týden jsem jezdil a pedal zase zůstal na podlaze
Spojka nová najeto cca 50 tisíc
Nevíte čím by to mohlo být?

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“