Světlo zpátečky - lepší žárovka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od skacel99 »

no do těch 3w bych určitě nešel,nebude to kloudně svítit a ta 6w vypadala dost divně,jako by tam byly normální diody...

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od skacel99 »

martony píše:Taky jsme zkoušel všechny možný LED který se daj koupit, ale nebylo to pořád ono tak jsem se pustil do výroby vlastních a teď je to super :D Taky jsem se setkal s LED o výkonu 4w které svítily stejně jako LED o výkonu 2w takže na tom aukru bych tomu zrovna moc nevěřil :)
hele každopádně by mě zajímalo,jak tam máš zapojenou tu krabičku s odporama.Nevím,jak je to na GIV,ale já na GIII mám v zadním světle takový plato,na kterým jsou všechny žárovky pohromadě a do toho plata vedou 2 konektory.na GIV jsou žárovky asi zvlášť,že?

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od favo »

Mám doma policejní baterku s 30W LED a to už je maso jen samostatně jsem je zatím nikde neviděl. :( Za chvíli kouknu na GM electronic zda tam něco mají akdyž ano poběžím co nejdřív nakupovat a mezi svátkama se bude kutit, takže díky za dobrý tip. :wink:
Mám vzadu taky plato se všemi žárovkami. Koukal jsem též že má vyvedenou jednu žárovku i s objímkou.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od tomikanec »

ty vole to je fakt maso jak to sviti...a ja mam na G taky plato se zarovkama,,takze to tam nedostaneme,,,tak az nekdo neco vymysli tak to nahodte,,,myslim kdo ma to plato se zarovkama,,dikyyy

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

skacel99 píše:
martony píše:Taky jsme zkoušel všechny možný LED který se daj koupit, ale nebylo to pořád ono tak jsem se pustil do výroby vlastních a teď je to super :D Taky jsem se setkal s LED o výkonu 4w které svítily stejně jako LED o výkonu 2w takže na tom aukru bych tomu zrovna moc nevěřil :)
hele každopádně by mě zajímalo,jak tam máš zapojenou tu krabičku s odporama.Nevím,jak je to na GIV,ale já na GIII mám v zadním světle takový plato,na kterým jsou všechny žárovky pohromadě a do toho plata vedou 2 konektory.na GIV jsou žárovky asi zvlášť,že?
Plato se žárovkami tam nemám protože to nejsou originální švětla.Obrys,brzda,mlhovka jsou LED diody a blinkr + zpátečka jsou klasické patice jak je vidět na fotce.Odpor jsem připojil tak že jsem přerušil plusový drát který vede do prostřed patice a připojil jsem na něj odpor,bok patice je teoreticky jasný mínus :D

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od skacel99 »

pak to už chápu,nevěděl jsem,jaký světla tam máš

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od Goauld »

Jenom podotknu, že zpátečky mají mít podle vyhlášky taky určitou minimální a maximální svítivost, takže narvat tam něco co bude tvořit dojem skoro předních světel, taky není zrovna ideální stav.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od skacel99 »

ale asi po tom policajti nepůjdou tak,jako po HIDkách

Uživatelský avatar
golfi4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.12.2011 00:20
Bydliště: Mělník

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od golfi4 »

docela peckový, svítí to jako pitomí.z jakých ledek ji to postavil??? kdyby se ti to chtělo zveřejnovat tak rovnou řekni velikost rezistoru a to menusím hledat v katalogu a vypočítavat. proč budu něco vymíšlet když už je to vymyslené. :-)
díky tobě

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od martony »

golfi4 píše:docela peckový, svítí to jako pitomí.z jakých ledek ji to postavil??? kdyby se ti to chtělo zveřejnovat tak rovnou řekni velikost rezistoru a to menusím hledat v katalogu a vypočítavat. proč budu něco vymíšlet když už je to vymyslené. :-)
díky tobě
Již jsem tady psla na druhé stránce stručný návod jak proběhla tvorba.
martony píše:Koupil jsem dvě LED žárovky s paticí BA15S které jsem hned vykuchal tak abych měl jen tu kovovou část patice.Hlavním zdroje světla je LED http://www.ledmoduly.cz/ledmodul/eshop/ ... 133-W724C0 a taky jsem koupil parabolu určenou přímo pro tuto LED diodu http://www.ledmoduly.cz/ledmodul/eshop/ ... -BOOM-P7-W.Následova výroba hliníkové krabičky ve které jsou přišroubovány odpory pro LED.Krabička zároveň slouží jako chlazení odporů.Já jsem měl pouze tento nápad,ale výrobu provedl strejda elektrikář který si vypočítal odpory a vše kolem.Odpory jsou sice Tesla :) ale fungují jak maj.Kdo by se chtěl pustit do výroby nebojte se toho :laugh: když by bylo něco nejasného tak poradím.

Uživatelský avatar
dtommi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 06.12.2008 18:56
Bydliště: Sokolov

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od dtommi »

Víc než vyrábět si vlastní,, nestačilo by tam strčit jen výkonnější led? Jako je třeba tahle:

Kód: Vybrat vše

http://www.tuning-centrum.cz/product/58773-bila-led-zarovka-s-patici-ba15s-jednopolova-21w-36led-1ks
Vím, že v samotném popisu je, že žárovka není schválena pro provoz na pozemních komunikacích a je tedy určena pro tuningové účely, ale jak to už někdo psal. Policajtům stačí, že vidí, že svítíš ve předu, nic víc. A pak, hlavní důvod silnějších je fakt, že některé sériovky jsou prostě slabý a pak, jak má člověk do některých tmavých míst couvat...

Tak mě jen zajímá, jestli někdo má zkušenost, s těmahle výkonnějšíma...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od majrek001 »

když už tak bych spíš volil SMD čipi ty mají vyšší svítivost třeba něco takového http://www.stualarm.cz/produkt/95103-le ... 8led/3smd/" onclick="window.open(this.href);return false;
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od skacel99 »

tohle nebude ono,protože každá ta dioda svítí jinam a nemáš okolo parabolu,která usměrňuje tok světla :wink:

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od favo »

Tak tak o víkendu jsem montil park asistent a koukal jsem znovu na to světlo zpátečky a dokonce prostor nad žárovkou je celý vyřízlý, snad kvůli větrání či co. Každopádně s takto debilně řešeným světlem jde víc světla do kufru jak na silnici. :|
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Světlo zpátečky - lepší žárovka

Příspěvek od VW-DEANE »

martony píše:S tím pochromováním nevím nevím jak to půjde tady není asi mnoho možností na rozebrání být to jako přední světlo kde se dá odlepit sklo tak by to byla pohoda
Čo máte všetci s chromovaním, v origo svetlách sa nič nechrómuje, ani v predných. Je to hliník!!!
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“