Čerpací stanice

2007 - 20..

Moderátor: jets

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Čerpací stanice

Příspěvek od Tiguanman »

Jakou preferujete pumpu ? Jezdí někdo tankovat Shell ? Doléváte aditiva ? A co kvalita Phm ?
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od folcvágen »

Makro, Tesco, Globus a aditiva si dolévám sám, ale jen v zimě. Cisterny to berou v rafinérii ze stejné lávky, takže se to liší jen a jen aditivama a za ty si značkové pumpy nechávají sakra draze zaplatit a v tom je nehodlám podporovat a hlavně ze sebe nenechám dělat vola :D
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
jets
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2634
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od jets »

já jezdím k Agipce a nic tam neleju
každé přistání po kterém se dá odejít po svých je dobré

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od jazva »

Tankujem len na Shell - mam ich kartu, domov mi pride faktura 2x do mesiaca (este mi daju aj zlavu 1,5 centa na liter).
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

Uživatelský avatar
Jerry XXL
Pilot
Pilot
Příspěvky: 877
Registrován: 22.11.2009 11:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od Jerry XXL »

Přes zimu Benzina , tankuji Vervu a dolévám aditiva .
Téměř vůbec netankuji v Brně je to tu snad nejdražší na celý planetě !
Takže už mám vyhlídlích pár levnějších Benzin ...
{Jerry} - Tiguan Sport & Style 2,0 TDi 6M 4Motion - Bílý
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/jerry.html) & (viewtopic.php?f=249&t=170652)
{Tom} - Golf 1.9 TDi 6M - Černo / Červený
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/tom.html) & (viewtopic.php?f=129&t=248614)

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od folcvágen »

To Jerry XXL: Pokud tankuješ Vervu, tak už nepřidávej aditiva co zvětšují cétanové číslo, u nafty to není jak u benzínu, čím víc oktanu tím lépe, u nafty je nějaký strop cétanového čísla a pak z toho děláš blevajz a pohoršíš si. Nevím kolik má Verva, ale Aral má Ultimate a tam je cétanové číslo největší co je možné, ale nevím už kolik.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

Uživatelský avatar
Jerry XXL
Pilot
Pilot
Příspěvky: 877
Registrován: 22.11.2009 11:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od Jerry XXL »

folcvágen píše:To Jerry XXL: Pokud tankuješ Vervu, tak už nepřidávej aditiva co zvětšují cétanové číslo, u nafty to není jak u benzínu, čím víc oktanu tím lépe, u nafty je nějaký strop cétanového čísla a pak z toho děláš blevajz a pohoršíš si. Nevím kolik má Verva, ale Aral má Ultimate a tam je cétanové číslo největší co je možné, ale nevím už kolik.
Verva má Cetanové číslo 60 to je nejvíc co je možné a nejmíň je 52 ...
Nepřeháním to s těmi aditivi semtam tam něco naliju na vyčištění ...
{Jerry} - Tiguan Sport & Style 2,0 TDi 6M 4Motion - Bílý
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/jerry.html) & (viewtopic.php?f=249&t=170652)
{Tom} - Golf 1.9 TDi 6M - Černo / Červený
(http://moje.auto.cz/Jerry-XXL/tom.html) & (viewtopic.php?f=129&t=248614)

Uživatelský avatar
alesek22
Člen klubu
Příspěvky: 2096
Registrován: 11.08.2008 23:56
Bydliště: Miletín VW

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od alesek22 »

Já jedině konvičkovou naftu leju.Cca 24kč/litr. :laugh:

Uživatelský avatar
Tiguanman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 18.07.2010 21:19
Bydliště: Olomouc

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od Tiguanman »

Konvičková nafta, to zní hezky, ale bude to asi nějaká čorka z náklaďáků,že jo?
Já také jezdim na Agip, zrovna nedávno mě konečně mile překvapili s věrnostní kartou kde dávali 3 kč slevu na litru. Už jsem si myslel, že ty jejich šunty, co nabízejí budou to poslední.
Makro, Tesco, Globus, to jsi jak moja, ta si také libuje, jenže já tam jednou tankoval a auto mi nechtělo skoro jet. Dokonce se mi zdálo, že jedu jen na tři válce. Naštěstí mi pomohla zázračná lahvička od Essa a ono se to spravilo samo.
Aditiva si také dopřávám přes zimu.
A ještě by mě zajímalo, co stojí nafta na Shellu na Slovensku, protože u nás je to něco šíleného.
Jezdi jenom tak rychle,jak umí létat tvůj anděl strážný!


.............

VW Tiguan 2.0 TDi 125kW čip, Of 4Moušn, šedá
VW Jetta 1.4 TSi 125kW, šedá
a spotřeba???...sere pes!!!

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od folcvágen »

To že ti to nejelo na Makro Tesco Globus, je náhoda, jak jsem psal, v rafce to berou cisterny ze stejné lávky i tanků, akorát když bere řidič třeba pro Shell tak systém podle karty pozná, že mu tam má pustit k produktu i aditiva, je to jen vopičárna pro lidi :wink:
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

marianb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 364
Registrován: 26.08.2010 15:18

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od marianb »

Do diesela shell neberiem. Hadze to a podobne. Cena zacina na 1,142 €. Do svojho tiguan beriem supertech95 agip za 1,449 €. Slape to dobre. Keby bola akcia tak skusim omv100, ze co to urobi.
Passat bussines line 2.0TDI 130 kW, 4 motion, DSG

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od folcvágen »

http://forum.autobazar.eu/na-margo-kval ... 29067.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto tvrdím i já, každý kdo natankuje venku tak si říká jak mu to jede a jak je motor tišší, je to placebo. Stejně jako když prodejce tvrdí kolik má tento super mobil barev 300tis? Ale že lidské oko jich nerozezná tolik? to už je jedno :D A když naše firma vozila naftu z rakouska, ne proto že by byla lepší, ale proto, že byla levnější tak lidi stejně nadávali, že jsou to sračky. A nebo když jsme vozili naftu z Čepra ze Včelné do rakouska a čecháček si to tam natankoval a myslel si kdoví co nemá :D a nebo nedávno se na Shelky vozila nafta z Polska atd atd. Jsme v unii, nafta má normu a je to stejné všude, jedině cena je směrodatná proto odkud se to přiveze. Ještě jedna poznámka, nedávno jsem tankoval v Makru a potkal jsem tam bývalého kolegu, stáčel benzín a naftu a vezl to z rakouska :D Záleží s kým má zrovna makro totiž smlouvu, když s Unipetrolem tak se to přiveze z Kralup nebo Litvínova, když s Čeprem tak z některého Čepra a to zas nevíte co to je, buď jim to přiteče rourou z rafinérie nebo vagonama z Polska :D a nebo si to objedná makro od OMV a ty mají zrovna v rakousku lepší cenu tak to vemou odtamtud. A nebo si to OMV přiveze vagonama do Čepra, tam vezmou z každého vagonu vzorek a za már minut ví, že je v pořádku a smíchají to do velkého tanku kde je třeba nafta už z Polska či z naší rafinérie. Proto já netankuji rádoby prémiová paliva, jsou to vyhozené peníze z vokna :good: .
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

PoMa
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 359
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karwin

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od PoMa »

Zajímavé postřehy. Ale pro toho, kdo o původu paliv moc neví. Kdo ví, že Verva je polské palivo (Verva diesel od PKN Orlen)? Benzina totiž patří Orlenu a Vervu dováží výhradně odtamtud. Nemá 60, ale jen 55 cetanů. Což je stále více, než udává norma a než mají jiné paliva u nás.

Proč vyjadřovat své pocity (ovlivněné prémiovostí značky), když testy hovoří za vše...

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=166988" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo

http://auto.idnes.cz/test-drazsi-nafty- ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;

A v laboratořích se na pocity nehraje :D :wink:

A kdo tankuje Aral (BP) Ultimate diesel do auta s PD nebo CR, tak ví, co je to rozdíl v naftě. Tam je rozdíl v kvalitě a cetanovém čísle poznat znatelně. Od výdrže komponent palivové soustavy, kultivovanosti chodu, zátahu od nižších otáček, potlačení dunění při podtočení po snížení spotřeby....
Bohužel na našem trhu není, je potřeba se vydat k našim sousedům, což pro lidi ve vnitrozemí je o ničem.

folcvágen
Pilot
Pilot
Příspěvky: 762
Registrován: 02.06.2011 19:24

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od folcvágen »

Ty odkazy jsou strašně starý za tu dobu je svět a kvalita jinde...
Ultimate od Aralu jsem tankoval v listopadu, když jsem jezdil do němec asi po dobu 3000km a rozdíl jsem nepoznal, samozřejmě tam musí být, ale myslím si, že člověk nemá takové rozlišovací schopnosti. Debil asi taky nebudu, když mám najeto asi 1,5 mil km. Ale tankoval jsem to, protože vím, že to udělá dobře, to žádná nafta u nás ale nemá, to co Ultimate od Aralu. Škoda :( Proto tvrdím, že u nás stačí kupovat obyč.
R-Line, bílej ďábel, fourkolka, upravená ropa s koulí a klackem.
Kola dělaj auto autem, takže samožřejmě 19" pryže i v zimě. Zaffčasu prodáno...
Nyní Tojota Raf 4 4gen benzin f automatu.

jazva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 102
Registrován: 27.05.2009 12:59
Bydliště: Prešov

Re: Čerpací stanice

Příspěvek od jazva »

Ja si tiež myslím, že všetky čerpačky, ktoré patria veľkým firmám sú v pohode (OMV, SHELL, Aral, Slovnaft, AGIP, LUKOIL, ...), nebojím sa ani TESCO, METRO (Makro). Do druhého auta (to nie je na firmu) tankujem skoro stále TESCO - mám zľavu 5c na liter (dávajú kupón v obchode pri nákupe na 20EUR) a vôbec nemám problém.
Skôr by som sa bál "dedinských" noname čerpačiek - bývalé JRD (JZD). Tam by som netankoval.
ex Tiguan Trend & Fun, 1.4 TSI, 110 kW, 4motion
BMW F11 520d RWD

Odpovědět

Zpět na „Tiguan“