jízda na kolech 22"

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

jízda na kolech 22"

Příspěvek od h.h8 »

Ahoj, mám Touarega 4,2i V8 rok 2004 a na něm kola 18 ". Líbili by se mi kola 20" ale ještě víc 22". nemáte s tím někdo zkušenosti? Vejdou se na auto bez úprav kola 22" s pneu třeba 295/30 R22.
Mám strach že se na tom nebude dát moc jezdit, nebo že budu hrozně ničit podvozek. Poraďte někdo. nebo pokud i víte kde sehnat dobře kola 22" i starší za rozumnou cenu dejte vědět. Dík za rady.

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od erico »

Na jizde pomalu nic nepoznas, hlavne zalezi co tam das za kola 22...jestli koupis vietnamky tak sebemensi nerovnost a muzes nechat rovnat a napravy trpi, mel jsem 22 a v pohode, fajn pocit za volantem :D , napravy urcite dostanou trosku vic na frak, ale do terenu s tim nepujdes ne? Ale stejne jsem dospel k nazoru 20 ideal...slava v8 :twisted:

h.h8
Řidič
Řidič
Příspěvky: 97
Registrován: 18.10.2010 07:15

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od h.h8 »

Dík za radu. Ještě by mě zajímalo, vejdou se tam kola 22“ bez nějakých úprav, rozšíření blatníků, nebo podložky a pod? Jde mi třeba o to, že se mi jednou stalo, že mi prasknul tlakový ventilek u měchu a klesnul celej podvozek. Tak když by se tohle stalo s kolama 22“ aby se vůbec pak vešly do podběhů a kdyby to náhodou kleslo, aby mi to neurvalo blatníky :-)

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od radek.1 »

to ti nikdo takhle neřekne, záleží na ET a šířce. Tady si můžeš spočítat, o kolik to bude větší, zadáš tvoje stávající rozměry a porovnáš s těma, co chceš... http://www.willtheyfit.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
NO SHINE JUST PERFORMANCE

erico
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 01.11.2008 12:59

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od erico »

No i kdyz ti budou malinko vystava coz me vystavaly, jinak jak auto davas cim dal niz tak kola dostavaji docela velky sklon, jak se podivas na me fota co mam na foru tak ty kola vystavaly 3cm mimo auto ale fotky se delaly na spusteny podvozek a byly zaroven s karou a nez jsem vyresil lemy tak jsem se nadchl na 20 :P

excalibur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 21.04.2011 22:43

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od excalibur »

erico píše:Na jizde pomalu nic nepoznas, hlavne zalezi co tam das za kola 22...jestli koupis vietnamky tak sebemensi nerovnost a muzes nechat rovnat a napravy trpi, mel jsem 22 a v pohode, fajn pocit za volantem :D , napravy urcite dostanou trosku vic na frak, ale do terenu s tim nepujdes ne? Ale stejne jsem dospel k nazoru 20 ideal...slava v8 :twisted:

Cau, mate nejake zkusenosti s koly od WSP http://www.wsp-italy.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ? Konkretne treba s W551 Q7 Wien 4.2 urcene pro Audi/Q7 - melo by to mit stejne roztece a jen malinko jine ET. Jsou nekolikanasobne levnejsi nez original od VW PikesPeak. Znamena to, ze je to sunt? Nebo to jen znamena, ze VW-orig je predrazene?


diky

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od LuboR5 »

já mám zásadu že origo jsou origo a co jezdím tak jsem pár sad už měl a neorigo pokopané a origo ještě nikdy ani jeden kus kopnutý tak nevim .

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od radek.1 »

tak to je ta největší kravina na světě... jasně, origo je origo, ale pokud nekoupíš nějaký RSW a tomu podobný, tak kvalita je vždy na stejný, ne-li lepší úrovni
NO SHINE JUST PERFORMANCE

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od LuboR5 »

podle tebe to kravina možná je, tohle je to má zkušenost holt 2-3 tunové auta jsou trošku těžší a nevim jestli s tím výrobci no name počítají , vymlouvat ti to rozhodně nebudu ,určitě ve VW bych disky nové taky nekupoval v ceně 19" disku cca 17000 kč za kus . to už můžeš jít do kovaných 3dílných .

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od LuboR5 »

ale pokud chceš kolesa tak OZ Canyon bych se nebál jen jestli je to dobrá cenová hladina pro tebe .http://www.nejlepsiceny.cz/alu-kola-lit ... -et52.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
radek.1
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1696
Registrován: 11.11.2009 09:28
Bydliště: ChodoVW city u KarloVWých VWarů
Kontaktovat uživatele:

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od radek.1 »

LuboR5 píše:podle tebe to kravina možná je, tohle je to má zkušenost holt 2-3 tunové auta jsou trošku těžší a nevim jestli s tím výrobci no name počítají , vymlouvat ti to rozhodně nebudu ,určitě ve VW bych disky nové taky nekupoval v ceně 19" disku cca 17000 kč za kus . to už můžeš jít do kovaných 3dílných .
ale přeci ne všechno neorigo je no name, trošku přemejšlej nad tím, co píšeš...a ukázal bych ti takovejch nakopanejch origo kol, že by ses nestačil divit
NO SHINE JUST PERFORMANCE

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od GeneHawkins »

LuboR5 píše:podle tebe to kravina možná je, tohle je to má zkušenost holt 2-3 tunové auta jsou trošku těžší a nevim jestli s tím výrobci no name počítají ...
Tohle má hloubku. Co my jsme se vyvztekali s P807, u kterého nám kola pořád kmitala jako nevyvážená. Nakonec jsme zjistili, že ráfky, do kterých by to nikdo neřekl, jsou prostě na to auto měkké a ve vyšší rychlosti pruží a kmitají...

lulu991
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 03.10.2010 08:02

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od lulu991 »

excalibur píše:
erico píše:Na jizde pomalu nic nepoznas, hlavne zalezi co tam das za kola 22...jestli koupis vietnamky tak sebemensi nerovnost a muzes nechat rovnat a napravy trpi, mel jsem 22 a v pohode, fajn pocit za volantem :D , napravy urcite dostanou trosku vic na frak, ale do terenu s tim nepujdes ne? Ale stejne jsem dospel k nazoru 20 ideal...slava v8 :twisted:

Cau, mate nejake zkusenosti s koly od WSP http://www.wsp-italy.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; ? Konkretne treba s W551 Q7 Wien 4.2 urcene pro Audi/Q7 - melo by to mit stejne roztece a jen malinko jine ET. Jsou nekolikanasobne levnejsi nez original od VW PikesPeak. Znamena to, ze je to sunt? Nebo to jen znamena, ze VW-orig je predrazene?


diky
Presne tieto kolesa 20palcove mam ja, som s nimi uplne spokojny, jazda v pohode, chodi sa s tym kadejako a hocikde (sem tam do lesa a podobne) a ziadne pokrivenie ani ziadne poskodenia som nezbadal...vyzeraju na Touaregu navyse podla mna velmi slusne. Jedina chyba, je si treba davat pozor na vyssie obrubniky (uz som tak jednu gumu poskodil)...
Přílohy
204699_10150158616806365_757551364_6888066_6926840_o.jpg
VW Touareg 3.0tdi, r.v.2007

Igorsk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 20.08.2011 10:32

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od Igorsk »

LuboR5 píše:podle tebe to kravina možná je, tohle je to má zkušenost holt 2-3 tunové auta jsou trošku těžší a nevim jestli s tím výrobci no name počítají , vymlouvat ti to rozhodně nebudu ,určitě ve VW bych disky nové taky nekupoval v ceně 19" disku cca 17000 kč za kus . to už můžeš jít do kovaných 3dílných .

LuboR5 .. velka pravda... turek nie je golf ma nejaku vahu a na internete je mnoho obrazkov ako skoncil turek nahodeny na cinske disky... ak nie originalne tak OZ

a inac 22 :roll: no neviem nie je to nejako vela? ja mam na R50 21 a su akurat... :good:
TOUAREG V10 (2005)
AUDI A8L 6,0 W12 (2006)

klo55
Řidič
Řidič
Příspěvky: 153
Registrován: 04.09.2011 12:10

Re: jízda na kolech 22"

Příspěvek od klo55 »

Ja mam vzduchovej podvozek a dal jsem tam 18ky a i na tech se mne to zda tvrdy :D Mam V10

Odpovědět

Zpět na „Touareg“