Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
SIRAEL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28.12.2011 19:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od SIRAEL »

ahoj,
nenašel jsem konkrétně svůj problém a tak to zkusím v krátkosti, jestli z Vás někdo něví, jak nejrychleji a nejlevněji řešiti :)

věřím, že Vás pobaví 2 způsoby otevírání mého pašíka.... :)

- Když otevřu kufr tlačítkěm v řidičových dveřích, kufr se odemkne a po cca 2 vteřinách se zase přizamkne, takže sice zůstane odemčen ale nejde otevřít,je jen "pootevřen" ... takže dvoumužná varianta stylu "mačkám, otvírej" nebo zkoušení a mačkání mikrospínače v zadních dveřích.
-Když to zkusím po odemčení auta jen mikrospínačem, někdy to funguje napoprvé někdy tam blbnu i 5min :(

co s tím? nový mikrospínač, zámek?
Už jsem sundal tapec a pročistil všechny kontakty

díky
PASSAT 1,9TDi/96kW, Automat, Highline

Uživatelský avatar
tomtva
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 16.07.2010 16:24
Bydliště: České Budějovice

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od tomtva »

pokud jsi zkousel kufr jeste muze bejt problem v komfortce
zkontroluj jeste konforku pod sedackou ridice
u tebe mi prijde ze je nejakej problem typu: auto nevi ze je odemceno nabo stav či polohu zamku takze nouzove hned zamknu
ale treba se pletu

Mám ale taky problem. takze jestli nekdo resil tohle dvere nebo jednodnotka?


me muj pasoun taky trochu zlobi zvlast ted v zime a taky sazím na komfortku
jde o to ze odemknu otevru dvere u ridice ale jednotka to zaznamena treba az za 30s
a dvere u spolujezdce jeste hure ty skoro vubec nedetekuje
horsi je ze auto si mysli neco o nahodnem odemceni a po par sekundach se zas samo zamkne

budu menit interier takze na to mrknu u komforky a doufam ze to bude tam k zamkum se leze na**vno

jinak tuhle si tatka nechal svoje klicky u me v aute. Rano sel odemk sahl pro ne a jelikoz auto stalo na zahrade a ja mel za chvilku taky jet hodil na sedacku. me nezbylo nez hledat druhej klic. desim se az se mi to stane nekde dale od baraku-
VW Passat Variant 3BG (B5.5) 11/2000 96KW AVF
V rodině: Suberb 96KW 5q rv2004 , VW Passat B5 81KW rv1997, VW passat rv 2004 AVF Euro4

riciii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.01.2011 16:58
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od riciii »

ahoj, nekoukej do komfortky, hned se divej na mikrospinace v klikach, v zamcich, v zapalovani,... je jich tam vsude pozehnane a odchazi to. Resil jsem pate dvere po problemu s hadickou ostrikovace, ted resim dvere ridice a spolujezdce, oboje nespinaji svetlo. Je to mikrospinaci v zamku dveri. Katastrofalne se do toho leze a jeste hur opravuje. Zacinam myslet na zpusob podobny tem, ktere se pouzivaly u starsich typu aut. Proste spinac v cele dveri, ktery spinal, kdyz se pootevrely dvere. Jednoduche a take funkcni stejnym zpusobem. Montaz rychlejsi nez rozebrat a vytahnout zamek. Navrtat, najit si svazek dratku, ktere jdou do mikrospinace, prerusit , spojit s novym, doladit vysku a melo by to fachcit stejne a jeste lip. :yahoo:

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od PavelSv »

riciii píše:ahoj, nekoukej do komfortky, hned se divej na mikrospinace v klikach, v zamcich, v zapalovani,... je jich tam vsude pozehnane a odchazi to. Resil jsem pate dvere po problemu s hadickou ostrikovace, ted resim dvere ridice a spolujezdce, oboje nespinaji svetlo. Je to mikrospinaci v zamku dveri. Katastrofalne se do toho leze a jeste hur opravuje. Zacinam myslet na zpusob podobny tem, ktere se pouzivaly u starsich typu aut. Proste spinac v cele dveri, ktery spinal, kdyz se pootevrely dvere. Jednoduche a take funkcni stejnym zpusobem. Montaz rychlejsi nez rozebrat a vytahnout zamek. Navrtat, najit si svazek dratku, ktere jdou do mikrospinace, prerusit , spojit s novym, doladit vysku a melo by to fachcit stejne a jeste lip. :yahoo:

V tom tě zklamu je tam víc spínáčů protože mají víc funkcí toto neni 120 :!: co safe poloha zámku atd?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od pohodarkajik »

PavelSv píše:
riciii píše:ahoj, nekoukej do komfortky, hned se divej na mikrospinace v klikach, v zamcich, v zapalovani,... je jich tam vsude pozehnane a odchazi to. Resil jsem pate dvere po problemu s hadickou ostrikovace, ted resim dvere ridice a spolujezdce, oboje nespinaji svetlo. Je to mikrospinaci v zamku dveri. Katastrofalne se do toho leze a jeste hur opravuje. Zacinam myslet na zpusob podobny tem, ktere se pouzivaly u starsich typu aut. Proste spinac v cele dveri, ktery spinal, kdyz se pootevrely dvere. Jednoduche a take funkcni stejnym zpusobem. Montaz rychlejsi nez rozebrat a vytahnout zamek. Navrtat, najit si svazek dratku, ktere jdou do mikrospinace, prerusit , spojit s novym, doladit vysku a melo by to fachcit stejne a jeste lip. :yahoo:

V tom tě zklamu je tam víc spínáčů protože mají víc funkcí toto neni 120 :!: co safe poloha zámku atd?
mno, konkretne tenhle problem (nedetekuje otevene dvere) mam u ridicovejch dveri, zamek se da vyndat lehce, kdyz vis jak na to prace cca 15min (poprve 2,5h :-D) na tu detekci otevreni je skutecne jen jeden spinac kterej se muze vymackat, me se ale stalo to, ze ta zapadka co tlaci na ten spinac je potazena takovou gumou a ta se mi odrbala, tzn ani novej spinac by mi problem nevyresil, ale jak psal kolega s tim zpusobem ala skoda 120, by to udelat slo :-) ale je to docela prasacky, to bych dal radsi cca 7 kil za zamek :-)

Uživatelský avatar
Mažňák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2662
Registrován: 10.02.2011 17:55
Bydliště: Zlín

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od Mažňák »

jj ten samý problém mám s kufrem, je to hnus jednou to jde otevřít, pak zas ne, takže kolikrát to otvírám klíčkem. a jak se píše je to špatný mikrospínač
hlásilo mi to i na vagu :laugh:
2003 VW Passat 3BG kombi 1.9 TDI PD 96kw
White combi with red rims
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=187129" onclick="window.open(this.href);return false;

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od pohodarkajik »

kufr je v pohode, tam je paradni pristup :-) ty dvere sou takovy na pytel no

jiří 73
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 17.05.2010 18:31
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od jiří 73 »

u těch pátých dveří jsem to teď řešil taky a celý problém byl v tom, že se nevracela ta klikka co je pod tou gumou a ovládá mikrospínač(spínač zůstával občas stále sepnutý)stačilo pořádně vyčistit hlavně pod tou gumou a jde jak má.

riciii
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 05.01.2011 16:58
Bydliště: Hrušovany nad Jevišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od riciii »

jj, slo by to udelat vselijak. Nejhorsi zpusob je prasacky, ale fungovalo by to mozna lip nez potazeny plastem zamek a silikonova cepicka mikrospinace, ktere se dokazi opotrebovat natolik, ze se nerozsvecuje svetlo pri otevreni dveri. Ten mikrospinac slouzi jen k tomu. To by mohl nahradit prasacky zpusob opravy viz spinace ve felicii, matizu, ....
Ten zbytek mikrospinacu v zamku dveri uzavrenych v tech vsech plastech uz spolupracuji primo se SAFE auta, do toho jen original. Vse se da udelat, predelat, opravit a ja rikam, cim je to jednodussi, tim je to lepsi. :drinks:

SIRAEL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 28.12.2011 19:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospínač kufru, PASSAT VARIANT 2005

Příspěvek od SIRAEL »

no tapec už mám dole, tak zkusím ten mikrospínač ve volné chvíli rozhodit a rozchodit kontakt sprejema apod. a uvidím a dám vědět :)
díky všem
PASSAT 1,9TDi/96kW, Automat, Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“