Světlo zpátečky - lepší žárovka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od tomikanec »

cau,,nemate nekdo v couvacce nakou svitivejsi zarovku,,,me prijde ze vidim v noci na prd,,.treba tu letkovou nebo neco ,,ale vyskousenyho abych neco neupek,,,a jeste me napadlo,,co kdybych si dodelal couvacku i do druheho svetla,,tam je to myslim i pripraveny,,dat jenom zarovku a natahnout drat k origo couvacce a nak na ty zlodejky nacvakat,,...fungovalo by to..nezk...vim neco,...diky

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: svetlo zpatecky-lepsi zarovka

Příspěvek od DandyCZ »

já sem zkoušel LED žárovku...cca 180kč 2kusy, a svítilo to ještě míň. Takže tam šly zpět origo. Jinak Já mám zpátčku na GIV v obou světlech. Není možný že máš u 2 zoxidovanej kontakt nebo přerušenej?

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: svetlo zpatecky-lepsi zarovka

Příspěvek od Sairus »

si taky myslím že bys tam měl mít dvě...ale třeba se pletu :lol: kámoš zkoušel ledku, je to bílý světlo ale jako nic moc teda...nejlepší je prostě originál

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: svetlo zpatecky-lepsi zarovka

Příspěvek od majrek001 »

určitě jsou v obou stranách dej tam nový žárovky nějaký značkový osram, philips atd, hlavně ne starline, autostyle a podobně.. a uvidíš že to bude zase svítit mnohem víc. leda že by to byl dovoz z US tak tam teoreticky by mohli mít jednu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: svetlo zpatecky-lepsi zarovka

Příspěvek od tomikanec »

no ty voole tak tam maj svitit obe jo ,,hm tak to musim omrknout kde mam chybu,,me sviti jen ta za ridicem,,a proto je i v druhym svetle misto na zarovku,,ja ji tam puvodne mel,ale nesvitilo tak sem ji vyndal,,s tim ze tam nema bejt,,,,to vomrknu,,diky

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: svetlo zpatecky-lepsi zarovka

Příspěvek od favo »

Řešil jsem o víkendu stejný problém a to, že při couvání vidím úpln ho.. prd a když couvu s octávií, tak to svítí jak na silvestra obloha a tak když byly světla dole, jsem na to mrknul a byl jsem fest sklamanej, protože kolem chromu ty vnitřní paraboly ani neproběhly. Koukal jsem zda nemám nějaký číny nebo něco podobnýho, ale byly to originál HELLA. A tak mě ještě napadlo, jestli už po nich nechci po deseti letech moc. Tak by mě zajimalo, zda ty paraboly byly chromovaný či ne, protože třeba na feldě je mám stale jak nový a taky to jsou HELLY a ještě z roku 98´. Potom už je jediná možnost nový světla, protože jsem zháněl halogenovou žárovku s touto paticí a bylo mi řečeno, že s touto watáži, tedy 21W, se halogeny s touto paticí nedělají. :(
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od tomikanec »

meli jste pravdu uz sviti obe.,,,,

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od Sairus »

tak super nee? :lol:

Uživatelský avatar
Venca VK
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 13.08.2010 21:30
Bydliště: Plzeň

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od Venca VK »

Klucí,mě to svítí bezproblémů a dá se říct,že dostatečně :blush:

Uživatelský avatar
golfi4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.12.2011 00:20
Bydliště: Mělník

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od golfi4 »

já jsem to tam měl jen zaslepený v lampě a i mlhovku svítila jen levá strana, pídil jsem se po tom a auta co mají jezdit po německu a i snad jinde ne jen tak tak tam mají předpisi na to takhle jen levá strana, doma jsem ty krytky vyloupnul ty už se tak pak nedají nikdy vrátit a a normálně do patice jsem dal žárovky obě a svítejí jak mlhovky obě tak obě zpátečky. Je to připravený jen vytrhnout záslepky a dát žárovky a vydíte jako ve dne, čus gurmáni

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od vtuni »

tak ony záměrně ty mlhovky nesvítí obě a svítí jen levá..aby se nepletly s brzdovkama.. :wink:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

Taky jsem se trápil při couvání že jsem nic neviděl ,občas jsem si i lehce přidržoval brzdu abych neco viděl.Nakonec jsem to vyřešil výrobou vlastních LED žárovek.Teď při couvání naprostá spokojenost.Přidávám foto jak to šajní :) Ve skutečnosti to svítí víc než na fotkách,telefon to nedokázal uplně dokonale pobrat.
Přílohy
IMAG0018.jpg
IMAG0019.jpg
IMAG0020.jpg
IMAG0021.jpg
IMAG0025.jpg

Uživatelský avatar
DandyCZ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 594
Registrován: 21.04.2009 08:56
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od DandyCZ »

To vypadá dobře :) Já mám na autě tmavý Helly Magic Colours takže už ta seriová bludička svítí jěště míň.
Nešlo by zveřejnit návod jak jsi ty LED udělal?....jak sem psal výše, koupil sem už hotový LEDky a stálo to za prd.

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od Sairus »

tam by mohly přistávat letadla......pěkné... :potlesk:

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od favo »

Tak to je nebe a dudy proti tomu co "ne" vidím já. Zkoušel jsem i tu pravou mlhovku a bohužel já jí nemám ani zapojenou, což ostatně není problém dodělat, ale pokud tam dám žárovku tak jí ku podivu ani neprotáhnu přes lem podběhu což mě dost zarazilo. 8O Mám na mysli celý ten plastový držák se žárovkami nedostanu zpět. Mám ty červený helly s tmavým proužkem a spátečky mám čirý s červenými proužky. Měl jsem minulý víkend dole světla i koberce a obložení sloupků a na pravé straně mám hrozně velký lem na podběhu přes který prostě ten držák nedostanu zpět do světla pokud tam dám tu žárovku a nevindám světlo ven. :cry:
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“