Světlo zpátečky - lepší žárovka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cpt._Hunter
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3968
Registrován: 11.10.2008 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od Cpt._Hunter »

masakr 8O - to jsi tam narval HIDku ne :mrgreen:

jinak když jsem měl highline světla tak to svítilo celkem mizereně, ale jak jsem si pořídil US tak snad o 100% lepší.. nechápu čím to je, když tam jsou stejný typy žárovek... :roll:
!!! Podstatou všeho je nafta !!!
My silver-gray TDI a tak trošku .:R http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=108998" onclick="window.open(this.href);return false;

Detailing-Obchod.cz - autokosmetika Autoglym, Dodo Juice a vůně California Scents

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od favo »

Mám výbavu Highline a jak jsme psal v prvním příspěvku tak uvnitř paraboly není takřka žádný chrom od kterého by se světlo odráželo ven, nejspíš proto mi ty světla nesvítí kam mají. Už koukám po jiných.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

Koupil jsem dvě LED žárovky s paticí BA15S které jsem hned vykuchal tak abych měl jen tu kovovou část patice.Hlavním zdroje světla je LED http://www.ledmoduly.cz/ledmodul/eshop/ ... 133-W724C0 a taky jsem koupil parabolu určenou přímo pro tuto LED diodu http://www.ledmoduly.cz/ledmodul/eshop/ ... -BOOM-P7-W.Následova výroba hliníkové krabičky ve které jsou přišroubovány odpory pro LED.Krabička zároveň slouží jako chlazení odporů.Já jsem měl pouze tento nápad,ale výrobu provedl strejda elektrikář který si vypočítal odpory a vše kolem.Odpory jsou sice Tesla :) ale fungují jak maj.Kdo by se chtěl pustit do výroby nebojte se toho :laugh: když by bylo něco nejasného tak poradím.
Přílohy
K570.jpg
IMAG0027.jpg
IMAG0029.jpg
IMAG0030.jpg
IMAG0031.jpg

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od maku »

Nahodou fotku nemas kde je videt rozdil ve svitivosti mezi klasickou zarovkou a tou upravenou?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

maku píše:Nahodou fotku nemas kde je videt rozdil ve svitivosti mezi klasickou zarovkou a tou upravenou?
Fotku kde je vidět rozdíl teda nemám ale večer tam hodím jednu klasickou žárovku a vyfotím ti to aby jsi mohl posoudit rozdíl to problém nebude.Eště dneska ji sem dám.

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

martony píše:
maku píše:Nahodou fotku nemas kde je videt rozdil ve svitivosti mezi klasickou zarovkou a tou upravenou?
Fotku kde je vidět rozdíl teda nemám ale večer tam hodím jednu klasickou žárovku a vyfotím ti to aby jsi mohl posoudit rozdíl to problém nebude.Eště dneska ji sem dám.
Tak mám vyfoceno,když jsem to fotil celkem jsem se smál :laugh: Pro zajmavost jsem se podíval jestli je ta parabola na zpátečku nějak chromovaná a ono prd je krásně černá no a pak to má svítit :rofl:
Přílohy
IMAG0037.jpg
IMAG0038.jpg

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od maku »

Tak rozdil je videt :good: asi bude stacit tu parabolu nejak pochromovat, aby taky svitila lepe s obyc zarovkou :D
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

S tím pochromováním nevím nevím jak to půjde tady není asi mnoho možností na rozebrání být to jako přední světlo kde se dá odlepit sklo tak by to byla pohoda

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od maku »

Se zitra mrknu jak je to v origo svetelech a pokusime se polaborovat jak to osetrit. Mozna tam nalepit hlinikovou folii nebo neco takoveho.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od skacel99 »

taky mě napadla hliníková fólie,ale ta se při lepení pomačká a navíc není až tak lesklá...podle mě to nebude nic moc,ale asi lepší než černá parabola...a té diodové žárovce celkem přemejšlím,svítí to parádně...

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od favo »

Je to celkem zarážející že Golf taková ikona v kvalitě a nemá ani takovou základní věc jako je funkční světlo zpátečky. Felda má ještě menší světlo na zpátečky a svítí krásně, octávia má teda větší, ale svítí taky krásně , favorit má taky větší , ale taky chromovaný a svítí obstojně a golf ..........
Jsem rád že to není problém jen mých světel ten chrom. I když to musím řešit protože couvu často ve tmě do míst kam je lepší vidět.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

Bohužel už tomu tak je ,ale Češi jsou šikovnej národ tak si dokážou s takovou maličkostí celkem hravě poradit.Asi se půjdu přihlásit do vývoje zadních lamp k VW :laugh: když mě vezmou tak každej Volkswagen bude mít v zadu optiku s xenonem :laugh:

Uživatelský avatar
golfi4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.12.2011 00:20
Bydliště: Mělník

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od golfi4 »

tak to je docela smutek co s tím ??

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od skacel99 »

koukal jsem jenom tak na aukro,a ty žárovky se silnou diodou se prodávají,ale ne 10w,ale "jenom" 3w a bylo tam i něco s 6w,ale parabola nevypadala valně...

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

Taky jsme zkoušel všechny možný LED který se daj koupit, ale nebylo to pořád ono tak jsem se pustil do výroby vlastních a teď je to super :D Taky jsem se setkal s LED o výkonu 4w které svítily stejně jako LED o výkonu 2w takže na tom aukru bych tomu zrovna moc nevěřil :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“