ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

deeltronick
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 04.06.2011 14:06

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od deeltronick »

tohle cidlo by melo byt vedle moturku steracu asi tak 5 cm od nej,videl sem to na fotce,je tim rizenej i bufik nebo prihrivac
fordswagen shalaxy 1.9 TDI 81 Kw

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od bodyvlk »

Tak na jakých pinech je to ti neporadím, ale měříš to správné čidlo? Čidlo pro klimatronic je buď v nárazníku na straně řidiče vedle mlhovky (pokud tam není, tak vedle místa na mlhovku) nebo vedle přívodu vzduchu k filtru na masce. To čidlo vedle stěračů, je pouze a jenom spínací na bufík. To teplotu neukazuje, jenom se při zhruba 5°C stane průchozím pro el. proud.

Uživatelský avatar
Fana
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Přerovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od Fana »

Měřil jsem správné čidlo. Už ho mám i vyměněné. Ještě musím zajet na diagnostiku a prověřit, zdali se už nebude objevovat chyba, kterou to psalo. S topením se situace mírně zlepšila, ale stále se climatronic chová tak, že chvilku fouká z výdechů chladnější vzduch a chvilku zase teplý. Co je taky zajímavé, je to, že při automatickém režimu mi nikdy nefouká vzduch z výdechů uprostřed palubky, jenom když zvolím, ať vzduch fouká z výdechů v palubce, tak to fičí bez problémů ze všech, takže klapky asi jedou bez problémů.

bifi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2012 16:52

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od bifi »

Ja teraz možno budem vyzerať jak magor, ale kde je teda snímač teploty zobrazovanej na maxidote v dvojkovom sharane (rv. 2001)? vždy som si myslel že v prednom nárazníku pod pravým svetlom. Ten je ale údajne len pre klímu (nemám klimatronic), zaujímavé je že teplotu mi prestalo ukazovať po tom ako tamten vytiahli pri oprave klímy... no a teraz som zúfalý... tie tri čiarky na palubnom počítači ma fakt nebavia...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od michall »

O žádném dalším čidle nevím, podle mě je pro Climatronic i maxidot. Dej ho tam zpátky a uvidíš.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

bifi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2012 16:52

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od bifi »

no práve je tam už nové a nič sa nezmenilo...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od michall »

A to staré máš? S ním to fungovalo alespoň nějak?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od Skyppy »

Snímač venkovní teploty je doopravdy jenom jeden. Jeho vodiče vedou do panelu klimatroniku a odtud po komunikaci do ostatních přístrojů. Mám vlastní dlouhodobou zkušenost s nefunkčností ukazatele teploty. Myslím si, že Ti při demontáži toho čidla přetrhly drátek nebo drátky. Pokud by byly ve zkratu, tak by to ukazovalo maximální teplotu. Při přerušení vidíš jenom ---.

bifi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2012 16:52

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od bifi »

ono to bolo tak, prázdne chladiče, nespínalo kompresor... tak to opravovali, výsledok bol taký, že údajne je zlé to čidlo tak sa objednalo nové, dokedy tam bolo staré, teplotu ukazovalo, ako náhle opravili kllímu, teplotu to ukazovať prestalo, keďže mám síce dvojzónovku ale s manuálnym ovládaním v servise ma presviedčali, že to má senzor niekde inde... hneď mi to bolo divné, preto sa pýtam, staré je už vyhodené...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od michall »

Zkus napsat odkud jsi a třeba se najde dobrá duše, která by ti na chvíli půjčila jiné, funkční, čidlo. Záleží i na tom, JAK opravili tu klimu. Mohli někde něco přerušit nebo proklemovat a oprava byla hotová. Nebo zkus proklemovat konektor čidla, jestli tam naskočí max. hodnota (viz Skyppy), pak je nejspíš nové čidlo v háji.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

bifi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2012 16:52

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od bifi »

no som dá sa povedať z Trenčína, ono opravili to dočasne predtým tak, že preklemovali (vyskratovali) konektor vtedy nastalo --- takže asi sa skúsim dopátrať k svorkovnici kde sa ten kábel od čidla pripája do jednotky a tam ho vyskratovať, že čo to povie... inak už neviem...

bifi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2012 16:52

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od bifi »

resp. otázka nebude mať Bora rovnaké čidlo??? jednou disponujem, žeby som skúsil to...

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od michall »

Jestli jsou stejné nevím, ale za zkoušku to stojí. I když to ukáže nesmyslnou hodnotu, budeš vědět, že jsou kabely v pořádku.

Co to bylo za dovedy, že čidlo opravili zkratem ??
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

bifi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 23.10.2012 16:52

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od bifi »

neviem ja som to vtedy nejak neriešil, údajne to bolo kvoli tomu aby klíma dostávala nejakú hodnotu a fungovala...

libor63
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 14.08.2016 09:07

Re: ČIDLO VENKOVNÍ TEPLOTY: kde je, poruchy, opravy

Příspěvek od libor63 »

Nenašel jsem ani to čidlo u stěrače, prosím poraďte potřebuji odzkoušet bufík.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“