montáž alarmu návod

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomaskolomaznik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 23.04.2011 19:04

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od tomaskolomaznik »

no jen že jsi mluvil o ovládání mínusovým polem a dle schéma je +12 :/ A taky je v tom schéma 3 je napsáno " požadován motor na řízení".

Takže je pro představivost - tam je pořád 12V s tím, že když zmáčknu, tak se uzemní a odemkne se ? Když uzemním druhý vodič, tak zamkne?
To jestli zapojím, tak se dám na modlení :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od majrek001 »

podle mě to budeš zapojovat podle schématu č.1 růžový s oranžovým uzemníš, zelený zamykací vodič modrý odemykací a černý s bílým nezapojuješ. když příjde na věc a všechno propojíš tak zapojuješ odemykací, zamykací, +12V a zem, a dva na blinkry
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak, zapojit podle schématu č.1 akorát růžový a oranžový nebudeš napojovat nikam na mínus motorku, ale jenom spojit s mínusem, tj, na nejbližším kostřícím bodu v místě montáže řídící jednotky dálkovyho ovládání.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Ada_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 30.10.2010 15:05

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Ada_CZ »

Pokud se dalka alarmu napoji na central takto, tak pri zamceni nejspise nebude fungovat SAFE mod? V tom pripade bych asi pouzival oba ovladace zvlast:)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od majrek001 »

proč by neměl fungovat SAFE mód (defakto to jsou kable které ovládáš když otáčíš klíčem ve vložce)? nevím co přesně myslíš " V tom připadě bych asi pouzival oba ovladace zvlast:) " , ale nejspíš máš origo dálku a chceš připojit ještě alarm, pak už to budeš ovládat jen ovladačem od alarmu a když to otevřeš origo dálkou tak to bude řvat alarm protože ho nevypneš a otevřeš mu dveře..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Ada_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 30.10.2010 15:05

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Ada_CZ »

Vycházel jsem z informací ze sekce FAQ na straně 2 od uživatele pepanos (převzato od TOMM); "Aktivuje se pouze pokud jsou vsechny zamky v poradku, a jedine zamknutim klicem zvenku nebo zamknutim pomoci dalkoveho ovladani." - Chapal jsem to tak, že ovladac krom zamceni vysle zvlast signal k aktivaci SAFE.. Pokud ukostrenim zminovanych kabelu krome zamceni vyvolam i SAFE, tak je to bez problemu:)

Diky majreku

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od majrek001 »

jasný zamkne.. tady to napojuješ na vodiče od mikrospíčů co snímají zamykání odemykání klíče, takže simuluješ že si zamknul klíčem v dveřích.. jde to jen dálkou a nebo v zámku dveří ale nejde to koulebkou ve vnitř a proto se to napojuje na ty dráty mezi zámek a dveřní jednotku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Ada_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 30.10.2010 15:05

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Ada_CZ »

Díky za objasneni, takto v zapojeni nevidim problem, i kdyz elegantnejsi by bylo primo pouzit comfort modul.. O takovem zapojeni jsem ale info nedohledal ani v zahranici, takze je nejspis nejaky duvod, proc se to takto obchazi...

Jeste jsem si vzpomnel - kdyz zamknu kolebkou vevnitr, tak jedny dvere se hned odemknou sami od sebe.. Ale pri normalnim zamceni dalkou zustavaji zamcene. i spinace dle svetylek v introsi funguji.. Takze nerozumim tomu, co by mohlo byt spatne? Muze pomoct vymaz chyb?

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Goauld »

O jaky comfort modulu mluvíš netuším, ale alarm se dá napojit dvěma způsobama. Pokud auto podporuje komunikaci všeho přes CAN, tak přímo do sběrnice (alarm musí umět CAN) a pokud ne, tak se napojí na dráty od zamykání klíčem, jinak to zapojit nejde a žádny "comfort" moduly tomu nepomůžou :wink:

To že se zámek odemkne hned po zamčení tlačítkem zevnitř auta, znamená, že je buď vadnej spínač polohy zámku, nebo častěji studeny spoje na plošňáku, spínač otevřených dvěří má vliv jen na lampičku, neovlivňuje zamykání.

Ve FAQ o tom něco je http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=90" onclick="window.open(this.href);return false; uprostřed stránky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Batistuta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1299
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Stověžatá

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Batistuta »

Chlapi potřebuju vědět,který mám a kde odpojit dráty,abych přerušil povely od vložky zámku ( zamknuto,odemknuto) ,když se otáčí klíčem ? Koupil jsem si alarm,který se ovládá origo dálkou od auta ( bud blinky nebo klaksonem ) ,ale samozřejmě,otočení klíčem,ho dokáže vypnout,což nechci,tak to potřebuju odpojit,aby to nereagovalo na klíček,ale jenom na dálku.Mám rok 99 ne CAN . Díky za radu,v elektrice se moc nevyznám a než bych něco naměřil a proměřil,tak bych toho půlku zničil :) .

Ada_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 30.10.2010 15:05

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Ada_CZ »

Pokud chápu, chceš úplně vyřadit zamykání klíčem z funkce. Domnívám se, že budeš muset zrušit mikrospínače uvnitř tělesa zámku, na netu jsou pěkné návody jak se do zámku dostat - tenhle je perfektní: http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od majrek001 »

to je blbost nic se rušit nemusí.. stačí najít káble který při uzemnění zavřou / otevřou centrál a přerušit..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Ada_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 30.10.2010 15:05

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Ada_CZ »

Také bych se rád znovu poradil se zkušenějšími.
"Komfortním modulem" výše jsem měl na mysli řídící jednotku elektroniky.

Namontoval jsem alarm, ale mám problém se signálem otevřených dveří. Na autě mi jaksi blblo stropní osvětlení, částečně za to mohou LZ dveře, kde blbne i zamykání kolébkou (určitě je tam špatný spínač). Nicméně se mi už podařilo, že stropní světla fungují jak mají - s klíčkem v zapalování svítí/zhasínají hned. Při vytaženém je tam spoždění cca 15 sekund. Takže alarm bych měl rozchodit..., to se mi zcela nedaří:) Potřebuji do alarmu dostat info o stavu dveří. Rozdělal jsem stropní světlo a má tři kable - hnědý kostra, červenočerný a bílohnědý. Měl jsem zato, že BH je spínaná kostra, při měření jsem ale zjistil, že v různých situacích se tato sepnutá kostra nevypne, ale naopak přestane jít 12V do červenohnědého.. Nejsem si jistý, zda vše funguje jak má, byl by někdo ochotný rozepsat princip, jak jsou ta stropní světla ovládaná?

Při hledání závad jsem řešil i svazky v dveřích kufru, a tam jsem našel odpojený a uhnilý konektor spínače zámku. Rovněž 3 kontakty - Hnědý(kostra), hnědočerný, a hnědošedý (nepamatuju si na 100%). Světýlko kufru svítilo při spojení hnědočerného a kostry, k čemu je ten třetí - je to signál pro ŘJ? Takže při zavřeném kufru by měly být sepnuty kostra a ten hnědošedý?

Koupil jsem auto po kutilovi, nefunguje toho víc, takže při zjišťování, co má jak fungovat jsem vcelku bezradný a za jakékoliv tipy budu vděčný.

Ada_CZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 30.10.2010 15:05

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od Ada_CZ »

majrek001 píše:to je blbost nic se rušit nemusí.. stačí najít káble který při uzemnění zavřou / otevřou centrál a přerušit..
Máš na mysli ty kable co se řešily na předešlé stránce ohledně napojení dálky alarmu na centrál? Já jsem se domníval, že jsou tyto kabely použity k ovládání dveři i ze strany ŘJ, a tím pádem by po jejich přerušení zamykání nefungovalo vůbec (?) Také budu velmi rád za vysvětlení, protože to chápu špatně:)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: montáž alarmu návod

Příspěvek od majrek001 »

jj přesně ty.. ty káble dávají signál jednotce a tak přes jiné káble ovládá zámek a na ty samé káble jsou v zámku napojené mikrospínače co snímají natočení zámku a buď uděláš impuls tak že sepneš mikrospínač a nebo přes neorigo. DO
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“