přidřený valce na V10

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Gura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.12.2011 00:21

přidřený valce na V10

Příspěvek od Gura »

Ahoj lidi,

měl bych dotaz. Tchán koupil tuarega 2004, V10 najeto cca 158.000 km.
má ho měsíc a nakoc se rozhodl že ho nechce ( má Pajero ) Tuareg V 10 byl vždycky můj sen, tak jsem se zamyslel a chtěl bych ho od něj koupit.
cena nebude problém, ale problém je, že když jsme ho dal jen pro jistotu do zn. servisu, tak mi řekli abych ho "vyhodil"

nastíním situaci:

vyjeli mi diagnostiku, relativně dost chyp, ale nepodstatných prý, co je ovšem podstatný tak je prý 7 a 10 válec přidřený, doslova je tam - vynechává.
a pak zadní diferenciál - mechanická závada.

K těm válcům mi řekli, že je to přidřené a je to na výměnu motoru, oprava není možná, nebo se nevyplatí. jaký s tím máte zkušenosti?? popřípadě kontakt na někoho, kdo to dělá a umíto.
jsem ze středních čech, okr. Praha východ.

k diferenciálu mi řekli, že se asi "kousnul" a někdo ho mechanicky vypojil ( tu uzávěrku ) na válcích jím prý nešla zapnout.
neví co s tím je, ale repas diferenciálu cca 70.000 kč.


a otázka zní, dá se to opravit??? rozhodně vím, že ne ve značkovém servisu. Ale chtěl bych někoho, na koho budu mít aspoň pozitivní doporučení.
A pokud si myslíte, že se to dá opravit, máte někdo hrubý nástřel ceny za opravu???


nebo doporučujete se na to úplně vykašlat a rozloučit se se snem :o)

díky moc za info. A omlouvám se, pokud to tady někde už řešíte, ale nikde jsem toto konkrétně nenašel.

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Jurasch »

Najdi zde na fóru chlapíka s nickem miky20, máš to k němu kousek a většího odborníka na V10 nesezenes ;-)
Něco to sice stát bude, ale jezdit bude zase jako drak.

J

Gura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.12.2011 00:21

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Gura »

díky za info :) chlapíkovi jsem poslal SZ, tak snad se ozve.

Jinak je mi jasný, že to bude něco stát, ale to auto bych moc chtěl :) vždycky jsem ho chtěl a když je teď šance :)
nic méně určitě ne s opravou za tu cenu co mi chlapci řekli. to by se semnou žena asi rozvedla :)

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Jurasch »

Jestli ho budeš mit doma, rozvede se stejne ;-)
To auto něco stojí i když mu zrovna nic není :-D

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Igorsk »

Jurasch píše:Jestli ho budeš mit doma, rozvede se stejne ;-)
To auto něco stojí i když mu zrovna nic není :-D

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
:good: tak tak pravda... :smoke:
Naposledy upravil(a) Igorsk dne 22.12.2011 19:55, celkem upraveno 1 x.
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

Gura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.12.2011 00:21

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Gura »

Tomu rozumím :o) ale to se bude dávkovat postupně a polehoučku podle náhlady, šéfové mého volného času :) ne hned a najednou :)

Jinak je mi to jasný a chápu to. nekupuju si 1.9 oktávku :)

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Mára_VR6 »

Kolik má stát, že se ti to vyplatí?
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Jurasch »

Hlavně se priprav na to, že to auto zije vlastním životem... Dnes ráno normalne nastartuji, nalozim rodinu a vyrazíme. Po 30m auto chcipne, no co už, nastartuji v pohodě znovu. Cela cesta ok, až do příjezdu do cilove destinace, kde opet při vjezdu do dvora chcipne. Nevěnoval jsem tomu zase tak velkou pozornost, taky jak bych mohl před manželkou, ale na zpáteční cestě to chciplo při 130km/h na dálnici a to už nešlo utajit. Domu jsme se nějak dostali, a protoze nálada už byla na bodu mrazu hned jsem to dal na VAG a bylo tam 3 pr**le chyb (nebo šest půlek, chcete-li) od vadného motoru až po chybu na prevodovce. Všechny jsem vymazal, dal okruh i s diferaky přes pole a nic, vse jede jak má. Nicméně manželka už na me kouká jak na vraha. Osobne si myslím, že to je včerejší myčkou

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Igorsk »

fuuu tak to taku skusenost nemam .... mne zatial obe V10 ziju mojim zivotom :) , dokonca mechanik vo VW daval 60 000km zly olej a turek si stale pradie ako ma... ja po tejto skusenosti si myslim ze prave pre odboru znalych ludi vo VW (cest vynimkam) tie turky odchadzaju...
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Jurasch »

Měj to také velmi překvapilo! Tohle jsem ještě nezazil, ale ještě to muže byt tim patecnim lehnutim na bok :-(

Fakt na to ted dost aktivne myslím a koukám na ty chyby z VAGu a přes všechny se táhne jedna spojovací, řídící jednotka motoru. Jestli se nepletu, má každý motor svoji a pak jednu centrální, nevíš kde jsou presne jejich umístění? Vím že tu byl někde takový nákres, ale ted ho nemůžu najít.

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Igorsk »

fuuu to vobec neviem...
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

Gura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.12.2011 00:21

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Gura »

Mára_VR6 píše:Kolik má stát, že se ti to vyplatí?

no vyplatí, to záleží jak se to vezme. oprava neco bude stát, ale tady ani nejde tolik o ty finance, jako o splnění klukovskýho snu :o)
no klukovského zas tolik ne, ale snu. V10 Touarega jsem vždycky chtěl, a najednou se to tak rychle všechno semlelo.

Zítra si ho jdu přihlásit :o) není to tolik o penězích, jako o něčem jiným. Na druhou starnu to auto bylo koupený velice levně, a já ho taky nebudu kupovat moc draze :laugh: :laugh:
takže ...... očekávám, že i s tou nejhorší variantou opravy, mě to vyjde celé do 350.000 kč. A to si myslím, že je dobré. nebo jaký máte názor vy, zkušení matadoři :baseball: ???

a kromě toho motoru a diferáku, je to auto ok. takže jdu do TOHO :o)

Gura
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.12.2011 00:21

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od Gura »

Jurasch píše:Hlavně se priprav na to, že to auto zije vlastním životem...
doufám, že bude aspoň trochu spolupracovat s mím životem :laugh:

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od vrbic »

Chlapi já na tu V10 asi nemám koule :lol:
Nejen že to naprosto nevyužiji ( žádný přívěs netáhnu atd... ) Nepotřebuji takhle obrovskou sílu.
Příjde mi, že je ten 3.0 TDi furt vyřešený lépe, i když v počáteční fázi to auto stojí víc peněz ( paradoxně ), investice se podle mě vyplatí.
Na druhou stranu chápu, že tam u vás může jít vše kolem stranou a celé to jen postavené na "prostě ho chci" :-)

Takové té nejistoty, že mě to auto dokáže nechat na půl cesty do Itálie mě ale dost děsí !

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: přidřený valce na V10

Příspěvek od GeneHawkins »

Gura píše:...
...... očekávám, že i s tou nejhorší variantou opravy, mě to vyjde celé do 350.000 kč...
Doufej.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“