NÁDRŽ, ŠPLOUCHÁNÍ: šplouchání nafty v nádrži

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

NÁDRŽ, ŠPLOUCHÁNÍ: šplouchání nafty v nádrži

Příspěvek od vilik »

Taky vám tak šplouchá nafta v nádrži? Nejdřív jsem si myslel, že se mě povaluje láhev s vodou v autě, ale nic tam nemám. Někdy to jsou rány, že mě zatrne, co mě kde upadlo 8O

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Tak tak vždy ,když je nádrž hodně natankovaná,taky jsem si myslel,že mám ěco s brzdama.no tys tu chyběl

Uživatelský avatar
Galaxy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Šplouchání nafty

Příspěvek od Galaxy »

vilik píše:Taky vám tak šplouchá nafta v nádrži? Nejdřív jsem si myslel, že se mě povaluje láhev s vodou v autě, ale nic tam nemám. Někdy to jsou rány, že mě zatrne, co mě kde upadlo 8O
Mě to dělá to samé,jak je tam tak půlka nádrže tak to jsou rány když přibrzdím a nebo při rozjezdu... :D mám Galaxy
Ford Galaxy 1,9 TDi 66kw AHU r.v.98

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: Šplouchání nafty

Příspěvek od kazbic »

vilik píše:Taky vám tak šplouchá nafta v nádrži? Nejdřív jsem si myslel, že se mě povaluje láhev s vodou v autě, ale nic tam nemám. Někdy to jsou rány, že mě zatrne, co mě kde upadlo 8O
No osobně si myslím,že je přjatelnější šplouchající nádrž,než suchá nádrž. :D Já tedy nic nikdy neslyšel a to jsem móóc citlivej na nějaký vedlejší zvuky. :sharm:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Dnes jsem dal 65 litrů a šplouchá to při každém vetším přibrždění na rovince.Případá mi to jako,kdy lehce povolej zadni brzdy.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza42 »

Tak mně tedy šplouchá a pořádně. Protože to mám chvíli, tak jsem byl zpočátku dost poděšenej. No lepší šplouchání v nádrži než na majáku.
Doporučuji rozdělit včas Sharanisty na šplouchající a nešplouchající dříve než tento rozkol v našich řadách přeroste v otevřený konflikt.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kazbic »

Nedalo mi to a koukal jsem do ETKY,ale nic tam není.Jen nádrž zvenku.Myslel jsem si,jestli tam nebudou nějaké oddělovací přepážky.Kurňa to přeci není možný,aby někdo šplouchal a druhý ne.Neviděl někdo tu nádrž uvnitř jak vypadá ?
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Tak jsem si myslel, že mi to dělá jen moje 806, ale jak to tu poslouchám, tak to asi nebude tím autem a to jdu z jara do Galaxy - doufám že do tý nešplouchavý :lol:

rfarsky
Závodník
Závodník
Příspěvky: 683
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rfarsky »

Já jsem to včera za celou jízdu po městě postřehl asi dvakrát lehce,chce to mít cit a nebo nebrzdit,prostě to neřešim.

Uživatelský avatar
coroner
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 384
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - JČ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od coroner »

Stává se mi to při přibrždění, je to takový škubnutí, jak když je ta nádrž povolená na šroubech, nebo nevim jak bych to popsal, ale taky to není pořád. Záleží na tom přibrždění a pak na naplnění nádrže.

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bitvi »

Ahoj,tak taky šplouchám :( Dneska jsem to slyšel prvně.Zastavil jsem na křižovatce a ozvala se taková menší rána.Mám skoro plnou nádrž a bylo to slyšet.
Naposledy upravil(a) Bitvi dne 14.12.2006 04:29, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
vilik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2021
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od vilik »

Celou dobu to tady pozoruji a došel jsem k tomuto závěru. V podstatě se komunita Sharanistů dá rozdělit na Nešplouchače-šetřílky, protože nešplouchá, pokud je v nádrži málo nafty a oni mají stále poloprázdné nádrže a Šplochače-grandy, ti mají často plnou. :D
Třetí kategorie jsou benziňáci. Ti se buď vůbec neozvali (nemají naftu), nebo šplochají i nešplochají a zařadili se do některé z kategorií. :D
Přeji hezký den. :fly2:

civis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od civis »

U mne to teda neni splouchani, ale spis takove dupnuti zespodu do podlahy. Dela mi to, kdyz se auto jen tak sotva pohybuje (ani ne krokem) a pribrzdim, tak asi po 1/2 az 3/4 vterine to dupne. Puvodne jsem myslel, ze je to uvolnena nadrz, ale koukal jsem na ni a je fest. Nez jste se o tom tady zacali bavit, tak jsem si myslel, ze mam utrzene vnitrni prepazky, ktere ve velkych nadrzich byvaji, prave aby zabranily prelevani obsahu a dynamickym razum.

Uživatelský avatar
Alhambra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Alhambra »

civis píše:U mne to teda neni splouchani, ale spis takove dupnuti zespodu do podlahy. Dela mi to, kdyz se auto jen tak sotva pohybuje (ani ne krokem) a pribrzdim, tak asi po 1/2 az 3/4 vterine to dupne. Puvodne jsem myslel, ze je to uvolnena nadrz, ale koukal jsem na ni a je fest. Nez jste se o tom tady zacali bavit, tak jsem si myslel, ze mam utrzene vnitrni prepazky, ktere ve velkych nadrzich byvaji, prave aby zabranily prelevani obsahu a dynamickym razum.
Úplně stejně mi to taky dělá,není třeba rozdíl v nádrži mezi novým a starším modelem,že někomu to dělá a někomu ne.Já mám nový model.

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jardahes »

tak s tím šploucháním, drobet jsem o tom přemýšlel, myslím, že by to mohlo mít souvislost s onou paralelní rezervní nádrží, četl jsem o tom v x menově fóru jak dostat do sharana 85 litrů. Myslím si že by to šplouchání mohlo být podle toho v jakém stavu se ona rezervní nádrž nachází. Já prostě hned jak začne svítit oranžová jedu a vezmu plnou, vejde se cca 65 l.a nešplouchám. Nevím tedy přesně jak tam to přepoštění funguje, ale mohlo by se třeba stávat, že když se třeba dotankuje v půlce tak se nepřečerpá a je v ní málo a nafta má místo pro šplouchání, ale je to jen hypotéza.
Jarda

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“