Audio VW vs. Škoda

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
prowmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 29.05.2009 14:15
Bydliště: Holešov

Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od prowmen »

Zdravím véčkaři. Chtěl jsem s vámi prokonzultovat věc ohledně audia. Když jsem měl golfa (highline) byl vybavenej 8 reproduktory philips, 4 výškáče 4 basy. Naprosto dostačující a plný zvuk. Koupil jsem Octavku (elegance) koupil kvalitní rádio a nevím kde se ve škodovce stala chyba, ale chrčí tam jen nějaký papírový repro, jakýkoliv basy auto absolutně nepobírá, vizuálně je tam 6 výškových repro a 2 středy. Někde jsem dokonce četl, že je to výroba Tesla Valmez...? Investovat do lepšího audia neplánuju, ale jsem tím dost zklamanej. Co si o tom myslíte vy?

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od vtuni »

vw :arrow: das auto
škoda :arrow: simply clever
:mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

BORASK1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 313
Registrován: 31.08.2008 09:46
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od BORASK1 »

Je to bohuzial tak .Tiez mam kombinaciu VW highline a skodovka . Nemoze sa to porovnavat v zaklade ... do skodovky proste vzdy islo to co vyradili vo VW :)

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od favo »

Sice do audia moc nevidím, ale co jsem tak vyčetl a vyslechl od známích co tím žijí, tak je celkem podstatný rozdíl i v konstrukci dveří octávie a golfa. V golfu máte třeba stejně jako ve fábii vnitřní část dokonale uzavřenou, což tvoří ozvučnici jako v reprobedně, kdežto v octávii máte vnitřní část děravou a přelepenou jen jakousi hmotou což se projeví i na výsledném zvuku.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
prowmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 29.05.2009 14:15
Bydliště: Holešov

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od prowmen »

favo píše:Sice do audia moc nevidím, ale co jsem tak vyčetl a vyslechl od známích co tím žijí, tak je celkem podstatný rozdíl i v konstrukci dveří octávie a golfa. V golfu máte třeba stejně jako ve fábii vnitřní část dokonale uzavřenou, což tvoří ozvučnici jako v reprobedně, kdežto v octávii máte vnitřní část děravou a přelepenou jen jakousi hmotou což se projeví i na výsledném zvuku.
Nevím jak je to u fábie, ale je to tak jak říkáš. Golf má dveře udělaný uplně jinak, je to preciznější, stahovačka je tam na samostatným plechu atd...prostě co škodovka nepřevzala od vw to nestojí za nic...musím zmínit i kastli která je narozdíl od vw měkká jak bahno a při tvrdším kontaktu hned promáčklá...prostě ta kvalita je tam rozdílná

Uživatelský avatar
prowmen
Řidič
Řidič
Příspěvky: 135
Registrován: 29.05.2009 14:15
Bydliště: Holešov

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od prowmen »

Všichni si to dělají tak, že ty díry i celou plochu dveří polepí tlumícím materiálem. Tím pádem vytvoří ozvučnici obdobnou golfu, ale pak to musí být paráda to servávat a kuchat když slítne okno na plastovým jezdci, kterej se narozdíl od golfu nedá nahradit litinovými jezdci.

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od favo »

Když otom mluvíš tak jsem nedávno řešil problém otcovi octávie kdy mu přestal fungovat centrál na dveřích řidiče a jede jen na klíč a tak jsem po prostudování všeho možnýho i nemožnýho rozkuchal dveře řidiče a nestačil se divit. Nechápu který inteligent dal celou jednotku do vnitřní části dveří kde na ní teče voda z oken, když v golfu je krásně pod tapecem kde jí nic nehrozí. Ve VW to šlo už v roce 98´a kokta 2004 to má takhle na prd. Samozřejmě byly zoxidovaný kontakty i když konektor měl být vodotěsný, ale do vnitř jsem lézt nechtěl protože na to nebyl čas.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
vwdejv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 24.01.2010 13:57
Bydliště: Karlovarsky kraj

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od vwdejv »

Čus KlubaciNa to co potřebuju poradit patři taky do audia .
Koupil jsem si použitej zesik vse napojil na novy subač, ale při pada mi že přes te zesik jenom přejde ten zvuk a nic nezesili děla to same i po nastartování . Tak sem počase kopil nový zesik z výkonem jednou tak vět ším než ten subač ale je to ta samá situace zesik je výkon-1600w a subw-850w , cinče jsem daval taky nový Hifonics .Byl bych Vam všem vděčnej když by mi někdo poradil i uplnou maličkost . Už fakt nevim co stim. Diky Všem :good: :taunt:

Uživatelský avatar
00Inferno00
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 265
Registrován: 28.08.2010 18:49
Bydliště: Dolní BenešoVW

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od 00Inferno00 »

Buď zahoď zesilovač nebo subwoofer, dokupy to fungovat nebude. Zesilovač má větší výkon než je max. povolený příkon subwooferu :idea:
VW Passat B8 Variant 2.0TDI 110kW DYNAUDIO Confidence, DiscoverPRO, R-Line sportovní paket

Uživatelský avatar
mikyna
Řidič
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: 24.06.2010 20:38
Bydliště: Rakovnicko

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od mikyna »

Nazdárek- upřimně jsem dveře u octavie neměl rozebrané, ale nedala by se ta díra ve dveřích zadělat nějakým lehkým kovem? Kusem hlíníku a přidělat ho ke dveřím nýty???Ovšem mezi to dát nějakou těsnící hmotu, aby to nerezonovalo???

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od majrek001 »

tady to mají trochu řešený http://www.prohifi.cz/rady-a-navody/tlu ... -octavia-i" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Audio VW vs. Škoda

Příspěvek od majrek001 »

00Inferno00 píše:Buď zahoď zesilovač nebo subwoofer, dokupy to fungovat nebude. Zesilovač má větší výkon než je max. povolený příkon subwooferu :idea:
ale zase max. výkon máš ve špičkách to tam není pořád, raději by bylo vhodné se bavit o RMS výkonu a stejně pokud nemáš zesik naplno tak to musí subwoofer ustát.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“