Samostmívací zrcátko

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
talec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2134
Registrován: 02.05.2010 11:54

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od talec »

Ahoj, mám v autě samostmívací zrcátko a nevšiml jsem si že by fungovalo. Dá se to nějak vyzkoušet, nebo zkontrolovat přes VAG? Mám to s jedním čidlem vepředu a jedním vzadu, dělaly se i jiné? Myslím že v Superbu jsem viděl že na jedné straně mělo čidla 2 a nějaké tlačítko. Jaký je mezi nimi rozdíl? Šlo by to případně zapojit na mou el. ?

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od Eitn »

Čau. Nemáš třeba zatmavený okna? Pak to nefunguje a elektricky zapojené je to myslím jen na 12 V ale nejsem si jistej. Zkusil bych na to čidlo něčím posvítit ;) ..a jestli to má čidlo i vepředu tak to může být senzor deště

Uživatelský avatar
talec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2134
Registrován: 02.05.2010 11:54

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od talec »

okna mám čistý... Já myslel že mám po jednom světelným čidle na zrcátku plus dešťák... Už jsem do něj svítil, ale nepozoroval jsem změnu. Zajímal by mě rozdíl mezi tim mým a tím ze superba s více čidly. V čem je lepší, co má navíc a zda půjde napojit na mou elektriku

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od majrek001 »

zrcátko je aktivní když máš zalpé zapalování/nastartováno a při spátěčce se nezatmavuje.. jinak vyzkoušet by to mělo jít když na něj posvítíš baterkou ale vzadu musí být více osvětleno než v předu, tak tu přední foto diodu třeba přikry prstem..

porovnává dopad světla přední/zadní foto senzor když je vepředu víc světla tak se neztmavuje když dopadá více světla zezadu tak se zatmaví (zčerná)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
matheus
Člen klubu
Příspěvky: 334
Registrován: 11.04.2009 18:31

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od matheus »

já mám taky problém, mám tohle zrcátko a od začátku jsem tam měl světlej flek kterej se zvětšoval, až se to přestalo zatmavovat úplně, teď jsem tady na clubu koupil jiný a nefunguje to taky, neví někdo, nebo nemá někdo zkušenost, kde jinde mám hledat problém? díky za rady, doplním, že mi nic nevyteklo, vše e tak jak bylo na začátku.
vw caddy IV cng/dodge challenger V6

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Re: Samostmívací zrcátko

Příspěvek od ctvrta »

matheus píše:já mám taky problém, mám tohle zrcátko a od začátku jsem tam měl světlej flek kterej se zvětšoval, až se to přestalo zatmavovat úplně, teď jsem tady na clubu koupil jiný a nefunguje to taky, neví někdo, nebo nemá někdo zkušenost, kde jinde mám hledat problém? díky za rady, doplním, že mi nic nevyteklo, vše e tak jak bylo na začátku.
Normalne ho mas vytekly to zrcatko. Jedno cerny starsi typ bych tu mel.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“