Tak jsem Nedojel - rozvody?

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
BorMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.06.2009 20:19

Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od BorMa »

Zdravím. Předesílám, že jsem motorová LAMA a je docela možné, že to tady někde někdy běželo. No a jelikož jsem nenašel a je to pro mě záhada, tak pokud by jste někdo věděl, tak jsem vděčný za jakýkoli nápad. K problému. Dneska jsem jel se svým Pašíkem 1,8T AWT a při dojezdu ke křižovatce v něm něco škublo a začalo to pískat jak bruska. Dojel jsem na parkoviště a vypnul a znova nastartoval. Zvuk stejný, ale jelo to. Po cca 1 km jsem zaparkoval a za cca 10 minut jsem chtěl odjet. A už to nešlo. Slyšel jsem točit startér, ale jak kdyby na prázdno. Po poradě jsem se známým koukl na klíňák (při startování)...ten se točil. Oddělal jsem kryt rozvodu, ale rozvoďák při startu nic. Na první pohled vypadá napnutý a tak mě nenapdá co by to mohlo být. Jsem si myslel že se všechno točí od klikovky, ale asi se od dob felicie hodně změnilo. Jak píšu jsem lama, tak pokud má někdo nějaké vodítko, tak díky za něj.
PS: Stejně to skončí v servise...jde mi jen o to najít odpověď než to tam povezu...jsem takový rejpal :-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od xerxes »

jediný co by se mohlo stat tak to že by se protáči ozubeni nahomu rozvodáku na klikovce aspon podle toho co píšeš to tak vypadá :roll:

BorMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.06.2009 20:19

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od BorMa »

Tak je to ta horší varianta. Rozvody - prasklý řemen a to tak šikovně že to nešlo vidět až po sundání krytu rozvodu. Takže mě čeká hlava dolů oprava hlavy a ventilů. Nové rozvody a bůh ví co ještě. :-( Rozcupovaný je solidně. Tímto doporučuju servis Heller - OVA, který původnímu majiteli měnil ozubený řemen - to jsem si myslel že se mění vše a to i vodní pumpa, která v tom má asi prsty. Zase se hold vyměnily pouze díly co jdou vidět.
Díky všem.

Uživatelský avatar
Flico
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1634
Registrován: 26.10.2008 09:55
Bydliště: Divokej západ u Plzně

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od Flico »

na druhou stranu pokud zakaznik chce vymeni mu jen remen - samozrejme bez zaruky takze otazka je kde je pravda jestli servis neco zfusoval, nebo chtel zakaznik usetrit

BorMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.06.2009 20:19

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od BorMa »

Máš pravdu to se nikdo nedoví, ale měli ho upozornit což asi neudělali. Mimo jiné jsem při koupi měl k dispozici výpis prací dle servisky.....teď už si nejsem jistý jestli tam byla výměna Vodní pumpy a kladky s napínákem, ale cena byla docela vysoká úrčo přes 30tk což by plus mínus na tu dobu odpovídalo. Je to jen moje blbost, že jsem si nenechal preventivně vyměnit. Pozdě bycha honit.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od xerxes »

jej tak to je blbé,musela se jedině kousnout pumpa :?

BorMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.06.2009 20:19

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od BorMa »

S největší pravděpodobností tu nude pumpa. Už jsem odtáhl ke známénu do servisu který se s tím popere. Uvidíme co vše šlo do háje s tím.

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od Gixxer »

jednou semi stalo ze auto k nam dojelo se zaseklou pumpou a remen se tocil dal a zakaznik sel pro nas a ze mu tece nekde voda a z motoru strasny zvuky a od rozvodu strasny zvuky ale nepotkalo se :D kurna ten mel takovy stesti :D
.

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od Mart48 »

takže co tu čtu tak to fakt nechápu jestli tomu dobře rozumím tak kvůli tomu že se zasekla vodní pumpa se roztrhl rozvodák a potkal se motor?ale není snad pravdou že všechny 1.8 maj vodní pumpu na samostatným klínaku mezi vodní pumpou a čerpadlem posilovače a teprve posilovač je napojenej na centrální klínak kterej je spojenej s rozvodovým jen kolem klikoví hřidele.Já jen že pumpu a rozvodák od sebe dělí dva klínoví řemeny takže by se spíš přetrch jeden z nich ne?poháněná pumpa rozvodákem je akorát u 1.6 AHL ne?De mě o to že sem nedávno sám měnil rozvody a na vodní pumpu sem se vykašlal takže mě dosti tato diskuze vystrašila.
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

Uživatelský avatar
Gixxer
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od Gixxer »

nektery 1.8T maji pumpu zvlast a nektery ju maji jako soucast rozvodu,musis se podivat , jde videt zvrchu vypada ,,jak,, na dvojkovym golfu nebo trojkovym
.

BorMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.06.2009 20:19

Re: Tak jsem Nedojel - rozvody?

Příspěvek od BorMa »

Zdar, tak je opraveno. Trošku se to protáhlo, protože nebyl čas a hlavně byla kosa jak z nosa. Původ byl dle předpokladu vodní pumpa. Neměla holka žádné lopatky a byla ohlá, takže se sekla a roztrhla rozvoďák. Výsledkem byly potkané 4 výfukové vnetily a 4 sací ventily. Sečteno podtrženo 8 ventilů, 8 zdvihátek, zabroušení sedel všech ventilů a přetěsnění - výměna gufer u všech ventilů, těsnění pod hlavu, šrouby "do" hlavy a nové rozvody. K tomu nové těsnění pod pumpu a spousta serepetiček, které vyplynuly při rozborce. Hlavu mi opravili ve firmě která se na to specializuje. Jó a vrtule pumpy se prý rozšlehala, tak že se musely vyfoukat kanálky pro vedení vody přes motor. Zbyl mi z toho talisman na památku a to ohlý ventil a jedna rada pro všechny na závěr. Až si koupíte starší auto, tak si nechte vždycky udělat rozvody a to i v případě kdyby to bylo koupeno od vás samých :-) Což asi stejně všichni víte.
BTW: pro mart48 U 1.8 AWT je vodní pumpa skutečně na rozvodu - má ozubení. Klíňák jsem měnil shodou okolností taky, byl popraskaný. Podle mě stačí odklopit kryt rozvodů a kouknout, pumpa jde většinou vidět jak píše Gixxer

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“