Výhřevy sedaček

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
kava
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.06.2010 22:33
Bydliště: Chotěboř

Výhřevy sedaček

Příspěvek od kava »

Ahoj pánové, chtěl bych dát výhřevy sedaček. Měl jsem tam teď obyč dečku. Můj dotaz zní, zda má kolečko na regulaci samostatný termostat? Že bych to připojil na tu dečku za pár kaček a zašil bych je do sedaček. Díky

petrpetrpetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 26.07.2010 10:24
Bydliště: Okolobrna

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od petrpetrpetr »

Termostat je součástí dečky. Starší origo dečky mají ještě klasický termistorový, velká část nových deček má už polovodičové. Proto staré dešky mají 4 dráty, ty nové jen 2.

kava
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.06.2010 22:33
Bydliště: Chotěboř

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od kava »

Díky, takže to vypadá, že budu muset koupit origo. Chtěl jsem tam napasovat ty z obchodáku. Jednu jsem totiž kdesi dostal, jako bonus.

petrpetrpetr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 26.07.2010 10:24
Bydliště: Okolobrna

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od petrpetrpetr »

Origo stoji 2500 jeden kus. Muzes pouzit ty z obchodaku, ale musis vyndat ze starych decek ten termistor a pouzit puvodni kabelaz i kvuli konektoru.

Uživatelský avatar
roberto77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.12.2011 11:48

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od roberto77 »

ahoj neviete mi poradit robil som vyhrev sedacky nasiel som miesta prepalu tie som preletoval zaizoloval odpor mi ukazovalo 5,2 a nehreje aj prepipat isla,prud do nej ide regulator zameneny s druhej strany tam mi to ide a stale nic!!!Neviete kde by to mohlo byt este zle?Dik za odpovede
Přílohy
decka je pod molitanom hned pod alcantrou
decka je pod molitanom hned pod alcantrou
Naposledy upravil(a) roberto77 dne 02.01.2012 18:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rayan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 58
Registrován: 19.11.2009 20:10
Bydliště: SR

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od Rayan »

Máš odtrhnutý termostat v dečke , rozpáraj dečku a priletuj to . Sleduj dva tenšie vodiče , tie idú k termostatu. Termostat je označený na fotke.
Přílohy
20.jpg
20.jpg (30.74 KiB) Zobrazeno 605 x
VW PASSAT HIGHLINE 3BG 1,8T chip 195 PS + LPG r.v.-2001

Uživatelský avatar
roberto77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.12.2011 11:48

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od roberto77 »

Rayan píše:Máš odtrhnutý termostat v dečke , rozpáraj dečku a priletuj to . Sleduj dva tenšie vodiče , tie idú k termostatu. Termostat je označený na fotke.

no skusim ho najst ale ja nemam tento typ decky ja budem mat asi carbonove ja mam ten odporovy drot na husto a do mriezky a tie tensie kable ide kazdy zvlast bielocierny a hnedocierny sa mi tak zda uz si nepametam bude to tym teda ak ano tak asi odpadnem :-))) potom dam vediet ci to slape

Uživatelský avatar
roberto77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.12.2011 11:48

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od roberto77 »

roberto77 píše:
Rayan píše:Máš odtrhnutý termostat v dečke , rozpáraj dečku a priletuj to . Sleduj dva tenšie vodiče , tie idú k termostatu. Termostat je označený na fotke.

no skusim ho najst ale ja nemam tento typ decky ja budem mat asi carbonove ja mam ten odporovy drot na husto a do mriezky a tie tensie kable ide kazdy zvlast bielocierny a hnedocierny sa mi tak zda uz si nepametam bude to tym teda ak ano tak asi odpadnem :-))) potom dam vediet ci to slape[/quote


cidlo prepajkovane a nehreje:-( asi je odpalene lebo na fungujucej decke som nameral 25,3Kohm za studena a cca pri 20 stupnoch 13,4 Kohm?tak vymenim a uvidime:-))

Uživatelský avatar
roberto77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.12.2011 11:48

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od roberto77 »

cidlo vymenene a na pocudovanie hreje :-)uvidime dokedy :-)

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od Alda »

jenom se zeptám, když dečka strašně topí až je to nepříjemné a nastavení mám na 1, tak to taky dělá to čidlo ?

Alda

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od proche77 »

Alda píše:jenom se zeptám, když dečka strašně topí až je to nepříjemné a nastavení mám na 1, tak to taky dělá to čidlo ?

Alda
myslim že jo,nevypina termostat a proto to hřeje do maxima,zkus ještě přehodit ovladače mazi sebou

Alda
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od Alda »

proche77 píše:
Alda píše:jenom se zeptám, když dečka strašně topí až je to nepříjemné a nastavení mám na 1, tak to taky dělá to čidlo ?

Alda
myslim že jo,nevypina termostat a proto to hřeje do maxima,zkus ještě přehodit ovladače mazi sebou

OK, zkusím a dám vědět ( ale ty ovladače jsou stejný ne ? ).

Alda

Uživatelský avatar
proche77
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1402
Registrován: 16.12.2008 18:13
Bydliště: pozořice JICH MoraVWy

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od proche77 »

to viš že jo,ale mužeš je prohodit,jestli neni jeden v čudu

Uživatelský avatar
roberto77
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 31.12.2011 11:48

Re: Výhřevy sedaček

Příspěvek od roberto77 »

moze to byt aj ovladac aj termostat,skus odmerat termostat pod sedadlom alebo priamo od ovladaca cca pri 20 stupnoch a ked bude ukazovat menej ako 10kohm tak je vadny termistor

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“