špatný start

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: špatný start

Příspěvek od tomakecTD »

Já se ti nesměju, sám jsem to tak dělal na felicii. Ale tam ta klapka byla špatná, bylo to jedinné řešení. Nastavit ty otáčky by mělo jít. Zkusím pak mrknout do VISu. Ale stejně si myslím, že to moc nepomůže. Motor by si měl udržovat otáčky normálně, ne že se najednou vymažou z ŘJ data. Lambda regulace by měla být ok, klapka - potenciometry a krokový motorek, snímač otáček, teploty, lambda - lambda regulace. Prvně prostě napíchnout na vag, mrknout na hodnoty za studena, za tepla, porovnat s manuálem. Když ok, zahřát, provést přizpůsobení ŘJ - vymazání adaptace, po té provést základní nastavení klapky. Kdyby byla vadná, napsalo by ti to nelze provést. Chce to ten káblik a hrát si no :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: špatný start

Příspěvek od Martin Zbořil »

kablik nemam musim dělat u znameho ale až po novem roce on nema profi dia.. aůr tuším že no´tasa usb kabel takže až tam pojedu ukažu mu tuhle konverzaci a ukažumu ten obrazek viz stranka 1 a uvidim jetli to bude umět jestli ne budu doufat že se tu anjde někdo naforku z ostravy nebo z okolí třeba cca 30 km od ostravy a ma vag aje profik klidně zajedu zaplatim nebo dovezu nějaky ten litr na zahřati x-)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: špatný start

Příspěvek od tomakecTD »

Hej já dával za diagnostiku kdysi 3kila, po té přes známost 50-100,- a pak se mi nechtělo dávat nic. Mám kabel z aukra za 300,- a funguje super :) Taky si ho kup, časem se s tím naučíš a máš po trápení :) jinak určitě ti někdo pomůže si myslím že nebude problém :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: špatný start

Příspěvek od Martin Zbořil »

jako kabel co nepotřebuje pc myslíš takovou tu ruční?? diag .... ??

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: špatný start

Příspěvek od Martin Zbořil »

jo chalani jen tak teď večer mrknu na chladici kapalinu jestli mi za jízdy nevytekla bo mito zezačatku špatně těsnilo to čidlo :-D bo sem rpomačkl tu gumu ale ptoom ok no a čučim nato jak mam nastartovany motor a co ejhle ve tmě nevidim ne že nevidim nic :-D ale ouha jiskra prava svíčka probijí docela decentně ale ito muže být problem ne?? při studenem motoru když jiskra misto toho aby jiskřila unitř tak auto muže kvuli toho i vynechavat ne?? tose mi taky zdalo divne že to po vyměne rozdělovače a svíčkach a kablu prostě sem tam za 15taktu vynechá a cuká možna až sprovozním fo´tak na mobilu natočim video ale teď se jde spát bo zítra naročny den takže chalpi všechno nejlepší do noveho roku a ať nám slouží auta ještě několik let věrně.-)

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: špatný start

Příspěvek od tomakecTD »

No to si piš, že to dělá problém jako prase! :drinks: svíčky a kabely dokáží nadělat spoustu paseky :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: špatný start

Příspěvek od Martin Zbořil »

aco to muže být kostra ?? jeto jemny probijeci zablesk asi jako u zapalovače trošku jemnější ale za tepla to neděla jenom za studena :-D

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: špatný start

Příspěvek od tomakecTD »

Je to špatná izolace kabelu :) Už jsem se s tím setka :) díky tomu auto špatně startovalo a pak jelo na 3 válce. Všechny 4 nové kabely problém vyřešily a jelo OK :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný start

Příspěvek od iroc »

Ahoj Tak jsem si pujčl VAG COM ale nic jsem v tom nenašel je to nějaká starší verze není to VIS ale jen VAG COM a kabel se připojuje přes com port do PC a ani jsem v tom nikde nenašel nastavení klapky asi budu potřebovat ten VIS co jse se tu dočetl. Co mi jen podařilo naít tak přístrojovku a něco ohldně ABS ale jinak nic... Kabel přes USB budu mít ve středu tak ještě ten program. už propadám čirému zoufalství stále brblá zastudena.... a zdechá .

PS kable jsou nové od tesla blatná. Leda že by byli na ko*ot ale cvične jsem tam dal straé co tam byli a bez změny stále za studena na ko*ot
Martin Kolín

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný start

Příspěvek od jurod »

Ve VISu neuděláš nic... tam jsou jen informace jak na to... popisy závad a podobně... je to informační systém.
Potřebuješ VAG. Hoď mi sem tvůj email a pošlu ti ho. Jinak dnes jdu slavit, tak možná až zítra kdybych to nestihl :lol:
Tu klapku je třeba nastavit.
Tak všem šťastný nový rok... :drinks:

:arrow: Martin Zbořil - na AKL otáčky nenastavíš přes VAG. Natoč video co ti to dělá... a taky vyměň ten kabel co ti probijí...

Jinak pro všechny co mají AKL mám dokonce udělané video VAGu jednotlivých skupin, jaké ukazují hodnoty. Aby se vám lépe porovnávalo....
Tak potom pokud by byl zájem to někam hodím...
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: špatný start

Příspěvek od Martin Zbořil »

dobra natočím ale až po novem roce udělam ho v dobre kvalitě kdyby nahodou vaše oko zaznamenalo enco špatně pučim si od kamoše hd kameru :-)

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný start

Příspěvek od iroc »

Ahoj tak video ti taky natočím zítra v garáži za světla i se zvukem. Další poznatek dnes jsem se byl projet a cca v 110 jsem vyřadil a auto zdechlo tak jsem dojel setrvačností a pak zastavil a nastartoval a jel dál za ten VAG ti budu vděčný jo a to videjko beru rád se na to podívám co to bude už aby mi ten USB kabel dorazil. V týdnu to dám na změření tlaku paliva a kontrolu vstřikovacích ventilů jestli stříkají jak mají . Pak příjde na řadu klapka. Jeěte prosím o jedno info je li klaplka špatná tak ji servomotr prostě zavírá a otevírá na volnoběh a třeba to zdechne že.
Martin Kolín

Uživatelský avatar
iroc
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 235
Registrován: 28.08.2008 12:54
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: špatný start

Příspěvek od iroc »

PS též přeji všem štatstný nový rok.

Kdybch tu káru nepotřeboval na ježdní do práce tak na to dlabu. a udělám komplet rozborku :)
Martin Kolín

Martin Zbořil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 177
Registrován: 04.08.2011 11:20

Re: špatný start

Příspěvek od Martin Zbořil »

panove jedu tak an chatu auto necham v kopcu čumakem nahoru takže sitam hodim 3 bez ručky a auto jelo dolu ne plynule ale jakobyse vypouštěl tlak z valcu popojel zastavil se pomaluse rozjižděl a zase popojel auto sem radši podložil a dál ručku musím řict čím dál větší katastrofa :-((

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: špatný start

Příspěvek od tomakecTD »

Todle se mi stalo v kopci s dodávkou plně naloženou něco kolem 3,5tun byla úplně plná. Jestli to byl fakt hodně velkej kopec a byla to 3ka, je to možný, je vždy dobrý dávat 1ku nebo zpátečku :roll: Ale je fakt že todle se mi nestalo, ani jsem to nezkoušel vždy dávám ručku. Jednou sem parkoval v kopci s felicii a měl tam kvalt, ten vyskočil a autíčko popojelo tak metr a opřelo se o kamošovo auto, takže vždy jen ručka :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“