problem s okny

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
g4asz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2011 15:49

problem s okny

Příspěvek od g4asz »

jak je mozne aby mi sjely vsechna ctyri okna pri zamcenem aute,konkretne mam giv a vecer jsem to zamkl pres dalkove,prijdu rano a na sedackach cm snehu protoze okna sami od sebe spadly.sice stalo se to poprve ale proc???

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: problem s okny

Příspěvek od srotty »

Špatný mikrospínač v zámku nebo se ti někdo pokoušel vlézt do auta-zámek není poškozený?

g4asz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2011 15:49

Re: problem s okny

Příspěvek od g4asz »

pro:srotty
pri tom zmatku jsem se nedival,ale pri otevreni dveri u spolujezdce se spustil alarm,na stesti vse bylo na svem miste,mam ji mesic ale predtim jsem jezdil G3 cca6 let a tam to bylo taky,central si delal co chtel az mi vybil baterku a okna otevrena,no nic budu doufat zese to nebude opakovat.

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: problem s okny

Příspěvek od Hans86C »

Dnes rano jsem prisel k autu a ten samy problem..Auto odemceny a vsechny okna sjety dolu..Vsechny veci v aute na svem miste..Taky se mi to stalo poprve..
Mikrospinac v zamku :?: Auto jsem vecer normalne zamknul,na bliknuti...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: problem s okny

Příspěvek od srotty »

Napíchnout Vag a zkontrolovat mikrospínače v zámcích.Taky je možná přerušené (poškozené)vedení mezi dveřmi a komfortkou.

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: problem s okny

Příspěvek od Hans86C »

Dnes kontrolovano VAGem a 0 chyb.. :?:

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: problem s okny

Příspěvek od srotty »

Chyby tam uložené být nemusí,chce to v měřených hodnotách zkontrolovat funkčnost zámku(mikrospínačů)

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: problem s okny

Příspěvek od Hans86C »

srotty píše:Chyby tam uložené být nemusí,chce to v měřených hodnotách zkontrolovat funkčnost zámku(mikrospínačů)
Muzu zkusit..Ale nemelo by stacit vyzkouset je podle stropni lampicky?? Otevru dvere-rozsviti se,zavru-zhasne??

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: problem s okny

Příspěvek od srotty »

V zámku je pět mikrospínačů.Jen jeden ti rožne vnitřní osvětlení takže bys to moc nepoznal.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: problem s okny

Příspěvek od majrek001 »

jediný mikrospínač co ti může stáhnout okna a odemknout dveře je ten co snímá natočené vložky viz foto - označeno G.. mikrospínač co rozsvítí osvětlení je zvenku zámku (na drátkách).. nutně to však nemusí být mikrospínač, ale klidně taky studený spoj.. mě se auto občas taky samo odemknulo a bylo to zrovna studený spoje. a vrací se ti dobře vložka?
Přílohy
SAFE.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: problem s okny

Příspěvek od Hans86C »

Diky :good:
No v prednich dverich zamky nemam,jsou tam zaslepky,samozrejme to neznamena,ze to nemuze byt mikrospinac..ale tak me napadlo,ze to tedy klidne muze byt i treba mikrospinac v 5. dverich,pres nej se taky daji stahnout okna...Zitra budu patrat... :wink:

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: problem s okny

Příspěvek od Hans86C »

Tak to dela zamek v kufrovych vratech,klice dam do polohy zamknout,auto se zamkne a okna vyjedou nahoru,ale jak klic vratim do polohy abych ho mohl vytahnout ze zamku,tak se auto zas odemkne a okna spadnou....Zatim jsem jen odpojil stekr co vede k zamku,aby na otvirani nemel vliv a kufr otviram jen klicem bez dalky.. Takze dotaz : Da se tento zamek opravit-vymenit mikrospinac,nebo musim vymenit cely zamek??

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: problem s okny

Příspěvek od srotty »

Dá se opravit,návod je myslím v Faq.

mtpelectronic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.05.2010 12:04

Re: problem s okny

Příspěvek od mtpelectronic »

Ahoj, teď ve středu jsem řešil stejný problém. Všechna okna mi přes noc sjela dolu. Nasněžilo mi do auta, prostě hrůza. Náhodně se taky snažil centrál zavírat dveře. Závada byla v zámku 5.dveří. Dva mikrospínače na vložce zámku byly úplně zoxidované. Zřejmě se tam vytvořil svod. Zatím jsem na zkoušku rozpojil konektor od těch mikrospínačů a je pokoj. Teď mi ale nejde otevírat kufr tlačítkem. Podle Elsy jsou ty spínače zapojené v sérii. V sobotu to přepojím, aby ty mikrospínače byly vyřazené a kufr šel otevírat. Otevírat přes 5.dveře klíčem centrál stejně nebudu, nehleďe k tomu, že kámošovi se takhle bez problémů dostali do Oktávky.

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: problem s okny

Příspěvek od favo »

Dostat se do octávie či do golfa není problém přes jakýkoliv zámek, nemusí to být zrovna kufrový.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“