rozsvítila se mi kontrolka

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od luk.ass »

čus chlapci,dnes jedu z prahy a při 210km/h se mi rozsvítila kontrolka,po vypnutí motoru a opětovným nastartování zhasla.poté po 15min zastávce se zase rozsvítila a po zhasnutí motoru a opětovným nastartování opět zhasla.popíšu ji co nejlíp budu moci: kroužek,kolem kterého jsou na každé straně 3 čárky po obvodu a v německé příručce se píše u ní tohle: Bremsbelag-Verschleiss-Anzeige* takže co to znamená víte někdo?díky za rady.
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od tom.ik »

čidlo brzdovych destiček,máš je sjetééé :P
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
bohumil
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 09.01.2010 16:37
Bydliště: Srdce Vysočiny
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od bohumil »

Podle mně je to signalizace opotřebení brzdových destiček
Passat Variant Kombi B6 2006 2,0 TDi Highline 125kW BMR
Passat Variant Kombi B5,5 2003 1,6 ALZ

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od luk.ass »

no něco podobnýho mi to přeložilo přes wikipedii,takže jsem rád,že to není nic horšího.a to signalizuje pouze předek nebo i zadek (přední i zadní maj kotouče)
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
napster
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6483
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kolem MB a nebo PHA
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od napster »

jen předek tušim. jinak můžeš mít i málo brzdový kapaliny :wink:
Lepší mrtvej,nez druhej!!!
Skoda Superb II TDI elegance 2010 125kw
čištění interieru,exterieru, pece o kozene interiéry, lesteni,korekce laku. Ochrana laku. Detailing Mlada Boleslav a okolí

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od 1Martas1 »

luk.ass píše:no něco podobnýho mi to přeložilo přes wikipedii,takže jsem rád,že to není nic horšího.a to signalizuje pouze předek nebo i zadek (přední i zadní maj kotouče)
Signalizuje to jen předek.Mužeš mit přerušeny kabel co vede k těm destičkám,to jsem měl ja.

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od luk.ass »

no tak já se prvně podívám jak na tom jsou desky s kotoušema a pak to teprve budu řešit dál jestli nový nebo kotouče s deskama nebo jen blbne kábl.ale je mi divný,že se to rozsvítilo při dosažení 210km/h (měl jsem nohu na plynu,nikoliv na brzdě),až pak jsem přibrzdil když se to rozsvítilo a ještě víc divnější mi přijde,že pokud je opotřebovaná destička,tak je opotřebovaná,přičemž kontrolka by měla svítit dokud se to nevymění a ne že zhasnu motor a po nastartování je zase pryč.po celou dobu jízdy při brždění se nerozsvítila,až když auto zase chvilku stálo.no uvidím co tam bude za problém.každopádně teď po Vánocích by bylo nemylý strkat peníze za brzdy.ale jinak díky všem za odpovědi.
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

1Martas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 28.02.2009 12:59
Bydliště: Plzeň

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od 1Martas1 »

luk.ass píše:no tak já se prvně podívám jak na tom jsou desky s kotoušema a pak to teprve budu řešit dál jestli nový nebo kotouče s deskama nebo jen blbne kábl.ale je mi divný,že se to rozsvítilo při dosažení 210km/h (měl jsem nohu na plynu,nikoliv na brzdě),až pak jsem přibrzdil když se to rozsvítilo a ještě víc divnější mi přijde,že pokud je opotřebovaná destička,tak je opotřebovaná,přičemž kontrolka by měla svítit dokud se to nevymění a ne že zhasnu motor a po nastartování je zase pryč.po celou dobu jízdy při brždění se nerozsvítila,až když auto zase chvilku stálo.no uvidím co tam bude za problém.každopádně teď po Vánocích by bylo nemylý strkat peníze za brzdy.ale jinak díky všem za odpovědi.
Jasne,kdyz je sjeta deska,tak to sviti dokud ji nevymenis.Tak mozna ten kabel

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od Mažňák »

nebo málo brzdovky, jinak já měl zadní desky sjeté až na kov a nic nehlásilo jen předky
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od luk.ass »

díky kluci.ještě jsem na to neměl čas,ale určitě to bude kabel,protože dneska jsem najel okolo 30km a nic nesvítí.
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
milazar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 121
Registrován: 27.08.2010 14:28
Bydliště: Praha

Re: rozsvítila se mi kontrolka

Příspěvek od milazar »

Pokud jsou už v horším stavu tak se opravdu ze začátku stává že kontrlolka jen problikává občas,asi ten kontakt v té destičce...měl jsem to podobně,ještě jsem něco najel a pak to jen svítilo...kámoš na Superbéčku taky podobně..

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“