Opakovaný problém s podvozkem na měchách

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
zvondic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od zvondic »

Zdravm všechny.
Potřeboval bych poradit s nsledujícím problémem.
Stalo se mi asi před půl rokem, že jsem ráno nastartoval auto ujel jsem cca 5 km zastavil a na hodinu zmizel a po návratu vidím, cel zadní náprava sedí na doraz a po nastartování vidí červenou hlášku chyba podvozku. odtáhlo se to do servisu a zjistili, že je u kompresoru prasklé kolínko za 20 Kč. Nalisovali ho a jezdil jsem dále. Za měsíc to samé. Dojel jsem k baráku zastavím z podvozku se začne ozývat kovové ťukaní a vrčení vibrování ozve se zasyčení a předek auta sedl. Znovu odtah do servisu a tam mi řekli, že špatně nalisovali to kolínko. Tak mi dali nvou hadičku a měsíc jsem jezdil a znovu. Zastavil jsem vypl motor a z podvozku na straně spolujezdce zace kovové ťukání vrčení vibrování. Za par minut se ozve syčivý zvuk a předek opět klesl.
V servise řekli, že zase praskla hadička ale jiná. Je jasné, že problém je někde jinde než ve špatné hadičce.
Kompresor dáva 18 barů což je asi v pořádku. Ale proč praskájí hadičky. Podle mne asi tak, že kompresor nevypne a vytvoří takový tlak, že to hadičky nevrdrží?. Je možné že je špatné čidlo? Nebo je někde nějaký únik a jede pořád ale to by se zase nevytvořil takový tlak. Únik asi nejaký bude protože předek auta mi tak po jednom až dvou dnech klesne. Dále proč kompresor vydává takové zvuky? Dělá to pojistný ventil nebo nějaká ochrana?
V servise chtějí měnit kompresor případně měchy? Auto ma 150000KM. Může to být tím, že jeto už opotřebované? Je možné to někde sehnat i repasované? Na kolik to může vyjít?
Nesetkal se někdo s takovouto závadou? Jak postupovat?
Dík za každou radu.

Josef.

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od cosby »

Pořádný servis.Udělat zkoušku-Vas,a udělat zkoušku kompresoru,jestli dává jak má,jestli vypne jak má.

zvondic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od zvondic »

Tak posledni zprava ze servisu. Asi je spatny kompresor. Ted dava jenom 9 baru a pri rozmontovani sel udajne ztuha.
Otazka do fora: Udajne existuje opravarenska sada na kompresor? Je to pouzitelne a kde se da koupit?
Je mozne koupit i repasovany kompresor?
Novy stoji 40000,- :laugh:

Dik. Josef.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od Mára_VR6 »

"jenom" 9 barů? A kolik má dávat nový? Ví to někdo?

Já jen, že mi 9bar přijde velký tlak, ale vycházím z klasických kompresorů.
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

zvondic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od zvondic »

Kolik dava novy nevim ale i s timto tlakem to udajne funguje normalne. Mechy se nafouknou.
Pred tim nez kompresor rozmontovali tak daval 18 baru.
V servisu jsem rekl at mi ho tam namontuji a budu cekat co se bude dit. 40000 tisic do toho nedam budu zhanet nejaky repas.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od GeneHawkins »

Hele, hadičky praskaj a najednou je tlak nízký, jo? Tady něco nesedí...

zvondic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od zvondic »

Presne tak jsem se ptal v servisu. Bohuzel nedokazali odpovedet. Podle nich ten vysoky tlak delal ten pridreny kompresor tim jak delal ty razy. Ale tim ze tlak klesl po vymene toho ventiloveho vence tak bude asi problem nekde tady.
Asi budu muset zkusit odbornika z jineho mesta.
Kdyby nekdo o nejakem odbornikovi pobliz Kromerize vedel napiste.
Dik.

Uživatelský avatar
Mára_VR6
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5888
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Železný Brod, okr. Jablonec nad Nisou

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od Mára_VR6 »

o vzduchu v Touaregu prakticky nic nevím, ale z toho co píšeš mi je jasný, že to jsou pěkný pitomci. Nemaj vůbec tušení čím to je.
Přidřený kompresor - vysoký tlak - rázy
Co to je za hovadinu?!
Moje Touaregy 2.5TDI a 4.2 V8 FSI
Pokud vám zmizí inzerát, neptejte se mě proč - nesplňoval pravidla

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od MilanV6TDI »

Jo, jo, někdy jsou diskuze v servisu velmi zábavné (-:

zvondic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od zvondic »

Nejak jsem zapomel napsat jak to skoncilo. Vymenil jsem servis a tam mi rekli, ze problem asi byl v tom ze se zpekaly kontakty na spinacim rele. To bylo to opakovane vrceni a klepani po zastaveni z podvozku u spolujezdce. Kompresor tlakoval az to prasklo. To mi vymenili.
Take mi diagnostikovali ze bude asi i problem u tlakoveho cidla na ventilovem venci jelikoz se objevuje na nem sporadicka chyba.
Ale muze to byt i ridici jednotka podvozku. Tak ted nevim jestli vymenit ten ventilovy venec. Je to kolem 10 tisic. Ale co kdyz to neni tim. No uvidime. Zaim jezdim, semtam se mi objevi chyba podvozku ktera zase zmizi. Tak cekam na Godota :-)

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od MilanV6TDI »

Měl jsem stejný problém po cca 150k, kontakty na rele řídící jednotky, mě to odsrala jenom Řjednotka, důležité bylo to netrápit a nechat včas opravit, v servisu na to přišli teda obratem, ŘJ 10.000 plus práce. od té doby - 190.000 km pohoda, jak se to ale nechá trápit dýl, vezme to ještě něco. Možná blbá rada, ale raději opravovat dřív - v některém servisu by vyměnili půlku auta.

MilanV6TDI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 12.10.2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od MilanV6TDI »

Jo ještě bych doplnil, že to bylo podle kluků v servisu jen to relé, vyměnili ale i ŘJ, kterou to relé načlo, to by mohly být ty nahodilé chyby. 'Ventilový věnec bych nechal být, tam asi problém nebude - pokud to teda není ta ŘJ.

zvondic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od zvondic »

Jeste abych doplnil objevuji se mi posledni dva mesice chyby ze je praskla pneumatika, ze nefunguje mereni tlaku pneu. Ted novinka ze nefunguje nataceni svetlometu. Pak zase po nastartovani mizi.
Ta ridici jednotka je jenom pro podvozek nebo by mohla zpusobovat i tyto zavady?

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od LuboR5 »

Myslim že těch závad se ti seskupilo víc v jednu dobu. Koroduje to všechno

zvondic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 17.09.2009 21:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Opakovaný problém s podvozkem na měchách

Příspěvek od zvondic »

Tak to mam radost. Predpokladam ze ridicich jednotek je asi vice jak jedna jedna na podvozek jedna na neco jineho atd. a kazda tak 10000Kc.

Odpovědět

Zpět na „Touareg“