ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
MECHANIKMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.05.2008 23:13
Bydliště: štíty

ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od MECHANIKMAN »

nazdar,nějak memůžu odhalit důvod ztrácení vody z chlazení?!do motoru nejde a kaluž pod autem taky nebejvá...... :(

bartlll
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 28.11.2010 08:54

Re: ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od bartlll »

Zdar,jak víš že do motoru nejde?? Kolik vody dolejváš a jak často?? Z největší pravděpodobností v tom lepším případě máš fouklí těsnění pod hlavou. V tom horším případě prasklá hlava. Chce to co nejdřív rozdělat a zjistit. Protože když s tím budeš jezdit,tak zasereš celej motor,střiky,sání apod.. a oprava je pak o dost drší!!Měl jsem tohle v létě a jezdil jsem s pašíkem 3 měsíce,než šel do servisu,"bo nebyl čas". A dolejval jsem 1,5L po 50km když jsem mu šlapnul,tak ješte dřiv.
Tlakuje ti nádoba??

MECHANIKMAN
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 19.05.2008 23:13
Bydliště: štíty

Re: ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od MECHANIKMAN »

nádoba netlakuje,do motoru nejde protože nepřibejvá olej,jo a dolejvám strašně nepravidelně,někdy jednou za měsíc a někdy třeba dva dny po sobě a pak zase klidně je tejden klid........

Uživatelský avatar
karboon
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 04.12.2010 10:45
Bydliště: Cheb

Re: ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od karboon »

MECHANIKMAN píše:nádoba netlakuje,do motoru nejde protože nepřibejvá olej,jo a dolejvám strašně nepravidelně,někdy jednou za měsíc a někdy třeba dva dny po sobě a pak zase klidně je tejden klid........
Dej na přepad expanzky hadici+flašku a uvidíš jestli to tlakuje... Já mám to samí Mě to tlakuje do expanzky takže mám v čudu palici. vyměnil jsem těsnění a nenechal jsem srovnat hlavu a po ujetých cca. 10tis. km to fouklo znova. Takže to budu dělat znova s tím že jí už nechám srovnat+tlaková zkouška :pleasantry:
VW T4 2.5 TDI (ex)
VW GOLF III VR6
VW TOUAREG R5

Uživatelský avatar
kenyacek
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 26.08.2008 09:39
Bydliště: Někde na Jížní Moravě poblíž Vyškova se pohybuju

Re: ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od kenyacek »

Nebo taky možná prorezivělý chladič v rohách, častá závada, tím pádem ti to začne unikat až když se chladič pořádně zahřeje a ztratí se ti to všechno za jízdy, proto nemáš pod autem kaluž. Možná bude chyba jinde, každopádně stojí za to to taky zkontrolovat.
Co dělá lenochod, když hoří les? Hoří taky

Uživatelský avatar
andilek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 244
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Velká Dobrá Okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od andilek »

Mel jsem to na dvou golfech.Pokazde tesneni pod hlavou.Vymenit a nechat srovnat hlavu.Nekdy jsem nedolil ani deci po 100 Km a nekdy po 20 Km klidne 2 L.Proste to bylo nahoda.
Benzin patri do zapalovace,nafta do kamen.
Proboha na co budeme jezdit?

Uživatelský avatar
Vadoho
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 372
Registrován: 11.02.2008 20:48
Bydliště: Tábor

Re: ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od Vadoho »

Už sem jich dělal spousty a většinou buď prasklá hlava nebo malinko fouklý těsnění,olej nepřibýval,auto nehulilo,prostě záhada.Sundat hlavu,nechat jí srovnat odtlakovat a nový těsnění a bude klid.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrácí se voda-pašík 1,9 tdi

Příspěvek od Gixxer »

prvni bych se podival na ten chladic ono to je na nem videt teprv az dolivas 2litry za den a kdyz bude met rohy suchy tak hlava ale este to muze tyct zezadu z domku od hlavy
.

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“